I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo

RC lietadlo BETA 1400, mód 2 brushless

RC lietadlo BETA 1400, mód 2 brushless

RTF 4k 2.4GHz brushless, mód 2 Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST1480-M2
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 8595241340333
144,11 € s DPH
nie je skladom

ALPHA 1500 už nie je na oblohe sama! K elegantnému motorovému vetroni sa pripája odolná a húževnatá ťažná kobylka BETA 1400. Spoľahlivý školský a cvičný ťahúň uspokojí začínajúcich pilotov ktorých prevedie od úvodného osekávania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a pohodlne prepraviteľný model pre dokonalé relaxačné polietanie.

BETA 1400 je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom prove viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, CD2622) uloženým v pylóne za krídlom s pevnou vrtuľou, osadeným regulátorom 20 A, a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímateľný s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, krídelka sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou rúrkovou spojkou. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Chladeniu motora napomáha vstup chladiaceho vzduchu v prednej časti pylónu, chladiaci vzduch prúdi kanálmi okolo plášťa motora.

Príprava k letu zahŕňa iba prilepenie chvostových plôch (stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu slúži klasický štvorkanálový vysielač CADET 4 2.4GHz FHSS (systém s frekvenčným preskočením v rozprestretom spektre) s krížovými ovládačmi usporiadanými v Móde 2 (plyn vľavo), trimy a prepínačmi zmyslu výchyliek pre všetky kanály. Vybavený je tiež nabíjacím konektorom pre nabíjanie vysielačových akumulátor vo vysielači (vhodné nabíjače sú Hitec CG-22, CG-S32). Pre napájanie vysielača budete potrebovať 8 AA (tužkových) alkalických batérií alebo akumulátorov (nie sú súčasťou RC setu). Ak neradi držíte vysielač v rukách, môžete ho doplniť popruhom Hitec (# 8311) alebo ho umiestniť do pultu pre vysielača Optic 6 (stačí byť štedrejší s penovou páskou v oblasti bokov skrinky vysielača).

Podobne ako v prípade iných našich setov (Skylady, Cessna 480 ...) je RC vybavenie možné neskôr použiť aj v iných modeloch rovnakej kategórie.

BETA 1400 je určená pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne poletieť. Letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami aj výškovkou. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo) maketou akéhokoľvek druhu. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Bete celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre veľmi živé stúpania, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. BETA 1400 vie využiť aj nepríliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

BETA 1400 je dodávaná s Li-poly akumulátorom 11.1 V 1300 mAh (zaťažiteľnosť 20C), čomu zodpovedá pevná vrtuľa 5x4 ". Model bez problémov " uvezie" trojčlánky až do cca 2200 mAh.

RC set obsahuje: trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, pevnú vrtuľu 5x4 ", regulátorom otáčok 20A a 2 servami, krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami, chvostové plochy z EPP, uhlíkovú rúrkovú spojku krídla, štvorkanálový vysielač CADET 4 2.4GHz FHSS so šesťbodovým 2.4GHz FHSS prijímačom, pohonný akumulátor Li-poly 11.1 V 1300 mAh (20C), 12 V rýchlonabíjač a podrobný návod k stavbe a lietanie.

Dôležité upozornenie - Párovanie

V súčasnosti sa v RC setoch začína objavovať nové prevedenie vysielača CADET 4 Protokol V3 (ľahko ho identifikujete podľa symbolu V3 na vysielači a toho, že prijímač RX-600 V3 má jednu anténu, zatiaľ čo predchádzajúce prevedenia majú antény dve). Pri jeho nastavovaní a párovanie vždy postupujte podľa návodu pre vysielač CADET 4 V3 prikladaného do stavebnice - návod pre model môže obsahovať opis obsluhy vysielača v staršom prevedení (verzia 2) s prijímačom s 2 anténami.

Párovanie RC súpravy Cadet 4 Protokol V3

 • 1. Pre párovanie sa vysielač a prijímač nesmú nachádzať vo vzájomnej vzdialenosti väčšej ako 1 meter. Zapnite vysielač.
 • 2. Stlačte a držte tlačidlo SET na prijímači a prijímač zapnite. Ako náhle červená LED na prijímači začne blikať, tlačidlo uvoľnite.
 • 3. Do 10 sekúnd potom stlačte a držte tlačidlo BIND na vysielači, kým všetky LED na vysielači a prijímači nezačnú svietiť neprerušovaným svitom. Tlačidlo uvoľnite; vysielač je pripravený k prevádzke.


Párovanie RC súpravy Cadet 4 verzia 1 alebo 2 (prijímača s 2 anténami)

Pre párovanie s daným typom prijímača je potrebné vysielač najskôr prepnúť do zodpovedajúceho prevádzkového režimu:

Párovanie s prijímačom "Typu 1" (Kompletný postup vrátane voľby režimu vysielania)

 • 1. Vysielač je vypnutý.
 • 2. Stlačte a držte tlačidlo "PDM" na vysielači. Zapnite vysielač. Vo chvíli, keď na vysielači zelená LED bliká pomaly a červená LED bliká dvojnásobnou rýchlosťou, tlačidlo "PDM" uvoľnite.
 • 3. Červená LED niekoľkokrát rýchlo blikne, a potom obe LED ešte po dobu niekoľkých sekúnd signalizujú vyššie popísaným spôsobom, ktorý prevádzkový režim vysielača bol zvolený. Potom obe LED rýchlo zablikajú a rozsvietia sa trvalo.
 • 4. Zapnite prijímač (pripojte pohonný akumulátor k regulátoru otáčok). Vysielač a prijímač by od seba nemali byť ďalej než 1 m.
 • 5. Pomocou plastovej tyčinky alebo malého skrutkovača stlačte a držte párovacie tlačidlo na prijímači (nachádza sa na ľavom boku prijímača, tesne nad anténou). V priebehu niekoľkých nasledujúcich sekúnd bude LED na prijímači najprv blikať pomaly, potom rýchlo a nakoniec bude svietiť neprerušovane. Uvoľnite párovacie tlačidlo, RC súprava je pripravená k prevádzke.


Párovanie s prijímačom "Typu 2" (Kompletný postup vrátane voľby režimu vysielania)

 • 1. Vysielač je vypnutý.
 • 2. Zapnite prijímač. Stlačte pomocou plastovej tyčinky alebo malého skrutkovača párovacie tlačidlo na prijímači (nachádza sa na ľavom boku prijímača, tesne nad anténou) a držte ho po dobu dlhšiu ako 2 sekundy. LED na prijímači blikne dvakrát s dlhým oneskorením a dvakrát s krátkym oneskorením a potom začne rýchlo blikať.
 • 3. Stlačte a držte tlačidlo "PDM" na vysielači. Zapnite vysielač. Vo chvíli, keď LED na vysielači pravidelne preblikávajú, tlačidlo "PDM" uvoľnite. (Vysielač a prijímač by od seba nemali byť ďalej než 1 m.)
 • 4. Červená LED rýchlo zabliká na potvrdenie voľby prevádzkového režimu pre vysielač "typu 2" a potom obe LED opäť preblikávajú.
 • 5. Zatiaľ čo obe LED na vysielači preblikávajú, krátko stlačte tlačidlo "PDM" na vysielači. Obe LED na vysielači sa rozsvietia; LED na prijímači zhasne a potom takisto svieti neprerušovane.
 • 6. Párovanie bolo úspešne vykonané, vypnite prijímač a potom vysielač. Teraz môžete zapnúť vysielač a prijímač, RC súprava je pripravená k prevádzke.

Pozn.: Ak nie ste z nejakého dôvodu vopred schopní zistiť, či máte prijímač "Typu 1" alebo "Typu 2", proste vyskúšajte oba postupy.

Rozpätie [mm]1420
Dĺžka [mm]940
Hmotnosť [g]650 - 720
Plocha krídla [dm2]24.5
Ovládané funkcieS,V,K,M
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP1,P2

Doporučený pohon a RC vybavenie:

ECOEnduro
Motor*CD2622
Regulátor*20A
Akumulátor11,1 V 1300 mAhRAY 11,1 V 2200 mAh
Vrtuľa*5x4"
Serva*4x 9g mikroservo
RC súprava*4-kanálová 2.4GHz FHSS
*) Súčásť RC setu

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi