RC lietadlo SHARK Mode 1+3

Doprava zadarmo

RC lietadlo SHARK Mode 1+3

RTF, 2 serva, mode 1+3 Celý popis »
Značka: Multiplex Kód produktu: PM-1M264288
Záruka: 2 roky EAN: 4041033112885
170,65 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!

Konštruktéri v multiplexe už dlhšiu dobu sledovali úporné snaženie modelárskeho ľudu o preškolenie legendárneho Easy Staru na lietací čln, motorák s kolesovým podvozkom či akrobatický model, neušlo im oblepovanie páskami alebo dokonca laminovanie trupu ... Evidentne usúdili, že to vlastne nie je tak úplne zlý nápad, a prišli s novým modelom pre každého, ktorý vychádza z konštrukcie Easy Staru.

Nový SHARK je model, ktorý porastie spoločne s tým, ako porastú vaše skúsenosti. Začnete s "EasyStarovitým" školský motoráčikom s ovládanou smerovkou a výškovku, trup môžete vystužiť dodatočným plastovým krytom zvyšujúcim odolnosť pri pristávaní na brucho, potom s pomocou tuningovej sady pridáte ovládanie krídeliek, potom sa rozhodnete naučiť vzlietať zo zeme a namontujete tuningový kolesový podvozok, potom sa vydáte k vode a jednoduchým "nacvaknutím" tuningového člnového trupu získate lietací čln ... proste, SHARK je ako rozprávkový dedko, ktorý vám splní každé želanie!

Rovnako ako jeho predchodca je SHARK spoľahlivý školsky a cvičný ťahúň, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov, ktorých prevedie od úvodného osekávania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačného víkendového letca, ktorému poskytne skladný a ľahko prepravovateľný model pre dokonale relaxačné polietanie na tráve, asfalte aj pri vode ... čokoľvek chcete!

RSHARK je cvičný motorový model z vysoko odolného ELAPORu poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom prove viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, Permax BL-O 2816-1450) uloženým v pylóne za krídlom s pevnou vrtuľou, osadeným 12 A regulátorom MULTIcont BL-12 SD, predprogramovaným prijímačom RX-5 M-LINK ID9 a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímateľný s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, pre krídelká a ich káble sú pripravené predlisované šachty a drážky. Polovice krídla sa spájajú rúrkovou spojkou.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Plávajúca vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odnímateľná, upevnená jednoduchým zámkom, ktorý sa už skvele osvedčil u modelov Merlin a Panda.

Príprava k letu zahŕňa iba nasadenie polovíc krídla, upevnenie vodorovnej chvostovej plochy a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú smerovka, výškovka a otáčky motora; doplniť ovládanie krídeliek s pomocou tuningové sady je otázka niekoľkých desiatok minút.

Na ovládanie modelu je dodávaná šesťkanálová RC súprava SMART SX. Prijímač dodávaný s modelom je už predprogramovaný, takže konečná príprava na let bude hračka!

Pre napájanie SHARK v RTF sete nájdete trojčlánkový Li-po akumulátor 11.1 V Li-BATT FX 3 / 1-950s kapacitou 950 mAh.

SHARK je určený pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne poletieť. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s riadením modelu smerovkou a výškovkou - a v prípade doplnenia ovládania krídeliek aj krídelkami. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Sharkovi veľmi dobre! Výkon motora je dostatočný pre živé stúpanie a rekreačnú akrobaciu; má rezervu aj pre lietanie s objemným člnovým trupom.

Tuning SHARKu

  • Ovládanie krídeliek:  Ak sa rozhodnete doplniť ovládanie krídeliek, je k dispozícii originálna tuningová súprava MULTIPLEX # 6 5165 obsahujúca 2 serva, predlžovacie káble, tiahla a páky.
  • Vyztuženie trupu: pomocou plastového krytu # 22 4329 jednoducho Vystužíme predok a spodok trupu aj pre drsnejšie pristátie na brucho.
  • Kolesový podvozok: Pre vzlet a pristátie z asfaltovej dráhy môžete jednoducho "nacvaknúť" tuningový kolesový podvozok # 22 4327.
  • Lietací čln: rovnako ľahko môžete "nacvaknúť" člnový trup z ELAPORu # 22 4328 a SHARK premeniť na "vodníka". Člnový trup s kýlom a stupňom pre výborné vedenie smeru a jednoduché odlepenie používa pre stabilizáciu krídlovité "pahýle" na bokoch trupu poskytujúce za letu aj určitý vztlak - to je konštrukcia, s ktorou prišiel pred takmer 100 rokmi Claudius Dornier. Rovnaké "pahýle" mali jeho legendárny stroje Dornier Val alebo obrie Do-X, rovnako ako veľké americké "Clipper" - štvormotorový Martin 130 lietajúci na sklonku 30. rokov naprieč cez Tichý oceán do Číny a na Filipíny aj konkurenčný Boeing 314 nasadený na prvej transatlantickej linke spájajúcej USA a Európu

RTF set obsahuje: trup vylisovaný z ELAPORu s namontovaným striedavým motorom, vrtuľou 5x4,5 ", regulátorom otáčok 12A, prijímačom a 2 servami, krídlo vylisované z ELAPORu, vodorovnú chvostovú plochu z ELAPORu, vysielač SMART SX v móde 1/3, sieťový rychlonabíjač MULTIcharger L-703 EQU, drobné príslušenstvo a podrobný návod k stavbe.

Rozpätie [mm]1070
Dĺžka [mm]870
Hmotnosť [g]500
Plocha krídla [dm2]19.5
Ovládané funkcieS,V,M
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP1

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 550
položiek v ponuke
7 962
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na