RC lietadlo CESSNA 182 Skyline

RC lietadlo CESSNA 182 Skyline

EPP, 1200 mm, ARF, plaváky Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST1491-AS
Záruka: 2 roky EAN: 8595241362861
144,11 € s DPH
nie je skladom

Na oslavu dvadsiatych narodenín firmy Pelikan Daniel sme pre vás pripravili maketovo dôkladne prepracovaný model CESSNA 182 s množstvom sexi funkcií, ako sú funkčné klapky a pozičné svetla. A k tomu ešte pridávame sadu plavákov úplne zadarmo! Veľa šťastia a zdravia!

Trup modelu z penového EPP je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom CD2830-1400 s vrtuľou 9x5 ", s osadeným 20 A striedavým regulátorom a servami smerovky a výškovky. V prednej spodnej časti trupu sa nachádza priestor pre akumulátory ľahko prístupný vďaka odnímateľnej penovej krytke. Odnímateľná je tiež krytka na "strope" kabíny umožňujúca jednoduché prepojovanie predlžovacích káblov serv krídeliek a nastavovanie serv klapiek, smerovky a výškovky. Plastový motorový kryt je odnímateľný, upevnený skrutkami po stranách a hore.

Chvostové plochy z EPP sa upevňujú k trupu pomocou plastových čapov. Serva smerovky a výškovky sú uložené v kabíne a sú prístupné po odstránení krídla.

Krídlo takisto z penového EPP s profilom s rovnou spodnou stranou je jednodielne. Na trup sa upevňuje dvojicou plastových čapov s bajonetovými zámkami. Krídelká u tohto typu sú ovládané jedným mikroservom. Skvele uloženým v centropláne prostredníctvom drôtových lanovodov, rovnako ako štrbinové vztlakové klapky.

Pristávacie zariadenie je voliteľné - ľahko môžete montovať kolesový podvozok alebo plaváky:

  • Trojkolesový podvozok s ovládanou prednou nohou je drôtový, s plastovými maketovými krytmi.
  • Plaváky sú z penového EPP s plastovými vzperami; v zadnej časti sú vybavené vodnými kormidlami spraženými tiahlami s ovládaním čelnej nohy. Pri rolovaní, vzlete aj pristáti na vode ich naozaj oceníte!

Ovládané sú krídelká, vztlakové klapky, smerovka (so spriahnutou prednou nohou), výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom štvorkanáloví (ak nebudete používať klapky), ale radšej aspoň päťkanálovú RC súpravu, ktorá umožní ovládanie klapiek.

Pre napájanie Cessna sú optimálne Li-poly trojčlánky 1800 mAh sa zaťažiteľnosťou aspoň 20C.

Pozičné svetlá sú napájané zo špeciálneho modulu elektroniky svetiel - ten sa pripája do voľného kanála prijímača (slúži len pre napájanie, nie je diaľkovo ovládaný).

Cessna je určená pre mierne pokročilých modelárov. Model, ako polomaketa športového "bedňovitého" hornoplošníka, vás zoznámi s niektorými vlastnosťami, ktoré sú pre podobné stroje typické - bude od vás požadované správne koordinované ovládanie modelu smerovkou, krídelkami aj výškovku. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo) maketou akéhokoľvek druhu. Zoznámite sa aj s používaním klapiek pri vzlete a pristátí - veríme, že krátke vzlety a pristátia, "plazenie na minimálke" a ďalšie "fajnovosti" si budete čoskoro vychutnávať rovnako ako my s naším prototypom. Doménou Cessny je samozrejme pokojné poletovania nad súšou aj vodnou hladinou, ktoré dá vám aj kolegom na letisku dosť času na vychutnanie elegantných tvarov. Ale po menšom "rozbehnutí" Jubilejná Cessna spoľahlivo zvláda premet, súvratové zákruty a sudový výkrut. Proste športový hornoplošník, ako má byť!

ARF set obsahuje: hotový model s kolesovým podvozkom s osadeným striedavým motorom, vrtuľou s kužeľom, regulátorom otáčok a 4 servami, sadu drobného príslušenstva a návod.

Rozpätie [mm]1206
Dĺžka [mm]960 - 1106
Hmotnosť [g]950 - 1050
Plocha krídla [dm2]21.4
Ovládané funkcieS,V,K,M,F, čelová noha
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP2

Pohon a RC vybavenie:

 
Jubilejná Cessna
Motor* CD2830-1400
Regulátor*striedavý 20A
Vrtuľa*9x5"
AkumulátorRAY G3 11,1 V 1800 mAh
Serva*4x mikro
RC súpravamin. 4 kanály (bez klapiek), radšej 5-6 kanálová počítačová
*) Súčasť ARF setu

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
30 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
25 550 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 30 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na