20 % zľava na 10 bestsellerov s kódom 10ZA20 = len do 15. apríla. Vyberajte si »

Drony zachraňujú ľudské životy

DJI, popredný svetový výrobca bezpilotných leteckých prostriedkov, zverejnil prieskum, ktorý zistil, že drony už zachránili najmenej 59 ľudí zo života ohrozujúcich podmienok v 18 rôznych udalostiach po celom svete. Tento report je založený na prieskume informácií všetkých svetových médií.

Jedna zachránená osoba týždenne

Viac ako tretina týchto osôb bola zachránená pomocou dronov prevádzkovaných civilnými pozorovateľmi a dobrovoľníkmi, ktorí ponúkajú svoje služby profesionálnym záchranárom, čo je dôkazom toho, že rozsiahle prijatie osobných dronov ponúka výhodu pre verejnú bezpečnosť. Keďže sú drony využívané bezpečnostnými zložkami aj jednotlivcami čoraz častejšie, počet zachránených osôb stúpol na jednu osobu týždenne..

Dodanie vody, zásob, záchranných viest a lán pomocou dronu

Pomocou dronov sa podarilo zachrániť životy ako na súši, tak aj na vode a aj v zaplavených oblastiach. Zachraňovaným osobám bola pomocou dronov dodaná voda a nevyhnutné zásoby. V niekoľkých prípadoch dokonca aj záchranné vesty alebo záchranné laná.. Vďaka dronom bolo tiež nájdených veľa nezvestných osôb. Drony zachraňujú životy po celom svete.


Dron ako prostriedok profesionálnych záchranárov

Profesionálni záchranári už si pomaly osvojujú túto novú technológiu a v mnohých prípadoch sa spoliehajú na okolitých divákov alebo dobrovoľníkov, aby poskytli pomoc pri záchrane života. Spoločnosť DJI stojí v popredí v úsilí o rozvoj osvedčených postupov a optimálnych štandardov pre hasičov, záchranné služby a ďalšie záchranné zložky, ktoré zapájajú drony s online prenosom obrazu do záchranných akcií. Očakáva sa, že počet životov zachránených dronmi bude pokračovať v raste.


Zdroj obrázku: Robodrone

Zdroj článku: DJI.com


30. mája 2017

Prečo nakupovať u RCprofi