Recenzia dronu RMT 700

Ako si interiérový dron RMT 700 poradil s testom na deťoch z nášho tímu? Prežili všetky televízory aj mierne vydesená mamička dobrodružstvo v teple rodinného krbu? Poďme sa pozrieť, ako dopadol dron RMT 700 aj celá domácnosť v zaťažkávacej skúške.


Dron RMT 700 na dlani

Konštrukcia

Rozbaľujeme škatuľu a na prvý pohľad aj dotyk je jasné, že použitý materiál je veľmi odolný a dostatočne pružný, aby dron vydržal aj prípadné kolízie a pády. Jeho vrtule sú navyše chránené pevným rámom, čo ešte zvyšuje jeho odolnosť. Deti sa dohadujú, ktorá farba je najlepšia, a nemôžu sa dočkať, až sa dron RMT 700 konečne vznesie do vzduchu. Výrobca sľubuje veľa funkcií aj ľahké a zábavné lietanie, tak hurá na to.


Výbava

Ovládanie dronu RMT 700 je naozaj intuitívne a zvládli ho ako sedemročný chlapec, tak aj štvorročné dievčatko. So stabilitou dronu pomáha vstavaný gyroskop. Jeho výšku udržuje barometer. Nechýbajú ani funkcie automatického štartu a pristátia. Deťom sme nechali LOW režim a my dospeláci sme sa hrali v HIGH režime a vyskúšali aj 360° flip. Všetko fungovalo tak, ako výrobca sľuboval. Večer sme si dali aj čiernu hodinku a vyskúšali LED osvetlenie.

Antikolízne senzory

Najväčšiu zábavu sme si užili práve s antikolíznymi senzormi. Tie má dron RMT 700 štyri, a to na každej strane jeden. Tieto senzory zaručia, že pri priblížení k prekážke dron sám zmení smer letu na opačnú stranu. Vďaka tomu sme si dron s deťmi mohli posielať pomocou rúk. Batéria nám vystačila až na 12 minút lietania. Na ešte väčšiu porciu zábavy si určite kúpte dron RMT 700 vo výhodnej súprave s náhradnou batériou.


Dron RMT 700 detail

Na záver

S kompaktným dronom RMT 700 si užijete veľa zábavy doma, ale za pekného počasia pokojne aj vonku. Len pre jeho veľkosť a nízku hmotnosť ťažko bojuje s vetrom. Je ľahký a skladný, takže si ho môžete vziať všade so sebou. Dron je dostupný v štyroch farebných vyhotoveniach – modrom, oranžovom, žltom a ružovom. Vyberie si skutočne každý.

A aby sme nezabudli, antikolízne senzory fungujú na jednotku, takže naše vyčíňanie prežila mamička, televízory aj babičkine vázy a vďaka rámu, ktorý chráni vrtule, zostali bez úhony aj všetky neposedné prstíky. ;-)

Autor článku: Tím RCprofi

29. decembra 2023

Prečo nakupovať u RCprofi