Recenzia dronu Syma Z6 PRO

Ideálny spoločník na cesty, ktorého schováte aj do kabelky pre bábiky. Skvelá voľba pre začiatočníkov a stredne pokročilých pilotov – to je presne dron Syma Z6 PRO. Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si, čo sme o ňom zistili.

Dron Syma Z6 PRO – čelný pohľad

KAMERA DRONU

Dron Syma Z6 PRO sa pýši veľmi dobrou výbavou na natáčanie a vyhotovovanie fotografií. Má dve kamery.

Videá a fotografie počas letu zaznamenáva predná kamera s rozlíšením 4K a vertikálnym otáčaním. Spodná kamera s rozlíšením Full HD funguje ako pozičná kamera a pomáha dronu udržiavať orientáciu vo vzduchu. Aj touto kamerou môžete vyhotovovať snímky a videá. Samozrejmosťou je online prenos obrazu na váš telefón. S použitím funkcie FPV (First Person View) tak budete v reálnom čase sledovať dron a zistíte, kde sa nachádza.

Videá aj snímky sa ukladajú na váš mobilný telefón alebo na microSD kartu, ktorú vložíte do slotu priamo pod priestorom akumulátora.

Dron Syma Z6 PRO – umiestnenie kamery a osvetlenia

DRON SYMA Z6 V AKCII

Výrobca sľubuje dosah prenosu až 450 metrov. Túto informáciu sme si počas nášho testovacieho letu potvrdili. Dlhý dosah signálu a kvalitu obrazu zaisťuje prenos obrazu na frekvencii 5,8 GHz. Musíme však spomenúť, že dosah vždy závisí od letových podmienok. Vietor, výška letu a rôzne prekážky môžu dĺžku dosahu prenosu skrátiť.

Vďaka integrovanej GPS využijete množstvo užitočných funkcií, ktoré sú ideálne najmä pre začiatočníkov. Oceníte hlavne autoštart a pristátie, automatický návrat, sledovanie objektov alebo naplánovanie trasy dronu pomocou vytýčených bodov.

Dron Syma Z6 PRO – pohľad zhora

Vo vzduchu dron Syma Z6 PRO ukázal, čo jeho štyri silné striedavé motory skutočne dokážu. Ide o veľmi obratný stroj. Bez problémov zvláda aj náročnejšie poveternostné podmienky. Predovšetkým začiatočníci ocenia dve rýchlosti, medzi ktorými je možné počas letu prepínať. Pri nižšej rýchlosti sa skracuje aj jeho dosah a vzdialenosť dronu je automaticky limitovaná.

Dron sa pohodlne a hlavne veľmi intuitívne ovláda. Pákovým ovládačom s integrovanou batériou ovládate prednú kameru, funkciu autoštartu aj pristátia, režimu headless aj rýchlosť letu.

Dron Syma Z6 PRO pripravený na štart

CELKOVÉ HODNOTENIE NA ZÁVER

Počas nášho terénneho testu dronu Syma Z6 PRO sme boli ohromení jeho výkonom. Dron ľahko zvládal rôzne podmienky vrátane veterných poryvov, a to predovšetkým vďaka štyrom silným motorom a pevnej konštrukcii.

Obe kamery poskytli pomerne dobré snímky, a to aj pri pohybe dronu. Funkcia GPS sa ukázala ako kľúčová na udržanie stability a presnosti počas letu. To využijete najmä pri snímaní videí a fotografií, ale aj pri manévrovaní za zhoršených letových podmienok a pri lete medzi prekážkami.

Syma Z6 PRO vyšla z nášho testu ako skvelý a výkonný dron s mnohými funkciami. Batéria vydrží až 26 minút. Dokúpite, samozrejme, aj náhradnú batériu pre dron Syma Z6 a zážitok z letu si tým jednoducho zdvojnásobíte. Obrovskou výhodou je aj dostatok náhradných dielov a perfektný záručný aj pozáručný servis.

Dron Syma Z6 PRO

Pokiaľ uvažujete o nákupe svojho prvého dronu, Syma Z6 PRO vás určite nesklame. Navyše vás poteší aj praktickou dizajnovou taškou, ktorá je automaticky súčasťou balenia.

A EŠTE PÁR RÁD

Pri prevádzke dronu vždy pamätajte na dodržiavanie niekoľkých základných pravidiel. Zoznámte sa s miestnymi pravidlami a nariadeniami, ktoré sa týkajú prevádzky dronov. Nikdy nepúšťajte dron do vzduchu v blízkosti letísk, nemocníc, ciest s vysokou premávkou alebo oblastí s obmedzeným prenosom signálu. Dron majte vždy na očiach a nevykonávajte lety v zlých poveternostných podmienkach, ako sú silný vietor, dážď alebo hmla. Rešpektujte právo ostatných na súkromie.


Autor článku: Tím RCprofi

3. októbra 2023

Prečo nakupovať u RCprofi