RC lietadlo PIPER J3 Cub

Doprava zadarmo

RC lietadlo PIPER J3 Cub

ARF, 1400 mm, 4x servo, striedavý motor Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST19800
Záruka: 2 roky EAN: 8595241349565
180,74 € s DPH
nie je skladom

To, čo pre automobilovú dopravu predstavoval Ford T, pre športové letectvo predstavuje Piper J-3 Cub. Samozrejme je tu zásadný rozdiel: Mr Ford hovorieval: "Ford T môžete mať v akejkoľvek farbe, ak je to čierna," zatiaľ čo motto Mr Piper bolo: "Piper Cub môžete mať v akejkoľvek farbe, ak je to žltá." Od roku 1937 do vstupu USA do vojny sa vyrobilo vyše 3000 kusov J-3, s príchodom vojenských objednávok, pre ktoré bolo nutné žltú zameniť za olivovú, sa tempo výroby zvýšilo na jeden L-4 Grasshoper (ako znelo armádne označenie) každých 20 minút . A stovky ich lietajú dodnes ...

Nášho nového Pipera z takmer nezničiteľného penového EPP na oblohe vďaka rozpätie 1400 mm rozhodne neprehliadnete, ale určite vás poteší aj pri pohľade zblízka. Máme tu presklenú kabínu (vrátane "strešného okna") s palubnou doskou a sústredene sa tváriacou figurínou pilota, prepracovaný odpružený podvozok a krídlo s charakteristickými vzperami. Veľké rozmery, atraktívny vzhľad, maketové detaily, príjemné letové vlastnosti - proste ideálny rekreačný model pre každého, kto už zvládol pilotáž školských modelov, ako sú Pioneer, Beta 1400, Alpha 1500 ...

Trup modelu z penového EPP je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom (triedy AXI 2814 alebo RAY C3536), s osadeným striedavým regulátorom a servami smerovky a výškovky. V spodnej časti trupu sa nachádza priestor pre akumulátory ľahko prístupný vďaka odnímateľnej plastovej krytke. Odnímateľné je tiež "strešné okno" umožňujúce jednoduché prepojovanie predlžovacích káblov serv krídeliek. Pre Pipera budete potrebovať Li-poly trojčlánky aspoň 1800 mAh so zaťažiteľnosťou 20C, ale "uvezie" aj väčšie trojčlánky 2000-2600 mAh (max. šírka súpravy 40 mm), s ktorými sa doba letu náležite predĺži. Plastový motorový kryt z EPP je snímateľný, upevnený skrutkami po stranách.

Chvostové plochy z EPP sa upevňujú k trupu pomocou skrutiek. Serva smerovky a výškovky sú prístupná po odstránení krytky s magnetickým uzáverom na spodnej strane trupu za kabínou.

Krídlo takisto z penového EPP s modifikovaným profilom Clark-Y je dvojdielne, spájané rúrkovou uhlíkovou spojkou. K rúrke sa obe polovice upevňujú vpredu a vzadu 2 skrutkami. Krídelká sú ovládané dvoma servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými ťahadlami. Pred pripojením ťahadiel odporúčame kormidla "rozpohybovať" opakovaným opatrným vychyľovaním hore a dole resp. vľavo a vpravo.

Dvojkolesový podvozok s ovládanou ostrohou je drôtový, s plastovými maketovými krytmi doplnkami. Ovládané sú krídelká, smerovka (so spraženou ostrohou), výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom štvorkanálovú, ale radšej aspoň päťkanálovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie a nastavovanie serv krídeliek. V tom prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok odporúčame 10-20% - tj. výchylka krídelká dole je trochu menšie v porovnaní s výchylkou hore. Týmto spôsobom sa spríjemní ovládanie modelu, ktorý bude mať menšiu tendenciu vyplavávať zo zákruty. Podobného účinku môžete dosiahnuť aj pomocou mixu krídelká-smerovka, popr. možno kombinovať oboje - s mixom krídelká-smerovka "podchytíte" úvodný prechod do zákruty, diferenciácia vylepší vlastný prelet zákrutou.

Piper Cub je určený pre mierne pokročilých modelárov. Model, ako polomaketa športového "bedňovitého" hornoplošníka, vás zoznámi s niektorými vlastnosťami, ktoré sú pre podobné stroje typické - bude od vás požadované správne koordinované ovládanie modelu smerovkou, krídelkami aj výškovku. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo) maketou akéhokoľvek druhu. Pekne si zvykajte, že kniple na vysielači nie sú pre ozdobu, ale na to, aby sa správnym spôsobom a v správnu chvíľu používali. Je to od nás kruté, ale neskôr nám za to budete vďační. Jeho doménou je samozrejme pokojné poletovania, ktoré dá vám aj kolegom na letisku dosť času na vychutnanie legendárnych "piperovských" tvarov, ale po menšom "rozbehnutí" spoľahlivo zvláda premet, súvratové zákruty a sudový výkrut. Proste športový hornoplošník, ako má byť!

ARF stavebnica obsahuje: hotový model so striedavým motorom, vrtuľou s kužeľom, regulátorom otáčok a 4 servami, súprava drobného príslušenstva a návod.

Rozpätie [mm]1400
Dĺžka [mm]0
Hmotnosť [g]1340
Plocha krídla [dm2]28.9
Ovládané funkcieS,V,K(2),M
Stavební náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP2

Pohon a RC vybavenie:

ARF stavebnica
Motor*CX3536-KV900
Regulátor*striedavý 30A
Vrtuľa*11x7"
AkumulátorRAY G3 11,1 V 1800 mAh
Serva*4x mikro
RC súpravamin. 4 kanály
*) Súčasť ARF stavebnice


Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na