RC lietadlo BALLET 3D

RC lietadlo BALLET 3D

rozpätie 1200 mm, EPP, ARF Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST1481-A
Záruka: 2 roky EAN: 8595241367354
121,25 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!

BALLET 3D je ideálny pokračovací model pre každého, kto bezpečne zvládol základnú akrobaciu s hornoplošným trénerom, ako je napríklad náš PIONEER, a má už nejaké skúsenosti s dolnoplošníkom alebo stredoplošníkom, ako je napríklad náš SCOUT. Tento 3D akrobat s nádherne ľahkou konštrukciou vám umožní vypilovať obraty 3D i klasické akrobacie ... jednoducho vás pripraví na lietanie s ešte väčším a dospelejším 3D akrobatom alebo nadupanou (polo) maketou nejakej tej extrém alebo Edge. V návode nájdu odporúčané nastavenie piloti všetkých úrovní - od modelárov, ktorí s akrobatmi ešte len začínajú, cez pilotov lietajúci skôr klasickú akrobaciu až po skúsených borcov, ktorí visia na vrtuli od rána do večera!

Trup modelu z penového EPP je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom, s osadeným striedavým regulátorom a servami smerovky a výškovky. V prove, na spodnej stane trupu sa pod odnímateľným krytom nachádza priestor pre pohonné akumulátory a prijímač. Pre pohon modelu budete potrebovať Li-poly štvorčlánky 2200 mAh so zaťažiteľnosťou 25C. Ak použijete sady so zaťažiteľnosťou 30 alebo 40C, model ešte viac ožije a lepšie "pôjde za vrtuľou".

Krídlo so súmernými profilom z penového EPP je dvojdielne spájané uhlíkovou rúrkovou spojkou; po zasunutí do trupu sa zabezpečuje dvoma skrutkami. Krídelká zavesená na plastových závesoch sú ovládané dvoma mikroservami uloženými v krídle. Plastové winglety na koncoch krídla sa upevňujú skrutkami.

Chvostové plochy sú z EPP a pre ľahkú prepravu a skladovanie sú odnímateľné - k trupu sa upevňujú čapmi a dvoma skrutkami. Serva smerovky a výškovky sú umiestnené v zadnej časti trupu a s kormidlami sú prepojené krátkymi priamymi tiahlami. Pred pripojením tiahel odporúčame kormidlá "rozpohybovať" opakovaným opatrným vychyľovaním hore a dole resp. vľavo a vpravo.

Pristávacie zariadenie tvorí dvojkolesový podvozok s drôtovými nohami upevňovaný k trupu skrutkami; kolesá sú ľahké penové. Riaditeľná ostroha je spriahnutá so smerovkou.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom štvorkanálovú RC súpravu. V tom prípade sa obe servá krídeliek zapájajú pomocou Y-káblu do jedného kanála. Ideálne je samozrejme použitie aspoň päť kanálov počítačovej RC súpravy, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídeliek, presné nastavovanie veľkosti výchyliek, naprogramovanie dvojitých výchyliek resp. exponenciálneho priebehu výchyliek pre zníženie citlivosti kormidiel okolo neutrálu dovoľujúci veľmi presné riadenie pri zachovaní veľkých maximálnych výchyliek. V návode nájdete tri verzie nastavenia - pre začínajúcich akrobatických pilotov, pre lietanie klasickej akrobacie a pre plnohodnotné 3D lietanie. Nechýba ani podrobné desatoro pre správne vytrimovanie a doladenie akrobatického modelu na maximálnu výkonnosť.

ARF set obsahuje: hotový model s nainštalovaným striedavým motorom, regulátorom otáčok a 4 servami, vrtuľu 13x4 "s kužeľom, hlavný podvozok s kolesami, návod ku stavbe.

Rozpätie [mm]1200
Dĺžka [mm]1340
Hmotnosť [g]1700
Plocha krídla [dm2]37.8
Ovládané funkcieS,V,K(2),M
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP2,P3

Pohon a RC vybavenie:

Motor*CD4130
Regulátor*striedavý 40A
Vrtuľa*13x4"
AkumulátorFOXY G2 14,8 V 2200 mAh
Serva*4x mikro
RC súpravamin. 4 kanály, radšej 5-6 kanálová počítačová
*) Súčasť ARF setu

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 550
položiek v ponuke
7 962
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na