Phantom 2 Vision Combo – KIT (5,8 GHz) NOVÁ VERZIA

Phantom 2 Vision Combo – KIT (5,8 GHz) NOVÁ VERZIA

Stavebnica modelu Phantom 2 Vision + vybavená 4K kamrerou. Model je nutné zostaviť. BEZ AKUMULÁTORA. Celý popis »
Značka: DJI Kód produktu: PM-DJI0315-14
Záruka: 2 roky EAN: 8595241387802
239,63 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!

Spoločne s firmou DJI, špičkovým výrobcom multikoptér a riadiacich systémov pre ne, sme pre vás pripravili novú RC súpravu kvadrokoptéry na rekreačné poletovanie aj natáčanie videí a fotografovanie. Na lietanie s ním nemusíte mať žiadne predchádzajúce skúsenosti s vrtuľníkmi alebo multikoptérami – len otvorenú myseľ a chuť sa učiť. A to učenie pôjde ľahko a rýchlo; k dispozícii sú dva letové režimy s automatickou stabilizáciou na riadenie po drôte „fly-by-wire“. Tieto režimy sú prístupné v pokročilom nastavení dronu Phantom (NAZAM). Palubná elektronika sama zaisťuje stabilný let modelu, vy jej pomocou vysielača oznámujete svoje rozhodnutia, že Phantom má napr. letieť doprava dopredu a mierne stúpať! Na natáčanie videa je v modeli integrovaná HD kamera DJI s rozlíšením 14 Mpx na fotografovanie aj natáčanie videa v kvalite 1080p/30 fps alebo 1080p/6 0fps, ktorá je umiestnená v 3-osovom závese. Kameru je možné ovládať pomocou vysielača a inteligentného telefónu s operačným systémom iOS (6.0 a vyšší) alebo Android (4.0 a vyšší).

Základom modelu je kompaktný škrupinový výlisok z odolného plastu, ktorý nesie motory, riadiacu elektroniku a pohonný akumulátor. Model je poháňaný štyrmi novými striedavými motormi 2312-0960 s vrtuľami 9,4 x 5". Na napájanie slúži trojčlánkový 5200 mAh Li-Pol akumulátor s integrovaným indikátorom zostávajúcej kapacity, ktorý sa ukladá do schránky v strede modelu. Na signalizáciu prevádzkových stavov slúži trojfarebný LED indikátor s vysokou svietivosťou. Výbornú „čitateľnosť“ polohy modelu zaisťujú LED svetlá s vysokou svietivosťou na spodnej strane ramien – predné ramená svietia načerveno, zadné blikajú nazeleno alebo nažlto (podľa vybraného letového režimu). Pristávacie zariadenie tvorí dvojica plastových profilov, ktorá nesie tiež prijímačovú anténu a nový snímač GPS/kompasu s antistatickou ochranou. Kamera DJI je už od výroby zabudovaná a na sprevádzkovanie modelu je nutné iba stiahnuť do inteligentného telefónu aplikáciu DJI VISION.

Na ovládanie modelu slúži inovovaný šesťkanálový vysielač 5,8 GHz FHSS s dvomi krížovými ovládačmi na riadenie základných funkcií (pohyb hore/dole, dopredu/dozadu, vľavo/vpravo a otáčanie okolo zvislej osi), dvoma trojpolohovými prepínačmi, ktorými sa volia letové režimy a režimy inteligentného riadenia orientácie modelu, a otočným ovládačom kamery. Vysielač je dodávaný v režime 2, ale môžete ho veľmi jednoducho softvérovo nastaviť na režim 1. Vysielač má ovládač v osi plynu neutralizáciu (t. j. sám sa vracia do stredu), čo je výhodné na natáčanie a fotografovanie. Knipel plynu je vybavený aretáciou, ktorá umožní zafixovať knipel plynu v dolnej polohe. Táto funkcia je vynikajúca na zostup modelu z veľkých výšok. Rýchlosť klesania je obmedzená softvérovo.

Vysielač je napájaný z integrovaného Li-Pol akumulátora, stav napätia je indikovaný 4 LED diódami. Nabíjanie akumulátora je riešené cez micro USB, ktoré je umiestnené na spodnej strane vysielača.

Srdcom dronu Phantom V2 ​​Vision je inteligentná riadiaca jednotka NAZA-M V2, ktorá môže pracovať v dvoch režimoch s automatickou stabilizáciou:

V režime stabilizácie polohy „Atti. Mode“ riadiaca jednotka automaticky stabilizuje polohu multikoptéry vo všetkých osách; povely z RC súpravy slúžia na uvedenie modelu do pohybu v príslušnej osi rýchlosťou úmernou veľkosti výchylky ovládača na vysielači, stabilitu modelu zaisťuje autopilot sám. Stabilizovaná je len poloha modelu, nie zemepisná pozícia – ak ovládače na vysielači vrátite do stredu, model stabilne poletí, ale nie je zaručené, že bude visieť nehybne na mieste (aby zotrvával na mieste, musíte ho správnym spôsobom riadiť – ale potrebné pohyby ovládačov na vysielači sú len veľmi malé). Pri strate riadiaceho signálu z vysielača model prechádza do základného fail-safe režimu – po krátkej dobe v polohe visenia automaticky pristane na mieste, nad ktorým sa práve nachádza. Toto je režim vhodný na rekreačné lietanie, keď model vodíte ako „po drôtoch“ („fly-by-wire“) – multikoptéra nasleduje vaše povely na ovládanie modelu, ale vlastné riadenie má na starosti autopilot, ktorý len berie ohľad na vaše želanie letieť napr. doľava dopredu.

Tento režim je prístupný v pokročilom nastavení modelu – NAZAM.

V režime GPS stabilizácie polohy „GPS Atti. Mode“ riadica jednotka automaticky stabilizuje multikoptéru vo všetkých osách; povely z RC súpravy slúžia na uvedenie modelu do pohybu v príslušnej osi rýchlosťou úmernou veľkosti výchylky ovládača na vysielači, stabilitu modelu zaisťuje autopilot sám. Na použitie tohto režimu je nutné mať nainštalovaný modul snímača GPS a kompasu (magnetometra), ktorý dodáva dodatočné údaje o zemepisnej polohe (dĺžke, šírke, výške) a kurzu. Vďaka tomu je automaticky stabilizovaná nielen poloha modelu, ale aj jeho geografická pozícia. Ak ovládače na vysielači vrátite do stredu, model bude stabilne visieť na mieste. Pri strate riadiaceho signálu z vysielača sa model po krátkej dobe v polohe visenia vráti do okruhu 10 m od miesta vzletu uloženého v pamäti riadiacej jednotky a po oneskorení 15 s v polohe visenia automaticky pristane. Let späť sa odohrá vo výške 20 m alebo vyššej – ak sa nachádza model v okamihu aktivácie fail-safe v nižšej výške, najprv vystúpi do 20 m a až potom zaháji návrat domov.

Toto je režim vhodný na letecké snímkovanie, keď automatická stabilizácia pilotovi „uvoľňuje ruky“ na ďalšiu činnosť nesúvisiacu priamo s riadením modelu (ovládanie kamery) a sú v maximálnej miere potlačené poveternostné vplyvy.

Táto funkcia je nastavená do výroby.

Režim automatického návratu domov – Go Home – možno nastaviť aj na pravý trojpolohový vypínač, a tak je, kedykoľvek možné počas letu túto funkciu vyvolať.

V režime GPS stabilizácie je k dispozícii aj funkcia inteligentného ovládania smeru IOC – môžete voliť režim „Course Lock“, v ktorom predná časť modelu (a tým pádom aj kamera) vždy mieri v prednastavenom smere bez ohľadu na to, kam letí model, alebo režim „Home Lock“, v ktorom predná časť modelu stále mieri v smere priamky prechádzajúcej miestom vzletu a aktuálnou pozíciou multikoptéry. Oboje môžete s výhodou využiť pri natáčaní videa.

Táto funkcia je prístupná v pokročilom nastavení modelu – NAZAM.

Riadiaca jednotka, samozrejme, kontoroluje napätie napájacieho akumulátora – na prvej úrovni (30 % kapacity akumulátora) vám dáva intenzívnym červeným blikaním LED indikátora na vedomie, že je na čase pristáť. Pri ďalšom poklese napätia na druhú úroveň model automaticky pristane. Stav pohonného akumulátora je zobrazovaný na displeji smartfónu. V asistečnom softvéri je možné nastaviť pri poklese napätia na 30 % automatický návrat domov.

Všetky tieto funkcie sú už naprogramované a nastavené vo výrobe, na vás zostáva len veľmi jednoduchá kalibrácia kompasu. Skúsený pilot však môže – ak chce – pomocou obslužného softvéru riadiacej jednotky NAZA-M V2 (musí to byť verzia Phantom 2 Vision 1.01 alebo vyššia) a osobného počítača alebo notebooku s operačným systémom Windows (XP, 7) pripojeného prostredníctvom USB kábla, dolaďovať nastavenie palubnej elektroniky podobne, ako je to možné v prípade autopilota DJI NAZA-M. USB port nájdete v prednej časti modelu v priestore nad kamerou.

Zabudovaná kamera DJI HD s rozlíšením 14 Mpx na fotografovanie a 1080p/30 fps alebo 1080p/60 fps na natáčanie videa je ovládaná cez inteligentný telefón, ktorý ovláda náklon kamery, spúšťanie natáčanie videa, fotografovanie a prácu s videami aj fotografiami. Fotografie aj videá je možné hneď zdieľať na sociálnych sieťach, posielať priateľom a poď. Kamera je umiestnená na 3-osovom gimbale, ktorý pomocou troch striedavých motorov zabezpečuje vynikajúcu stabilitu kamery. Náklon kamery je ovládaný bočným otočným ovládačom na vysielači.

Inteligenntý telefón zároveň slúži ako FPV súprava, obraz je prenášaný on-line a vďaka tejto funkcii môžete natáčať videá a fotografie aj miesta, kam je potrebné ťažký prístup, alebo miesta, ktoré sú z miesta ovládania modelu ťažko dostupné.

Pomocou softvéru je možné prepínať aj režim stabilizácie, medzi klasickou stabilizáciou kamery a režimom FPV.

Na displeji je možné zároveň zobraziť telemetrické dáta z modelu. Zároveň je možné s pomocou GPS určiť presnú polohu modelu vo vzťahu k miestu štartu. Toto je neoceniteľný pomocník, ak dôjde napríklad k úplnému vybitiu pohonného akumulátora a model pristane v mieste, kde nie je vidieť (napr vysoká tráva, pole, les).

Inteligentný telefón musí mať operačný systém iOS 6.0 a vyšší alebo Adroid 4.0 a vyšší.

Súčasťou modelu je aj 4 GB micro SD karta.

Teraz s najnovším firmvérom je k dispozícii aj Ground Station s možnosťou naprogramovania až 16 bodov a doletom max. 500 m od miesta štartu.

Rozdiely oproti staršej verzii (F315):

 • Nové motory 2312-0906
 • Nové vrtule 9,4 x 5"
 • Nové regulátory V2
 • Nový antistatický kompas
 • Nový vysielač s vstavaným Li-Pol akumulátorom
 • Ovládanie náklonu kamery na vysielači
  
RC súparava obsahuje:
 • Hotový model
 • Podvozok s modulom GPS/kompasu
 • Vysielač 5,8 GHz
 • WiFi opakovač na prenos videosignálu
 • Vstavanú HD kameru DJI s 3-osovým gimbalom
 • Súprava 2 párov vrtúľ
 • Sieťová nabíjačka Li-Pol

!POZOR! – balenie neobsahuje držiak na mobilný telefón (DJI0310-13), súpravu nálepiek na dron Phantom (DJI0310-28) a akumulátor 11,1 V 5200 mAh Li-Pol. Nutné dokúpiť zvlášť ako voliteľné príslušenstvo.

POZOR:

Komerčné využitie (napr. na letecké fotografovanie) alebo prevádzka modelu s autonómnym riadiacim systémom (bez riadenia modelu pilotom v priamej viditeľnosti pomocou RC súpravy v reálnom čase počas celého času letu) na území Slovenskej republiky vyžaduje certifikáciu modelu aj pilota Úradom pre civilné letectvo.

Na tento produkt sú poskytované profesionálna technická podpora, autorizovaný záručný aj pozáručný servis a súčasťou balenia je plnohodnotný český návod na použitie.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na