RC plachetnica Noble

RC plachetnica Noble

Dĺžka 515 mm, 2-kanálový 2.4GHz vysielač, pre začiatočníkov Celý popis »
Značka: Hobby engine Kód produktu: PM-HEM0318
Záruka: 2 roky EAN: 4897007293186
143,62 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!
Noble je už skoro dospelý model plachetnice, s ktorým si výborne zajazdíte na každej trochu väčšej vodnej ploche. Vďaka prijateľným rozmerom je to jednoducho prepravovateľný verný spoločník na víkendové výpravy alebo dovolenku pri vode. Stačia len štyri tužkové alkalické batérie alebo akumulátory do vysielača, ďalšie štyri pre prijímač a môžete vyraziť. Noble je totiž dodávaná ako 100% zostavená plachetnica nevyžadujúca žiadnu ďalšiu montáž s nainštalovanou elektronikou a dvojkanálovým proporčným vysielačom na frekvencii 2.4 GHz.

Trup lode je plastový, ľahký prístup k priestoru pre prijímačové akumulátory zaručuje odnímateľný poklop s penovým tesnením. Ako zámok poklopu a zároveň ako vypínač slúži otočný stĺpik kormidla. Ak by ste sa z nejakého dôvodu potrebovali dostať k prijímaču a servám ovládajúcim kormidlo a plachty, je možné po vyskrutkovaní 5 skrutiek sňať celú palubu.

Stožiar je z uhlíkovej trubky, rahná sú plastové, plachty sú vyrobené z pevnej syntetickej tkaniny (dakronu) odolnej proti roztrhnutiu, cípy plachiet sú zosilnené nalepenou druhou vrstvou tkaniny. Nepohyblivé lanovie tvoria nylonové šnúry s bežnými napínačmi umožňujúce nastavovať polohu sťažňa v širokom rozmedzí.

Palubnú elektroniku napájajú štyri tužkové akumulátory alebo alkalické batérie. Ak použijete kvalitné NiMH akumulátory s nízkym samovybíjaním ako sú naše RAY Long 2000 mAh alebo Sanyo Eneloop 2000 mAh, máte k dispozícii zdroj pre niekoľko hodín plavby.

Vysielač je vybavený trimami a prepínačmi zmyslu výchyliek, takže umožňuje jednoduché nastavenie a pohodlné riadenie modelu. Pre jeho napájanie budete potrebovať taktiež 4 tužkové akumulátory alebo alkalické batérie.

Výučbu plachtenia vám uľahčí návod s obrázkovým sprievodcom vysvetľujúcim manévrovanie lode pri plavbe po vetre i proti nemu. Slová ako vratiplachta, kosatka, halsa, križovanie a pod. už pre vás nebudú žiadnym tajomstvom!

Spolu s loďou je dodávaný plastový stojan, ktorý poslúži pri príprave lode na plavbu a v časoch mimo jachtársku sezónu vám umožní premeniť Noble v elegantný bytový doplnok.

RC set obsahuje: hotový model plachetnice s osadenou palubnou elektronikou, dvojkanálový vysielač 2.4 GHz, stojan a návod na obsluhu.

Dĺžka [mm]515
Šírka [mm]120
Výška [mm]857
Výška sťažňa [mm]685
Plocha plachiet [dm2]21.9
Plocha kosatky [dm2]7.7
Plocha vratiplachty [dm2]14.2
Hmotnosť [g]840
Ovládané funkcieLK,NP
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP1

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Príslušenstvo a náhradné diely

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 550
položiek v ponuke
7 962
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na