RC lietadlo SHARK Mode 2+4

Doprava zadarmo

RC lietadlo SHARK Mode 2+4

RTF, 2 serva, mode 2+4 Celý popis »
Značka: Multiplex Kód produktu: PM-1M264289
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 4041033132890
235,57 € s DPH
nie je skladom

Konštruktéri v multiplexe už dlhšiu dobu sledovali úporné snaženie modelárskeho ľudu o preškolenie legendárneho Easy Staru na lietací čln, motorák s kolesovým podvozkom či akrobatický model, neušlo im oblepovanie páskami alebo dokonca laminovanie trupu ... Evidentne usúdili, že to vlastne nie je tak úplne zlý nápad, a prišli s novým modelom pre každého, ktorý vychádza z konštrukcie Easy Staru.

Nový SHARK je model, ktorý porastie spoločne s tým, ako porastú vaše skúsenosti. Začnete s "EasyStarovitým" školským motoráčikom s ovládanou smerovkou a výškovku, trup môžete vystužiť dodatočný plastovým krytom zvyšujúcim odolnosť pri pristávaní na brucho, potom s pomocou tuningovej sady pridáte ovládanie krídeliek, potom sa rozhodnete naučiť vzlietať zo zeme a namontujete tuningový kolesový podvozok, potom sa vydáte k vode a jednoduchým "nacvaknutím" tuningového člnového trupu získate lietací čln ... proste, SHARK je ako rozprávkový dedko, ktorý vám splní každé želanie!

Rovnako ako jeho predchodca je SHARK spoľahlivý školský a cvičný ťahúň, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov, ktorých prevedie od úvodného osekávania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachtenie. Rovnako tak poteší rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a ľahko prepravovateľný model pre dokonalé relaxačné polietanie na tráve, asfalte aj pri vode ... čokoľvek chcete!

SHARK je cvičný motorový model z vysoko odolného ELAPORu poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom prove viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, Permax BL-O 2816-1450) uloženým v pylóne za krídlom s pevnou vrtuľou, osadeným 12 A regulátorom MULTIcont BL-12 SD, predprogramovaným prijímačom RX-5 M-LINK ID9 a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímateľný s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, pre krídelká a ich káble sú pripravené predlisované šachty a drážky. Polovice krídla sa spájajú rúrkovou spojkou.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Plávajúca vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odnímateľná, upevnená jednoduchým zámkom, ktorý sa už skvele osvedčil u modelov Merlin a Panda.

Príprava k letu zahŕňa iba nasadenie polovíc krídla, upevnenie vodorovnej chvostovej plochy a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú smerovka, výškovka a otáčky motora; doplniť ovládanie krídeliek s pomocou tuningovej súpravy je otázka niekoľkých desiatok minút.

Na ovládanie modelu je dodávaná šesťkanálová RC súprava SMART SX. Prijímač dodávaný s modelom je už predprogramovaný, takže konečná príprava na let bude hračka!

Pre napájanie SHARK v RTF sete nájdete trojčlánkový Li-po akumulátor 11.1 V Li-BATT FX 3 / 1-950s kapacitou 950 mAh.

SHARK je určený pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s riadením modelu smerovkou a výškovkou - a v prípade doplnenia ovládanie krídeliek aj krídelkami. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Sharku veľmi dobre! Výkon motora je dostatočný pre živé stúpanie a rekreačnú akrobaciu; má rezervu aj pre lietanie s objemným člnovým trupom.

Tuning SHARKu

  • Ovládanie krídeliek: Ak sa rozhodnete doplniť ovládanie krídeliek, je k dispozícii originálna tuningová súprava MULTIPLEX # 6 5165 obsahujúci 2 serva, predlžovacie káble, tiahle a páky.
  • Vystuženie trupu: pomocou plastového krytu # 22 4329 jednoducho Vystužíme predok a spodok trupu aj pre drsnejšie pristátie na brucho.
  • Kolesový podvozok: Pre vzlet a pristátie z asfaltovej dráhy môžete jednoducho "nacvaknúť" tuningový kolesový podvozok # 22 4327.
  • Lietací čln: rovnako ľahko môžete "nacvaknúť" člnový trup z ELAPORu # 22 4328 a SHARK premeniť na "vodníka". Člnový trup s kýlom a stupňom pre výborné vedenie smeru a jednoduché odlepenie používa pre stabilizáciu krídlovité "pahýle" na bokoch trupu poskytujúca za letu aj určitý vztlak - to je konštrukcia, s ktorou prišiel pred takmer 100 rokmi Claudius Dornier. Rovnaké "pahýle" mali jeho legendárne stroje Dornier Val alebo obrie Do-X, rovnako ako veľké americké "Clipper" - štvormotorový Martin 130 lietajú na sklonku 30. rokov naprieč cez Tichý oceán do Číny a na Filipíny aj konkurenčný Boeing 314 nasadený na prvej transatlantickej linke spájajúcej USA a Európu.

RTF set obsahuje: trup vylisovaný z ELAPORu s namontovaným striedavým motorom, vrtuľou 5x4,5 ", regulátorom otáčok 12A, prijímačom a 2 servami, krídlo vylisované z ELAPORu, vodorovnú chvostovú plochu z ELAPORu, vysielač SMART SX v móde 2/4, sieťový rychlonabíjač MULTIcharger L-703 EQU, drobné príslušenstvo a podrobný návod k stavbe.

Rozpätie [mm]1070
Dĺžka [mm]870
Hmotnosť [g]500
Plocha krídla [dm2]19.5
Ovládané funkcieS,V,M
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP1

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi