10 % zľava na LETNÝ VÝPREDAJ s kódom VYPREDAJ10 = len do 15. júla. Vyberajte si »

Recenzia dronu Ryze TELLO

Ako sa hovorí: „Kto vie, ten vie!“. To platí najmä v prípade dvoch svetoznámych firiem INTEL a DJI. Tieto dve spoločnosti totiž spojili svoje sily a prišli na trh s úžasnou novinkou – dronom TELLO. Že ste o ňom ešte nepočuli? Prečítajte si našu recenziu a zaručujeme vám, že si ho obľúbite rovnako, ako my.
TELLO je skvelý malý dron, ktorý ľahko ovládate len svojim telefónom. Keby vám to však nevyhovovalo, je tiež možné dokúpiť si klasický ovládač. Prípadne, ak máte doma nejakú tú hernú konzolu, môžete využiť jej ovládač (konkrétne kompatibilné typy sú: SteelSeries Nimbus, Moga Ace Power, Gamevice – GV156/GV157/GV140, Mad Catz C.T.R.L.i, PXN Speedy). Ale ovládania telefónom sa báť nemusíte – je to také jednoduché, že to zvládne naozaj každý.

Okrem klasického lietania do všetkých svetových strán má TELLO tiež špeciálne funkcie. Tie z neho robia neobvyklý akrobatický dron (zvládne až 8 druhov premetov!), s ktorým si užijete veľa zábavy. TELLO je navyše programovateľný s programom Scratch, kódovací systém vyvinutý spoločnosťou MIT umožňuje deťom aj dospelým naučiť sa základy programovania zábavnou formou. Ak ste pokročilejší používateľ, môžete tiež vyvíjať softvérové ​​aplikácie pre TELLO pomocou súpravy TELLO SDK.

Ďalšími skvelými funkciami sú možnosti vzletu – TELLO môžete položiť na svoju dlaň, stlačiť tlačidlo a dron sa sám vznesie a potom opäť na vašu dlaň pristane (ide o tzv. Bounce Mode). Ďalej môžete jednoducho dron vyhodiť do vzduchu, tým sa automaticky aktivuje a vzlietne (režim Throw & Go).

Aby toho nebolo málo, TELLO je vybavený naozaj kvalitnou kamerou s online prenosom obrazu. Takže môžete dron ovládať na svojom telefóne, ale tiež sledovať, kde lieta, a natáčať videá či robiť fotografie. Rozlíšenie videa je udávané v HD 720/30p a rozlíšenie fotografií 5 Mpx. Na vyhotovovanie naozaj kvalitných a nerozmazaných záberov boli do modelu nainštalované: procesor Intel a elektronická stabilizácia obrazu.

Ak vás klasické videá omrzia, dajte dronu pokyn na telefóne a on si vás sám obkrúži a natočí zo všetkých možných uhlov (disponuje totiž režimami záznamu videa Circle, 360 a Up & Away).
Už začínate byť nadšený?

Nebojte sa, bude to ešte lepšie! Pozrite sa na všetky letové funkcie dronu TELLO v našom krátkom videu:


Ako už bolo napísané vyššie, dron TELLO vyvinuli dve naozaj skvelé spoločnosti INTEL a DJI. Pýši sa skvelým softvérom, ktorý z neho robí veľmi bezpečný dron. Sám vás upozorní, že dochádza energia v akumulátore. Pokiaľ s ním náhodou stratíte spojenie, sám bezpečne pristane (tzv. Failsafe). A, samozrejme, nechýba tiež funkcia automatického vzletu a pristátia. Stačí len kliknúť na displej vášho telefónu a TELLO všetko urobí sám.A čo sa to vlastne skrýva v balení?

Akumulátor do modelu, náhradné vrtule, ochranné oblúky na vrtule, montážny kľúč, manuál a, samozrejme, samotný dron TELLO. Viac totiž naozaj nepotrebujete :)

Pozrite sa tiež na Kubovu recenziu a unboxing tohto malého dronu:Sčítané podčiarknuté, TELLO sme si naozaj obľúbili – dvaja naši kolegovia si ho dokonca tiež zaobstarali a neustále ho ospevujú. Skvelá na ňom totiž je hlavne skutočnosť, že nech už máte alebo nemáte skúsenosti s dronom, TELLO zvládnete ovládať takmer okamžite. A bude vás to baviť, baviť a zase baviť :)6. augusta 2019

Prečo nakupovať u RCprofi