I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo

RC ponorka USS Bluefish

Doprava zadarmo

RC ponorka USS Bluefish

Dlžka 838mm. Ponorka s dynamickým ponorem pro pokročilé. Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SP1245
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0660141012456
280,00 € s DPH
nie je skladom

USS Bluefish (SS 222) bola ponorka triedy Gato, ktorá vstúpila do služby v americkom námorníctve v polovici roka 1943. Na deviatich bojových plavbách v operačných priestoroch siahajúcich od Holandskej východnej Indie až po japonský ostrov Honšú potopila transportnú loď o 50 839 BRT, torpédoborca Sanae a menší stíhač ponoriek. Najtučnejším úlovkom ale bola veľká oceánska zásobovacia ponorka/tanker I-351 (po vzore nemeckých "dojníc" pre zásobovanie ponoriek alebo lietajúcich člnov na šírom mori). V noci 15. augusta 1945 v Juhočínskom mori Bluefish pod velením fregatného kapitána Forbesa zachytila na radare I-351 plávajúcu na hladine. Po hodine opatrného stíhania a manévrovania sa Bluefish dostala do ideálnej streleckej pozície; z vypálenej salvy štyroch torpéd dve naplno zasiahla, I-351 explodovala a išla ku dnu s takmer celou posádkou a 42 letcami prepravovanými zo Singapuru do Japonska. Po vojne bola USS Bluefish demobilizovaný, potom sa ešte vrátila do služby počas vojny v Kórei; definitívne vyradená bola v roku 1958.

Stavebnica ponorky v rozsype pre pohon 2 elektromotory radu 380 pre pokročilého staviteľa. Model je konštruovaný pre dynamický ponor - tj. plavidlo sa dováža balastom tak, aby nad vodnú hladinu vyčnievala len horná časť trupu s vežou - ako u skutočnej ponorky. Na rozdiel od skutočnej ponorky nemá model zaplavovacie balastové nádrže, po ktorých naplnení by sa ponoril (alebo po vyprázdnení opäť vynoril). Ponorenie sa dosahuje pri jazde vpred alebo vzad vďaka nastaveniu hĺbkových kormidiel. Výhodou je, že v prípade nejakej poruchy pohonnej sústavy sa model automaticky vynorí, nevýhodou je, že ponorka môže zotrvávať v ponorenom stave iba, ak je v pohybe.

Vďaka prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie - ale samozrejme starostlivá, trpezlivá a predovšetkým bezchybná práca je v ponorkovom staviteľstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné sekundové lepidlo, epoxyd a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa trojpohľadového výkresu v skutočnej veľkosti zachycujúceho vonkajší vzhľad ponorky a ďalšieho zachycujúceho vnútorné usporiadanie. Jednotlivé stavebné kroky sa vykonávajú podľa perspektívnych výkresov zobrazujúcich detailne konštrukcii danej časti lode, vybrané kľúčové kroky a zhotovovanie doplnkov uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1. Pre konečný farebný finiš budú vzhľadom k celkom malým rozmerom ponorky vyhovovať akrylové farby na plastikové kity.

Trup je tvorený dvojdielnym hrubostenným vákuovým výliskom z plastu (kompaktný polystyrén) s vnútornými výstuhami z toho istého materiálu. Prístup do tlakovej vodotesnej časti trupu umožňuje odnímateľný poklop, ku ktorému je upevnená veža ponorky z vákuovo lisovaných plastových dielov.

Maketové doplnky sú tvorené radom dielov z mosadze, odlievaných z bieleho kovu a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete sa vyblázniť na dôkladnom prepracovaní veže s periskopom a anténami, delostrelecké výzbroje atď., je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať ...

Pre pohon lode slúžia dva elektromotory radu 380 4,8 V, napájané zo šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora (vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10). Lodné hriadele s puzdrami a krížovými spojkami sú súčasťou stavebnice. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motorov.

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň štvorkanálová RC súprava 40 MHz (rádiové vlny na frekvencii 2,4 GHz vodou neprenikajú), obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 30A, jedno štandardné servo pre kormidlo a ďalšie pre hĺbkové kormidlá.

Stavebnica obsahuje: vákuové výlisky trupu, vnútorných prepážok a veže, predseknuté plastové kormidlá a poklop trupu, plastové tyčinky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, 2x lodný hriadeľ s puzdrom, 2x dvojlistá lodná skrutka 25 mm, súpravu samolepiek, výkres lodi v mierke 1:1, obrázkový návod ku stavbe.

Dĺžka [mm]838
Šírka [mm]107
Výška [mm]230
Ovládané funkcieM,LK
Stavebná náročnosťS3
Náročnosť pilotážeP1

Doporučený pohon a RC vybavenie:

Morský vlk
Motor2x "380" 4,8V*
RegulátorGraupner #2880 V30R NAVY
Lodná skrutka2x 2-listý 25 mm*
AkumulátorNosram 7,2 V 3000 mAh NiMH
Servá2x HS-311
RC súpravamin. 4 kanály
*) je súčasťou stavebnice


Parametre
Dĺžka: 838 mm
Vlastnosti modelu
Zatáčanie: Kormidlom

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi