RC loď Jolly Jay

Doprava zadarmo

RC loď Jolly Jay

Dĺžka 610 mm, mierka 1:30, rybársky čln Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SP1231
Záruka: 2 roky EAN: 0660141012319
153,08 € s DPH
nie je skladom
Jolly Jay je rybársky trawler (loď pre lov pomocou vlečnej siete) postavený v lodenici Thompson Trawler Inc. v Titusville na Floride. Slúži pre lov rýb a kreviet pozdĺž pobrežia Floridy a v Mexickom zálive. Loď má dĺžku 60 stôp, poháňa ju dieselový motor s výkonom 365 HP. Jolly Jay uvezie cca 20 ton rýb, čo je dostatočná kapacita pre lov po dobu 30 dní.

Stavebnica rybárskeho člna v rozsype v mierke 1:30 určená pre mierne pokročilých modelárov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie. Každopádne starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom modelárstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, acetónové modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa perspektívnych výkresov detailne zobrazujúcich konštrukciu danej časti lode, pre vybrané kľúčové kroky (ako je stavba kostry trupu) slúžia stavebné prípravky z predseknutých preglejkových dielov. Zhotovovanie doplnkov ako sú napríklad zábradlie či rebríky uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1.

Trup je tvorený (rovnako ako u skutočnej lode) kostrou, ktorej chrbticu tvorí kýl s nalepenými rebrami. Všetky diely nájdete predseknuté na preglejkových doskách, rovnako ako stavebné prípravky zaručujúce správne zostavenie kostry. Obšívka trupu je tvorená balzovými lištami. Použitie mäkkého dreva uľahčuje ohýbanie a tvarovanie planiek (bez nutnosti namáčania) a ich následné brúsenie. Pre dosiahnutie zložitejších tvarov ale samozrejme budete musieť namáčať v zriedenej čpavkovej vode 1:1 za studena alebo v horúcej vode s prídavkom tekutého kondicionéra, ale vďaka premyslenej konštrukcii lode len výnimočne. Paluba je preglejková a nadstavba z vákuovo lisovaných plastových dielov.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napr. doplnením zasklených okien (v základnom prevedení sú okná naznačené farbou) a vnútorného vybavenia, funkčného osvetlenia a pod. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať...

Pre pohon lode slúži v stavebnici dodávaný 4.8V elektromotor a lodný hriadeľ s puzdrom a spojkou. Vážnejší záujemcovia o moreplavbu pravdepodobne budú uvažovať o náhrade s vyššou technickou úrovňou. Veľmi vhodné sú kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora . Potom sa ponúka použitie 6V motora radu 400, napájaného zo šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora. Vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10, už len preto, že v súčasnosti sú ďaleko dostupnejšie obojsmerné elektronické regulátory pracujúce s napájaním od 6 V. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 10 A (podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

Stavebnica obsahuje: predseknuté preglejkové diely trupu, balzové plaňky na oplechovanie, vákuovo lisované plastové diely nadstavby, smrekové a plastové nosníky a tyčinky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, elektromotor 4.8 V, lodný hriadeľ s puzdrom a dvojlistou skrutkou 25 mm, stavebný plán obsahujúci trojpohľadový výkres lode a perspektívne nákresy jednotlivých krokov stavby, návod ku stavbe.

Dĺžka [mm]610
Šírka [mm]216
Výška [mm]456
Ovládané funkcieM,LK
Stavebná náročnosťS3
Náročnosť pilotážeP1

Doporučený pohon a RC vybavenie:

ECOMorský vlk
Motor"380" 4.8 V*Speed 400 6V s vodným chladením
RegulátorGraupner #2736 Micro Speed 10Graupner #2861 V15R NAVY
Lodná skrutka
2-listá 25 mm*3-listá 25 mm
Akumulátor4.8 V Sanyo N-1700SCRNosram 7.2 V 3000 mAh NiMH
Servá1x HS-3111x HS-311
RC súpravaminimálne 2 kanály
*súčasť stavebnice

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na