I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo

RC lietadlo Sky Climber 3G

Doprava zadarmo

RC lietadlo Sky Climber 3G

RTF, rozpätie 2000 mm, 4 serva, 8-k. Celý popis »
Značka: Nine Eagles Kód produktu: PM-NE4241
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 6943481798667
299,60 € s DPH
nie je skladom

SKY CLIMBER 3G je novou verziou osvedčeného motorového vetroňa z penového EPP zo stajne firmy Nine Eagles, ktorý ste si obľúbili pre výborné letové vlastnosti a odolnú konštrukciu. Zatiaľ čo drak modelu zostal bezo zmeny, úplne sa premenila RC súprava a palubná elektronika, ktorou sa model ovláda. Nový prijímač s integrovaným 3G letovým riadiacim systémom ponúka celý rad funkcií, s ktorými ste sa doteraz stretávali len u multikoptér - poloautomatické riadenie "fly-by-wire" s automatickou stabilizáciou náklonu, gyroskopickou stabilizáciu, automatický vzlet, automatické pristátie, automatický návrat domov!

Tri letové režimy 1) s poloautomatickým riadením, 2) s gyroskopickou stabilizáciou a 3) s ručným riadením umožňujú prejsť postupne od poloautomatického ovládania, cez lietanie s pomocnou gyroskopickej stabilizácie až po ručné riadenie, kedy pilot ovláda model úplne sám a bez pomoci chytrej elektroniky.

  • Poloautomatické riadenie (do istej miery by sa dalo prirovnať k režimu Atti u multikoptér) je špeciálne určené pre začiatočníkov. Pri klasickom ručnom riadení sú výchylky kormidiel lietadla úmerné výkyvom ovládačov na vysielači, bez ohľadu na aktuálnu polohu modelu. Tj. ak pilot dáva správne povely, je všetko v poriadku - ale ak to tak nie je, ľahko môže model uviesť do nebezpečnej situácie. Sky Climber 3G v režime poloautomatického riadenia ovláda jednotlivé kormidlá s ohľadom na skutočnú polohu modelu. Pilot dáva vychýlením ovládačov na vysielači modeli najavo, že si napr. Praje letieť v stúpavej zákrute doprava - inteligentná riadiaca elektronika ale sama vychýli kormidlá tak, aby model týmto spôsobom stabilne letel s ohľadom na obmedzenia aerodynamické (napr. Aby rýchlosť modelu neklesla pod pádovú rýchlosť ), výkonová (max. uhol stúpania modelu je obmedzený pomerom ťahu vrtule k hmotnosti modelu) a vonkajšie vplyvy (vietor atď.). Ak pilot vráti ovládača do stredovej polohy, model poletí vodorovne v priamom smere. Začínajúci pilot vďaka tomu môže zvládnuť lietanie s modelom veľmi ľahko. V tomto režime ale nie je možné vykonávať akrobatické obraty, ako sú premety alebo výkruty.
  • Riadenie s gyroskopickou stabilizáciou je určené pre pilota, ktorý už zvládol lietanie v poloautomatickom režime. Trojosí gyroskop sníma pohyby modelu a pomáha pilotovi udržiavať stabilný let. Ak pilot vráti ovládače do stredu, model sa bude snažiť pokračovať v lete v polohe tomu predchádzajúcej (tj. ak je napr. v náklone 20 ° doľava, bude sa snažiť tak letieť aj naďalej), nevráti sa automaticky do vodorovného priameho letu ako pri poloautomatickom riadení. Gyro pomáha napr. vyrovnávať silnejšie poryvy vetra, ktoré by neskúseného pilota mohli zaskočiť. Vďaka tomu je v tomto režime pre začiatočníka oveľa ťažšie model uviesť do nebezpečnej polohy, ale už je umožnené vykonávanie základných akrobatických obratov.
  • Ručné riadenie poskytuje pilotovi priamu kontrolu modelu bez asistencie palubnej elektroniky. Sky Climber 3G poletí tak dobre, ako dobre ho budete pilotovať. V tomto režime môžete vykonávať všetky akrobatické obraty, akých je model tohto typu s daným výkonom motora schopný.

Automatické funkcie dostupné v režime poloautomatického riadenia pomáhajú prekonať nebezpečenstvo číhajúce na začínajúceho pilota v troch nebezpečných fázach letu: 1) počas vzletu; 2) ak sa model vzdiali natoľko, že neskúsený pilot ho nie je schopný správne riadiť a 3) počas pristátie.

  • Automatický vzlet vyzerá presne tak, ako by mal vzlet správne vyzerať: pilot dá plný plyn a pilot alebo pomocník vypustí model proti vetru s miernym švihom s krídlom vo vodorovnej polohe a prednou časťou mierne zdvihnutou nahor. Model nastúpi do bezpečnej výšky, stiahne plyn a prejde do vodorovného letu. To všetko bez potreby zásahu pilota - odpadá tak boj s potláčaním vrodenej tendencie motorových vetroňov vzpínať silne predok v motorovom lete; pre skúseného pilota je to hračka, ale začiatočníka to dokáže poriadne vystrašiť. Automatický vzlet môžete kedykoľvek prerušiť vychýlením ovládača výškovky a prevziať riadenie.
  • Automatický návrat nepoužíva GPS ako u multikoptér, ale je založený na použití kompasov (magnetometrov) vstavaných v modeli a vo vysielači. Po úvodnej kalibrácii na zemi ("tanček s modelom" vo vodorovnej a zvislej rovine, aký poznáte od multikoptér) je model pripravený. Ak sa vám model vzdiali tak, že už nie ste schopní rozpoznať jeho polohu vo vzduchu a správne ho riadiť, stačí v režime poloautomatického riadenia zapnúť funkciu automatického návratu a namieriť anténu vysielača smerom na model. Magnetický azimut, v ktorom mieri vysielač, sa prenáša do modelu, ktorý sa po aktivácii automatického návrate vydá v presne opačnom kurzu - tj. smerom k vám. Pri návrate môžete nielen riadiť rýchlosť návratu pomocou ovládača plynu, ale je plne zachované aj ručné riadenie ostatných funkcií, takže sa môžete ľahko vyhýbať akýmkoľvek prekážkam. Ako náhle ovládače uvoľníte, model ďalej pokračuje v opačnom kurze, ako mieri anténa vysielača. Funkcia pracuje samozrejme len v dosahu RC súpravy - ak by ste model nechali odletieť mimo dosah vysielača, už sa automaticky vrátiť nemôže.
  • Automatické pristátie: Predtým ako funkciu automatického pristátia zapnete, je potrebné model priviesť do blízkosti miesta pristátia a ovládač plynu stiahnuť úplne dole. Potom model prejde po prepnutí príslušného prepínača do režimu automatického pristátia, pri ktorom bude v sklze stabilne a plynule zostupovať, až dosadne na zem. Počas pristátia môžete model ďalej riadiť krídelkami a smerovkou, aby ste sa napr. vyhli prekážkam. Uhol, pod ktorým model zostupuje, môžete doladiť pomocou ovládača výškovky. Pokiaľ myslíte, že uhol zostupu je príliš strmý, na moment pritiahnete ovládač výškovky. Model potom nielen zmenší uhol zostupu, ale toto nastavenie je zapísané do pamäte, a uhol klesania bude naďalej menší. Alebo naopak väčší, ak výškovku na moment potlačíte. Ako náhle model už takmer pristál (nachádza sa vo výške cca 1 metra), ovládač výškovky ešte raz na moment pritiahnete. Vďaka tomu dôjde k perfektnému pristátiu so záverečným podrovnaním. Ak chcete pristávací manéver prerušiť, stačí pridať plyn.

SKY CLIMBER je výkonný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP poháňaný striedavým motorom. Trup s namontovaným motorom (s rotačným plášťom, C2835, 1050 ot. / Min na V), regulátorom 30 A, a servami výškovky a smerovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímateľný s mechanickým uzáverom, prístup k prijímaču a dobré chladenie umožňuje aj ďalší rebrovaný kryt na spodnej strane trupu. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, krídelka sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou rúrkovou spojkou, proti vysunutiu sa zaisťujú dôvtipnými plastovými poistkami. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Veľmi elegantne je riešené upevnenie vodorovnej chvostovej plochy votknuté do kýlovky - je ľahko demontovateľná vďaka unikátnemu plastovému "zámku". Vrtuľa je sklopná s kužeľom upevňovaným na hriadeľ dvojicou skrutiek. Chladeniu motora, regulátora a akumulátora napomáhajú vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch čela, nevyhnutné výstupné otvory pre ohriaty vzduch sú na spodnej strane trupu v priestore pod krídlom.

Príprava k letu zahŕňa iba zasunutie vodorovnej chvostovej plochy, nasadenie polovíc krídla, pripojenie pohonného akumulátora a preskúšanie funkcie palubnej elektroniky. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu slúži osemkanálový počítačový vysielač J6-C 2.4GHz FHSS (kompatibilný so systémom FUTABA FHSS) s krížovými ovládačmi, digitálnymi trimy a prepínačmi dvojitých výchyliek, letových režimov a ďalších inteligentných letových funkcií - automatický návrat, automatické pristátie, kamera (zatiaľ sa nevyužíva ). Šesť kanálov vysielača slúži na ovládanie modelu a prepínanie letových režimov a pomocných funkcií, siedmy kanál je vyhradený pre požitie s doplnkovými zariadeniami a ôsmy slúži na prenos údajov kompasu. Ako už je u Nine Eagles tradíciou, mód krížových ovládačov je možné ľahko meniť - v tomto prípade pomocou pákového prepínača uloženého pod krytkou na zadnej strane vysielača môžete voliť Mód 1 alebo 2. Vysielač je vybavený tiež nabíjacím konektorom pre nabíjanie akumulátorov (vhodné nabíjače sú napr. Hitec CG-S32). Pre napájanie vysielača budete potrebovať 8 AA (tužkových) alkalických batérií alebo akumulátorov (nie sú súčasťou RC setu).

Programové vybavenie vysielača (s pamäťou pre 10 modelov) umožňuje nastavovať zmysly výchyliek serv v kanáloch 1-6, veľkosti výchyliek a dvojité výchylky pre kanály krídeliek, výškovky a smerovky a programovať mix flaperony pre krídelka (ovládané dvoma servami) a mixované ako vztlakové klapky alebo aerodynamické brzdy - čo je funkcia, ktorú u motorového vetroňa naozaj oceníte.

Model je možné ovládať aj pomocou aspoň šesťkanálového vysielača FUTABA so systémom FHSS - v takom prípade však nie je k dispozícii funkcia automatického návratu (vyžaduje kompas vstavaný vo vysielači).

SKY CLIMBER 3G je dodávaný s Li-poly akumulátorom 11,1 V 1800 mAh (zaťažiteľnosť 20C), model bez problémov "uvezie" trojčlánky až do cca 3300 mAh.

RC set obsahuje: trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou, regulátorom otáčok 30A, osemkanálovým 2.4 GHz FHSS prijímačom a 2 servami, krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami, vodorovnú chvostovú plochu z EPP, uhlíkovú rúrkovú spojku krídla, osemkanálový vysielač J6-C FHSS, pohonný akumulátor Li-poly 11,1 V 1800 mAh (20C), 12 V rýchlonabíjač a podrobný návod k stavbe a lietaniu.

Rozpätie [mm]2008
Dĺžka [mm]1210
Hmotnosť [g]950
Plocha krídla [dm2]38.5
Ovládané funkcieS,V,K(2),M
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP1,P2

Doporučený pohon a RC vybavenie:

RelaxDlhá výdrž
Motor*C2835 - 1050KV
Regulátor*30A
Akumulátor*11,1 V 1800 mAhRAY G3 11,1 V 3250 mAh
Vrtuľa (listy)*9x6"
Serva*4x 9g mikroservo
RC súprava*8-kanálová J6-C 2.4GHz FHSS
*) Súčasť RC setu

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi