Aktuálna rýchlosť doručenia: 1–2 dni. Garancia doručenia do Vianoc.

RC lietadlo GAMA 2100, 2.4GHz brushless - mód 1

90 dní na vrátenie
Doprava zadarmo

RC lietadlo GAMA 2100, 2.4GHz brushless - mód 1

RTF, 5k, 2.4GHz brushless, mód 1 Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST141510-M1
Záruka: 2 roky EAN: 8595241353999
199,00 € s DPH
nie je skladom

Nová GAMA 2100 na prvý pohľad nadväzuje na našu úspešnú a veľmi obľúbenú ALPHA 1500. Okrem prostého zväčšenia rozmerov (rozpätie 2100 mm) sme jej do vienka dali dôkladnú konštrukciu z penového EPP dômyselne spevnená výstuhami z uhlíkových rúrok a pásnic; štandardne ovládané funkcie (krídelká, smerovka, výškovka, otáčky motora) sme doplnili o možnosť ovládania vztlakových klapiek. GAMA 2100 vďaka tomu predstavuje výborný školský model pre začiatočníkov - je veľká, a teda ľahko "čitateľná" vo vzduchu, je stabilné a má výbornú kĺzavosť - rovnako ako ideálny rekreačný model, ktorý môžete ďalej "šľachtiť" a bez veľkých dodatočných nákladov sa zoznámiť s pilotážou "poriadnych" vetroňov s pokročilou mechanizáciou krídla.

Samozrejme ostávajú zachované osvedčené prednosti, Alphy: krídlo s veľkou nosnou plochou, ovládané krídelká, smerovka aj výškovka, pohon výkonným striedavým motorom. Robustná - a pritom veľmi ľahká - konštrukcia z penového EPP s uhlíkovými výstuhami zaručuje vynikajúcu odolnosť proti poškodeniu pri havárii alebo aspoň veľmi ľahkú opraviteľnosť, pokiaľ už k nejakej škode dôjde. Pre napájanie motora slúži ľahký Li-poly akumulátor s veľkou kapacitou a model je ovládaný päťkanálovým variantom osvedčenej RC súpravy CADET 4 2,4 GHz FHSS zaisťujúcim vysokú odolnosť voči rušeniu a poskytujúce možnosť dodatočného doplnenia klapiek. Samozrejme odpadajú starosti s kryštálmi a voľnými/obsadenými kanálmi ... Jednoducho sme sa postarali o to, aby vaše chvíle oddychu pri rekreačnom polietaní nekomplikovali prízemné starosti "materiálnej povahy".

GAMA 2100 je výkonný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP poháňaný striedavým motorom. Trup s namontovaným motorom (s rotačným plášťom, C2835, 1000 ot. / Min na V), regulátorom 25 A, a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP; pevnú "chrbticu" trupu tvorí uhlíková rúrka. Kryt kabíny je odnímateľný s magnetickými uzávermi. Regulátor otáčok je jednoducho programovateľný s pomocou vysielača, napájať ho môžete z Li-po, LiFe aj NiCd / NiMH akumulátorov; najdôležitejšie je to, že má vstavaný výkonný spínaný stabilizátor SBEC umožňujúci napájať palubnú elektroniku s až šiestich serv - vďaka tomu je doplnenie dvoch ďalších serv pre vztlakové klapky veľmi jednoduché. Vrtuľa je sklopná, s turbokužeľom s otvorom pre vstup chladiaceho vzduch v strede. Chladeniu motora, regulátora a akumulátora napomáhajú ďalšie vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch čela, nevyhnutné výstupné otvory pre ohriaty vzduch sú na bokoch trupu v priestore pod krídlom.

Dvojdielne krídlo s osvedčeným "plachtárskym" profilom je tiež vylisované z EPP, krídelka (vystužené uhlíkovými pásnicami) sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú dvomi uhlíkovými rúrkovými spojkami; uvoľneniu polovíc krídla za letu bránia plastové spony "nacvakávané "na spojky. Vztlakové klapky (vystužené uhlíkovou pásnicou) a šachty pre ich serva sú už v krídle predlisované - stačí len prerezať štrbiny po oboch krátkych stranách a namontovať serva - držiaky serv a páky s tiahlami sú súčasťou príslušenstva dodávaného s modelom. "Tuningová" sada serv klapiek pre geme 2100 sa predáva ako zvláštne príslušenstvo.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Výškovka je opäť vystužená uhlíkovou pásnicou.

Príprava k letu modelu v základnom prevedení zahŕňa iba upevnenie chvostových plôch (prilepených stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu slúži päťkanálový vysielač CADET 4 + 1 2.4GHz FHSS (systém s frekvenčným preskočením v rozprestretom spektre) s krížovými ovládačmi usporiadanými v Móde 1 (plyn vpravo), trimy a prepínačmi zmyslu výchyliek pre všetky kanály. Oproti štandardnému štvorkanálovému prevedenie má navyše piaty kanál ovládaný dvojpolohovým prepínačom, ktorý môžete využiť pre vztlakové klapky. Vybavený je tiež nabíjacím konektorom pre nabíjanie vysielačových akumulátorov vo vysielači (vhodné nabíjače sú Hitec CG-22, CG-S32). Pre napájanie vysielača budete potrebovať 8 AA (tužkových) alkalických batérií alebo akumulátorov (nie sú súčasťou RC setu). Ak neradi držíte vysielač v rukách, môžete ho doplniť popruhom Hitec (# 8311) alebo ho umiestniť do pultu pre vysielača Optic 6 (stačí byť štedrejší s penovou páskou v oblasti bokov skrinky vysielača).

Podobne ako v prípade iných našich setov je RC vybavenie možné neskôr použiť aj v iných modeloch rovnakej kategórie.

GAMA 2100 je určená pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne poletieť. Letové vlastnosti sú príjemné, nezáludné a ovládanie modelu presné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami aj výškovkou. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo ešte väčším vetroňom. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej motorovo-vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Game s trochou pomoci motora veľmi ľahko a dobre! Výkon motora je dostatočný pre trvalé stúpanie pod uhlom cca 30-40 °, takže stúpanie do dostatočnej výšky pre lov termiky nebude nijako dlhé! GAMA 2100 citlivo reaguje aj na slabú termiku, ľahko sa vďaka presnému riadeniu okolo všetkých osí usadzuje aj do stúpavého komína s malým priemerom. A s ovládanými vztlakovými klapkami to bude ešte úplne iná rozprávka!

GAMA 2100 je dodávaná s Li-poly akumulátorom 11,1 V 1500 mAh, čomu zodpovedá štandardná sklopná vrtuľa 10x7 ". Model bez problémov "uvezie" trojčlánky až do cca 3300 mAh, optimálne sú sady 1800-2700 mAh.

RC set obsahuje: trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 10x7 ", regulátorom otáčok 25A, šesťbodovým 2.4 GHz FHSS prijímačom a 2 servami, krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami, chvostové plochy z EPP, 2 uhlíkové rúrkové spojky krídla, päťkanálový vysielač CADET 4 + 1 2.4 GHz FHSS s ovládačmi v móde 1, pohonný akumulátor Li-poly 11,1 v 1500 mAh, 12 V rýchlonabíjač, príslušenstvo pre ovládanie klapiek a podrobný návod k stavbe a lietanie.

Pozn.: Nabíjač pohonného akumulátora

V časti RTF setov GAMA 2100 môžete nájsť nabíjač pre pohonný akumulátor, ktorý má rovnakú funkciu, ako nabíjač popísaný v tlačenom návode, ale odlišnú signalizáciu prevádzkových stavov. Po pripojení nabíjača k napájaciemu zdroju 12 V sa indikačná LED rozsvieti na zeleno. Ako náhle pripojíte pohonný akumulátor, LED sa rozsvieti na červeno. Ak nie je akumulátor nabitý, cca po 5 s začne LED blikať červeno a nabíjač začne nabíjať. Po dosiahnutí maximálneho napätia na konci úvodnej fázy nabíjania konštantným prúdom, LED začne blikať zeleno. Ako náhle je nabíjanie dokončené, LED svieti neprerušovaným zeleným svitom. Potom akumulátor odpojte od nabíjačky a nabíjač od napájacieho zdroja. Pokiaľ na začiatku pripojíte nabitý akumulátor, LED svieti stále červeným neprerušovaným svitom - v tom prípade môžete akumulátor odpojiť a ísť lietať.

Rozpätie [mm]2100
Dĺžka [mm]1230
Hmotnosť [g]1150 - 1300
Plocha krídla [dm2]37.3
Ovládané funkcieS,V,K(2),M,F(2)
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP1,P2

Doporučený pohon a RC vybavenie:

SportSuper SportKlapkostroj
Motor*C2835 - 1000KV
Regulátor*25 A (35 A špičk. / SBEC 5,5 V/3 A)
Akumulátor*11,1 V 1500 mAhRAY 11,1 V 2200 mAh*11,1 V 1500 mAh
Vrtuľa*10x7 sklopná
Serva*2x 18g (K)+ *2 x9g (S, V)*2x 18g (K)+ *2 x9g (S, V) + 2x 9g (F)
RC súpravaCadet 4+1
*) Súčasť RC setu

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Garancia výmeny alebo vrátenia darčekov