I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo. Vyberajte si »

RC loď Mount Washington

Doprava zadarmo

RC loď Mount Washington

Dĺžka 1130 mm, mierka 1:48, riečny parník, pre skúsených Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SP1235
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0660141012357
727,59 € s DPH
nie je skladom
Pasažiersky bočnekolesový parník Mount Washington bol spustený na vodu v roku 1872. Od tej doby neúnavne slúžil na jazere Winnipesaukee v štáte New Hampshire (tretie najväčšie jazero v štátoch pri východnom pobreží USA, plocha 179 km2, dĺžka 34 km, 253 ostrovov, max. hĺbka 65 m) až do 23. decembra 1939, kedy bol zničený ohňom, ktorý sa naň preniesol z pevniny pri obrovskom požiari blízkych železničných dielní. Bez ohľadu na úsilie hasičských zborov z niekoľkých okolitých miest (hasiči natiahli na 1500 metrov hadíc) a obetavosti dobrovoľníkov, ktorí hákmi a sekerami rozbili ľad väzniaci loď, nemohol Mount Washington opustiť kotvisko pre nízky stav vody a vyhorel až po čiaru ponoru. Počas svojej dlhej kariéry na okružnej trase okolo jazera prepravoval až 60 000 pasažierov ročne. Preslávená bola úroveň kuchyne v palubnej reštaurácii, ktorú dobové správy z konca 19. storočia porovnávali s najvýznamnejšími podnikmi v New Yorku a New Orleans. Mount Washington mal dĺžku 187 stôp a šírku 49 stôp, poháňal ho jednovalcový parný stroj o výkone 450 HP točiaci približne 26 otáčok za minútu. Kolesá boli uvádzané do pohybu prostredníctvom veľkého vahadla čnejúceho vysoko nad loď.

Stavebnica riečneho kolesového parníka v rozsype v mierke 1:48 pre veľmi pokročilých modelárov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie, ale model vzhľadom k veľkosti a prepracovanosti vyžaduje veľkú dávku starostlivosti, trpezlivosti a vytrvalosti ako je v lodnom modelárstve potrebné na dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, "acetónové" modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na plastikové modely. Vlastná stavba prebieha podľa výkresov v zmenšenej mierke a perspektívnych výkresov detailne zobrazujúcich konštrukciu danej časti lode a nechýba ani príloha so 79 fotografiami dokumentujúca stavbu krok za krokom. Ďalšia príloha s 20 fotografiami potom dokumentuje skutočnú loď v celkových pohľadoch, ale aj detailoch. Citlivejším povahám odporúčame nepozerať sa na poslednú stranu zachytávajúcu stav lode po požiari. Zhotovovanie maketových detailov uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1.

Trup je tvorený jednodielnym vákuovým plastovým výliskom s kostrou z predseknutých dielov z brezovej preglejky. Paluba je z dielov z mikropenového PVC a preglejky s plaňkami znázorňujúcimi nosné trámy. Nadstavba má kostru z predseknutých preglejkových dielov, vonkajšie steny sú z mikropenového PVC, preglejky a vákuovo lisovaných plátov s vyznačenými oknami, dverami a ďalšími detailmi.

Kolesá sú tvorené konštrukciou z predseknutých preglejkových a plastových dielov. Sú upevnené na spoločnom hriadeli, ku ktorému sa pomocou ozubeného remeňa pripája pohonný elektromotor sprevodovaný do pomala.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať takmer do nekonečna. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať...

Pre pohon lode slúži jednosmerný elektromotor veľkosti 600-700 s prevodom do pomala (Dumas alebo Graupner, nie je súčasťou stavebnice), napájaný z dvoch šesťčlánkových NiMH alebo NiCd akumulátorov (vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10) alebo 12V oloveného akumulátora. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora. Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok (aspoň 20 A, podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

S patričnou úpravou trupu (nezabudnite na protipožiarne opatrenia!) môžete model poháňať parným strojom vhodnej veľkosti.

Stavebnica obsahuje: vákuovo lisovaný trup, predseknuté a laserom vyrezávané preglejkové diely, smrekové plaňky, predseknuté diely z mikropenového PVC, vákuovo lisované plastové diely, mosadzné drôty a tyčky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, 2 remenice a ozubený remienok, stavebný plán obsahujúci trojpohľadový výkres lode a perspektívne nákresy jednotlivých krokov stavby, fotografická príloha zobrazujúca stavbu modelu a skutočnú loď, sadu samolepiek a návod na stavbu.

Dĺžka [mm]1130
Šírka [mm]310
Výška [mm]400
Ovládané funkcieM,LK
Stavebná náročnosťS4
Náročnosť pilotážeP1

Doporučený pohon a RC vybavenie:

MotorDumas 12 V 60.5:1 alebo Graupner Pile-Mot 12 V
RegulátorGraupner NAVY V30R
AkumulátorOlovený gélový 12 V 7000 mAh
Servá1x HS-311
RC súpravaminimálne 2 kanály


Parametre
Kompletná súprava pripravená na jazdu :
Farba: béžová
Mierka: 1/8
Dĺžka: 1130 mm
Akumulátor a nabíjanie
Akumulátor súčasťou balenia:
Nabíjačka súčasťou balenia:
Typ: NiCd
Spôsob nabíjania: nabíjač nie je súčasťou
Typ: NiMH
Vlastnosti modelu
Motor/motory: bez motora
Zatáčanie: Kormidlom

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi