RC loď Jolly Jay

Doprava zadarmo

RC loď Jolly Jay

Dĺžka 610 mm, mierka 1:30, rybársky čln Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SP1231
Záruka: 2 roky EAN: 0660141012319
182,09 € s DPH
nie je skladom
Jolly Jay je rybársky trawler (loď pre lov pomocou vlečnej siete) postavený v lodenici Thompson Trawler Inc. v Titusville na Floride. Slúži pre lov rýb a kreviet pozdĺž pobrežia Floridy a v Mexickom zálive. Loď má dĺžku 60 stôp, poháňa ju dieselový motor s výkonom 365 HP. Jolly Jay uvezie cca 20 ton rýb, čo je dostatočná kapacita pre lov po dobu 30 dní.

Stavebnica rybárskeho člna v rozsype v mierke 1:30 určená pre mierne pokročilých modelárov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie. Každopádne starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom modelárstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, acetónové modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa perspektívnych výkresov detailne zobrazujúcich konštrukciu danej časti lode, pre vybrané kľúčové kroky (ako je stavba kostry trupu) slúžia stavebné prípravky z predseknutých preglejkových dielov. Zhotovovanie doplnkov ako sú napríklad zábradlie či rebríky uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1.

Trup je tvorený (rovnako ako u skutočnej lode) kostrou, ktorej chrbticu tvorí kýl s nalepenými rebrami. Všetky diely nájdete predseknuté na preglejkových doskách, rovnako ako stavebné prípravky zaručujúce správne zostavenie kostry. Obšívka trupu je tvorená balzovými lištami. Použitie mäkkého dreva uľahčuje ohýbanie a tvarovanie planiek (bez nutnosti namáčania) a ich následné brúsenie. Pre dosiahnutie zložitejších tvarov ale samozrejme budete musieť namáčať v zriedenej čpavkovej vode 1:1 za studena alebo v horúcej vode s prídavkom tekutého kondicionéra, ale vďaka premyslenej konštrukcii lode len výnimočne. Paluba je preglejková a nadstavba z vákuovo lisovaných plastových dielov.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napr. doplnením zasklených okien (v základnom prevedení sú okná naznačené farbou) a vnútorného vybavenia, funkčného osvetlenia a pod. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať...

Pre pohon lode slúži v stavebnici dodávaný 4.8V elektromotor a lodný hriadeľ s puzdrom a spojkou. Vážnejší záujemcovia o moreplavbu pravdepodobne budú uvažovať o náhrade s vyššou technickou úrovňou. Veľmi vhodné sú kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora . Potom sa ponúka použitie 6V motora radu 400, napájaného zo šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora. Vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10, už len preto, že v súčasnosti sú ďaleko dostupnejšie obojsmerné elektronické regulátory pracujúce s napájaním od 6 V. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 10 A (podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

Stavebnica obsahuje: predseknuté preglejkové diely trupu, balzové plaňky na oplechovanie, vákuovo lisované plastové diely nadstavby, smrekové a plastové nosníky a tyčinky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, elektromotor 4.8 V, lodný hriadeľ s puzdrom a dvojlistou skrutkou 25 mm, stavebný plán obsahujúci trojpohľadový výkres lode a perspektívne nákresy jednotlivých krokov stavby, návod ku stavbe.

Dĺžka [mm]610
Šírka [mm]216
Výška [mm]456
Ovládané funkcieM,LK
Stavebná náročnosťS3
Náročnosť pilotážeP1

Doporučený pohon a RC vybavenie:

ECOMorský vlk
Motor"380" 4.8 V*Speed 400 6V s vodným chladením
RegulátorGraupner #2736 Micro Speed 10Graupner #2861 V15R NAVY
Lodná skrutka
2-listá 25 mm*3-listá 25 mm
Akumulátor4.8 V Sanyo N-1700SCRNosram 7.2 V 3000 mAh NiMH
Servá1x HS-3111x HS-311
RC súpravaminimálne 2 kanály
*súčasť stavebnice

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
30 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
25 550 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 30 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.