XIRO XPLORER V - PREDSTAVENIE DRONU


Drony s GPS, časom letu cez 20 minút, kvalitnou kamerou a dlhým dosahom sú stále dostupnejšie. Preč sú doby, kedy ste za taký dron museli zaplatiť ako za ojazdené auto. S cenou okolo 370€ si môžete dopriať skutočnú kvalitu!

Xiro ponúka 3 rôzne varianty, ktoré vychádzajú z rovnakého základného modelu.

Najlacnejší základný typ je Xiro Xplorer. Jedná sa o model bez kamery a gimbal, ale všetko potrebné pre lietanie k nemu dostanete.


Verzia Xiro Xplorer G má už pripravený gimbal pre malé akčné kamerky typu GoPro 3 a 4, alebo pre iné typy outdoorových kamier. Dlho sme čakali na podobne vybavený dron s možnosťou pripojenia vlastného zariadenia pre natáčanie a konečne je tu.Tretia verzia je Xiro Xplorer V (prípadne Xiro Xplorer V s náhradným akumulátorom za zvýhodnenú cenu). Tu už dostanete dron vrátane gimbal a full HD kamery Panasonic s rozlíšením 14 MPx a 1080p.


 

Xiro Xplorer V


Dizajn

Rozmery dronu sú 40 cm x 40 cm a hmotnosť približne 1kg. Vyrába sa iba v matne čiernej farbe. Dron má 4 ramená. Na každom z nich je jeden rotor a zospodu svetlo. K bezpečnému pristátiu slúžia 4 plastové nohy, ktoré je možné zložiť pre uskladnenie.
Dosah

Dokáže vyletieť až 120 metrov vysoko a je schopný lietať rovnako ďaleko ako väčšie modely (napr. DJI Phantom 3 Standard) a to až 800 metrov.

Akumulátor

Súčasťou balenia sú dve sady vrtúľ a jeden akumulátor XIRO (5200mAh), ktorý umožňuje až 25 minútový let. Inštalácia vrtúľ, akumulátora aj gimbal kamery je veľmi jednoduchá. Vysielač má zabudovaný lítiový akumulátor 3,7V 4000mAh a možno naň pripevniť váš chytrý telefón, na ktorom si zobrazíte online snímané video kamerou.
Video

Dron dostanete vrátane gimbal a full HD kamery Panasonic s rozlíšením 14 MPx a 1080p. Aplikácia na prepojenie s dronom je k dispozícii pre iOS a Android a využíva pripojenie pomocou WIFI. Umožňuje na diaľku prepínať medzi režimami (video/fotografie) a nastavenie expozície.


"Odporučil by som ho každému, kto hľadá vyššiu kvalitu za rozumnú cenu."Výhody

 • Stabilné (neroztrasené) video
 • Veľký dosah ovládača
 • Vysoká stabilita lietania vo vetre
 • Automatizovaný vzlet a pristátie
 • Niekoľko bezpečnostných prvkov, vrátane schopnosti návratu na miesto vzlietnutie
 • Prispôsobivá konštrukcia - dron je skladný
 • Kvalitné spracovanie
 • Vysoká odolnosť

Nevýhody

 • Objektív vykazuje vypuklé skreslenie (rybie oko)
 • Príliš malý úchyt na telefón
 • Rozlíšenie obmedzené na 1080p

Zhrnutie

Xiro Xplorer V je kompaktný dron so schopnosťou lietať rovnako vysoko a ďaleko ako podstatne väčšie a drahšie modely. Vďaka zabudovanej GPS je veľmi stabilný aj vo vetre. Ďalšou praktickou funkciou dronu je jeho schopnosť doletieť späť na miesto vzletu a tiež automatický štart. Xiro Xplorer V sa vo vzduchu pohybuje veľmi stabilne a vďaka gimbal kamere zaznamenáva veľmi kvalitné a pokojné video. Niekoho by ale mohol zaskočiť neobvyklý formát videa, ktorý je spôsobený vypuklou šošovkou objektívu.
Unboxing dronu Xiro Xplorer V

 Pozrite sa, čo všetko vás čaká vo vnútri balenia tohto dronu.
Prezrieť si Xiro Xplorer V >>12. apríla 2017

Prečo nakupovať u RCprofi