DJI SPARK - najmenší a najlacnejší dron od DJI

Spoločnosť DJI, najväčší výrobca spotrebiteľských dronov na svete, predstavila 24.5.2017 dlho očakávanú novinku DJI Spark. DJI tak reagovalo na požiadavky trhu a tlak zo strany konkurencie. Do tejto doby sa totiž spoločnosť primárne zameriavala na technologicky veľmi prepracované stroje vo vyšších cenových reláciách. DJI Spark tento koncept nabúrava. Jedná sa aktuálne o najmenší a najlacnejší dron od značky DJI. Vďaka priaznivej cene tak bude dostupnejší pre širšiu časť užívateľov.


Prekvapujúca veľkosť

Dron Spark naplnil zvesti, že sa bude jednať o najmenší dron od DJI. Jeho kompaktné rozmery sú prekvapivo menšie, než sa očakávalo. Veľkosť dronu je 143 x 143 mm a váži len 300 g. Vďaka týmto veľmi malým rozmerom je možné s dronom bez problémov lietať aj v interiéri.


Rýchly stroj s veľkým dosahom

Výrobca udáva, že aj napriek takto malému rozmeru dokáže dron v športovom režime vyvinúť rýchlosť až 50 km/h. Veľmi zaujímavý je aj dosah. Dron je možné ovládať až do vzdialenosti 2 km. Doba letu je úmerná veľkosť dronu. Výrobca uvádza reálnu dobu letu 16 minút. Batériu dronu je možné dobíjať aj z powerbanky.
5 farebných variant

DJI Spark je prvý dron od DJI, ktorý v základe ponúka rôzne farebné varianty (ak nepočítame skoršiu možnosť polepiť si drony samolepkami). Farebné varianty budú mať dozaista veľmi sofistikované názvy, ale zjednodušene budú k dispozícii tieto farby - modrá, zelená, žltá, červená a biela.12 MPX kamera 2 osom gimbalu

Kamera umiestnená na drone má 1/2.3 CMOS čip s rozlíšením 12 MPx. Maximálna veľkosť fotografií, ktoré s dronom dokážete urobiť je 3968 x 2976 px. Samozrejmosťou je video vo Full HD pri 30 snímkach za sekundu. Ďalším uvádzaným parametrom je svetelnosť F2.6 a uhol záberu 81,9 °.


Vyhýbanie sa prekážkam

Výrobcovi sa podarilo do takto malého kompaktného stroja vtesnať mnoho technologických vymožeností. DJI Spark je vybavený novou verziou systému vyhýbania sa prekážkam. Táto funkcia zaistí, aby ste v malom priestore s dronom nenarazili do prekážky.Cena a dostupnosť

Najžiadanejšie verzii Sparka nájdete v tomto odkaze: DJI Spark Alpine White

Využite tiež predĺženú záruku na poškodenie modelu vlastnou vinou DJI care refresh pre SPARK.

Zdroj: DJI.com


30. mája 2017

Prečo nakupovať u RCprofi