RC lietadlo ALPHA 1500 M1

Doprava zadarmo

RC lietadlo ALPHA 1500 M1

RTF 4k 2.4GHz brushless, mód 1 Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST14145
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 8595241312583
161,00 € s DPH
nie je skladom

Dovoľujeme si predstaviť modernizovanú verziu obľúbeného motorového vetroňa ALPHA 1500. Aj keď pri letmom pohľade je to stále tá stará dobrá ALPHA, pri pohľade zblízka zaznamenáte celý rad užitočných a veľmi príjemných vylepšení:

  • Chvostové plochy sú teraz upevnené k trupu dvoma skrutkami a sú odnímateľné pre ľahkú prepravu.
  • Model je dodávaný v novej škatuli s plastovým uchom, ktorú môžete používať na prepravu modelu na letisko aj skladovanie doma.
  • Polovice krídla sa na drôtovej spojke zaisťujú veľkými nastavovacími plastovými skrutkami umiestnenými na spodnej strane krídla.
  • Konektory predlžovacích káblov serv krídeliek sa zapájajú do zásuviek so západkami umiestnenými na trupe.
  • Kryt kabíny má teraz dvojicu mechanických "zacvakávací" zámkov, ktoré držia spoľahlivejšie než pôvodný magnetické.
  • Spoľahlivejšiemu sklopeniu listov vrtule teraz pomáhajú drôtové pružinky.
  • Spodnú stranu trupu pri pristátí chráni polozapustené penové koleso.

ALPHA 1500 je elegantný motorový vetroň s veľkou nosnou plochou s ovládanými krídelkami, smerovkou aj výškovku poháňaný výkonným striedavým motorom. Robustná - a pritom veľmi ľahká - konštrukcia z penového EPP zaručuje vynikajúcu odolnosť proti poškodeniu pri havárii alebo aspoň veľmi ľahkú opraviteľnosť, pokiaľ už k nejakej škode dôjde. Pre napájanie motora slúži ľahký Li-poly akumulátor s veľkou kapacitou a model je ovládaný štvorkanálovou RC súpravou 2,4 GHz FHSS zaisťujúcou vysokú odolnosť voči rušeniu. Samozrejme odpadajú starosti s kryštálmi a voľnými/obsadenými kanálmi ... Jednoducho sme sa postarali o to, aby ste mali cestu k úspechu dokorán otvorenú, a vaše prvé kroky nekomplikovali starosti "materiálnej povahy".

Trup s namontovaným motorom (s rotačným plášťom, 60 g, 1050 ot. / Min na V), regulátorom 18 A (pre Li-po i NiCd / NiMH) a servami výškovky je vylisovaný z penového EPP, v oblasti krídla je zosilnený preglejkovou výstuhou, do ktorej je ukotvená spojka krídla. Kryt kabíny je odnímateľný s mechanickými uzávermi. Dvojdielne krídlo s profilom s rovnou spodnou stranou je tiež vylisované z EPP, krídelka sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú spojkou zo 4 mm oceľového drôtu a zaisťujú sa dotiahnutím plastových nastavovacích skrutiek. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. K trupu sa upevňujú pomocou dvojice skrutiek. Vrtuľa je sklopná, s rúrkokužeľom s otvorom pre vstup chladiaceho vzduch v strede. Chladeniu motora, regulátora a akumulátora napomáhajú ďalšie vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch čela, nevyhnutné výstupné otvory pre ohriaty vzduch sú na bokoch trupu v priestore pod krídlom.

Príprava k letu zahŕňa iba priskrutkovanie chvostových plôch, nasadenie polovíc krídla a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu slúži klasický štvorkanálový vysielač 2.4 GHz FHSS (systém s frekvenčným preskočením v rozprestretom spektre) s krížovými ovládačmi usporiadanými v Móde 1 (plyn vpravo), trimy a prepínačmi zmyslu výchyliek pre všetky kanály. Vybavený je tiež nabíjacím konektorom pre nabíjanie vysielačových akumulátor vo vysielači (vhodné nabíjače sú Hitec CG-22, CG-S32, Thunder Tiger AT2140). Pre napájanie vysielača budete potrebovať 4 AA (tužkové) alkalické batérie alebo akumulátory (nie sú súčasťou RC setu). Ak neradi držíte vysielač v rukách, môžete ho doplniť popruhom Hitec (# 8311) alebo ho umiestniť do pultu pre vysielača Optic 6 (stačí byť štedrejší s penovou páskou v oblasti bokov skrinky vysielača).

Podobne ako v prípade iných našich setov (Skylady, Cessna 480 ...) je RC vybavenie možné neskôr použiť aj v iných modeloch rovnakej kategórie.

ALPHA 1500 je určená pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne poletieť. Letové vlastnosti sú príjemné, nezáludné a ovládanie modelu presné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; sa správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami aj výškovku. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvý akrobatickým modelom alebo (polo) maketou akéhokoľvek druhu. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Alphe veľmi ľahko a dobre! Výkon motora je dostatočný pre trvalé stúpanie pod uhlom cca 45 °, takže pre stúpanie do dostatočnej výšky pre lov termiky budete potrebovať len chvíľku! Alpha 1500 veľmi citlivo reaguje aj na slabú termiku, ľahko sa vďaka presnému riadeniu okolo všetkých osí usadzuje aj do stúpavého komína s malým priemerom.

ALPHA 1500 je dodávaná s Li-poly akumulátorom 7,4 V 1500 mAh (zaťažiteľnosť 15C), čomu zodpovedá sklopná vrtuľa 10x6 ". Model bez problémov" uvezie "dvojčlánky až do cca 2500 mAh. Alphu môžete tiež napájať z trojčlánkového Li-poly akumulátora, v tom prípade je ale NUTNÉ namontovať vrtuľu o priemere o 1 palec (25 mm) menšom, aby ste zabránili preťaženiu motora a regulátora. Pamätajte na to, že vzhľadom k veľkému priemeru kužeľa vrtule 10x6 "vytvorí listy 9x6" (napr. Graupner 1336.23. 15). pre menšie vrtuľu pre trojčlánok - tj. 9x6 "- budete potrebovať listy len 8x6" (napr. Graupner 1336.20.15).

RC set obsahuje: trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 10x6 ", regulátorom otáčok 18A, šesťbodovým 2.4 GHz FHSS prijímačom a 2 servami, krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami, chvostové plochy z EPP, oceľovú spojku krídla, štvorkanálový vysielač CADET 4 V3 2.4GHz FHSS s krížovými ovládačmi v móde 1, pohonný akumulátor Li-poly 7,4 v 1500 mAh (15C), 12 V rýchlonabíjač a podrobný návod k stavbe a lietaniu.

Tip pre začiatočníkov - ALPHA zvlášť dobrá

Ak chcete Alphu dobrú ako baránok, odporúčame nastaviť výchylky kormidiel nasledujúcim spôsobom:

  • Krídelká - tiahla oboch krídeliek upevnite do tretieho otvoru od konca v pákach serv a do posledných otvorov v pákach krídeliek (najviac vzdialeného od krídelka)
  • Výškovka - tiahlo výškovky upevnite do tretieho otvoru od konca v páke serva a do posledného otvoru v páke výškovky (najviac vzdialeného od výškovky)
  • Smerovka - tiahlo smerovky upevnite do druhého otvoru od konca v páke serva a do posledného otvoru v páke smerovky (najviac vzdialeného od smerovky)

Pri premiestňovaní Z-ohybov tiahla na pákach serv smerovky a výškovky je potrebné páky zo serv najprv demontovať - vyskrutkujte ich upevňovacie skrutky a páky opatrne stiahnite z tisíc-hranu na výstupnej hriadeli serva. Pri spätnej montáži kontrolujte u všetkých kormidiel so zapnutou RC súpravou polohu neutrálu - postupujte podľa návodu.

Rozpätie [mm]1510
Dĺžka [mm]930
Hmotnosť [g]690
Plocha krídla [dm2]22.3
Ovládané funkcieS,V,K,M
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP1,P2

Doporučený pohon a RC vybavenie:

ECOSport
Motor*C28 - 1050KV
Regulátor*18A
Akumulátor7,4 V 1500 mAhRAY 11,1 V 1600 mAh
Vrtule (listy)*10x6 (9x6")9x6" (8x6")
Serva*4x 9g mikroservo
RC súprava*4-kanálová 2.4GHz FHSS
*) Súčasť RC setu

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi