I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo. Vyberajte si »

RC lietadlo Xeno Uni

RC lietadlo Xeno Uni

Stavebnica elektra/vetroň, rozpätie 1245 mm Celý popis »
Značka: Multiplex Kód produktu: PM-1M40108
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 4041033052419
87,59 € s DPH
nie je skladom

Multiplex má pre nás zase niečo nové! Možno si poviete, že Xeno je tu už nejaký ten piatok, jednoducho "stará vesta" - ale pozrite sa pozornejšie! Xeno môžete postaviť ako svahový vetroň alebo ho môžete motorizovať prostým "zacvaknutím" motorovej gondoly so striedavým motorom so sklopnou vrtuľou. Vo verzii "UNI" už v stavebnici máte všetky diely draka (gondolu, náhon s ložiskom, motorové lôžko a sklopnú vrtuľu), ktoré pre elektrifikáciu potrebujete. A nielen to - môžete zvoliť motor menšieho výkonu, s ktorým je Xeno normálny motorový vetroň schopný vytrvalo stúpať pod uhlom až 45 °. Alebo motor o triedu výkonnejší, ktorý Xeno premení v obratného akrobatického plnokrvníka schopného vertikálneho stúpania!

Xeno je pri rozpätí 1245 mm už pekne veľké, ale vďaka odnímateľným zvislým chvostovým plochám a unikátnemu stredovému "pianovému pántu" ho jednoducho preložíte napoly a zložíte do elegantnej tašky, ktorú Multiplex tiež ponúka.

Xeno ocení každý pilot, ktorý dáva prednosť rýchlejším, obratnejším a divokejším modelom menších rozmerov, má rád svahové lietanie a má aspoň trojkanálovú RC súpravu vybavenú mixom pre levony. Xeno môže lietať ako klasický vetroň na svahu aj ako motorový vetroň alebo nadupané akrobatické samokrídlo. Xeno môže vďaka kompaktnému tvaru a takmer nezničiteľnému penovému ELAPORu poslúžiť aj ako model pre začiatočníka - ale naozaj si ho užije každý, kto už zvláda pilotáž motorového modelu s krídelkami a vie zalietnuť základné akrobatické obraty.

Všetky hlavné časti modelu sú zhotovené vstrekovým lisovaním do negatívnych foriem z vysoko odolnej penovej hmoty ELAPOR. Krídlo uprostred spojené "pianovým pántom" s elegantnými odnímateľnými zvislými chvostovými plochami má hlavný nosník z uhlíkového kompozitu. Šachty pre servá elevony a kanály pre ich káble sú už vylisované, takže dokončenie krídla je hračkou. Trupová gondola pozostáva z dvoch plastových výliskov spojených čapom v štýle "pianového pántu" tvoriacich pevnú "vaničku" pre RC vybavenie a popr. pohonnú jednotku. Nasunutím krytu kabíny sa krídlo zabezpečí v vzpriamenej polohe.

Na ovládanie modelu je potrebná RC súprava s mixom pre elevony (krídelká mixované tiež ako výškovka) alebo klasická RC súprava s dodatočným elektronickým mixérom zapojeným medzi prijímač a serva. Xeno je konštruované pre serva Hitec HS-82MG (resp. Multiplex Tiny-MG) - použitie mikroserv s odolnými kovovými prevodmi vrelo odporúčame vzhľadom k veľkému dynamickému namáhaniu za letu a riziku poškodenia pri pristátí.

"Elektrifikácia" Xena sa vykonáva s využitím dielov, ktoré sú vo verzii "UNI" súčasťou stavebnice. Stačí doplniť svoj vlastný motor (striedavý s rotačným plášťom o priemere 28 mm; dodávané motorové lôžko je univerzálne, a malo by umožniť montáž väčšiny motorov tejto veľkosti) a regulátor. Pohonná jednotka sa do modelu upevňuje "zacvaknutím" a možno ju do modelu kedykoľvek doplniť alebo ju kedykoľvek vybrať. Vo všetkých prípadoch je motor uložený v ťažisku vnútri trupovej gondoly, kužeľ so sklopnou vrtuľou poháňa prostredníctvom predlžovacieho hriadeľa. Pre motory sú v stavebnici obsiahnuté adaptéry pre hriadele o priemere 3,2 a 4,0 mm. Dodávaná vrtuľa s listami Aeronaut 8x5 "je vhodná pre "základnú" verziu pohonu.

Pre napájanie motora budete potrebovať trojčlánkovú Li-poly súpravu 900-1200 mAh s prúdovou zaťažiteľnosťou aspoň 20 C; pre vrtroňové prevedenie potom 4,8 V prijímačový akumulátor NiCd/NiMH zo štyroch tužkových článkov.

Stavebnica verzie "UNI" obsahuje: diely trupu lietadla pre model vetroňa aj elektrolety: výlisky polovíc krídla a zvislých chvostových plôch z ELAPORu, kompozitové nosníky krídla, plastové výlisky provy trupovej gondoly, krytu kabíny v prevedení vetroň, drobné diely, páky, ťahadlá a ďalšie príslušenstvo pre stavbu, kryt kabíny "elektra", lôžka motora, hriadeľ náhonu s ložiskom, vrtuľový kužeľ so sklopnými listy 8x5 ", arch samolepiek a podrobný obrázkový návod.

Rozpätie [mm]1245
Hmotnosť [g]550 - 690
Plocha krídla [dm2]32
Ovládané funkcieM,E(2)
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP2,P3

Doporučený pohon a RC vybavenie (elektrolet):

Základný RAYZákladný AXITuning RAYTuning AXI
MotorRAY C2830/09AXI 2212/20RAY C2836/08AXI 2217/12
RegulátorRAY R-20BRAY R-20BRAY R-30BFOXY R-30B
AkumulátorRAY G3 11,1 V 1200 mAhRAY G3 11,1 V 1200 mAhFOXY G2 11,1 V 1000 mAhFOXY G2 11,1 V 1000 mAh
Kužeľ*MPX #73 3504*MPX #73 3504*MPX #73 3504*MPX #73 3504
Listy*8x5"*8x5" - 9x5"9x6"9x5"
Serva2x HS-82MG
RC súpravamin. 3 kanály, mix elevony
*Súčasť súpravy stavebnice "UNI"

Doporučený pohon a RC vybavenie (vetroň):

Vetroň
Akumulátor4,8 V RAY Long AA
Serva2x HS-82MG
RC súpravamin. 4 kanály, radšej 5-kanálová počítačová

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi