RC vrtuľník Blade 230 S V2 SAFE RTF

RC vrtuľník Blade 230 S V2 SAFE RTF

RC model vrtuľníka Blade 230 S V2 RTF vyhovie vďaka 3 letovým režimom ako začiatočníkom, tak i pokročilým pilotom. Ak sa dostanete do problémov, funkciou Panika uvediete vrtuľník do stabilného visenia. Súčasťou balenia je všetko, čo potrebujete vrátane vysielača Spektrum DXe. Celý popis »
Značka: Blade Kód produktu: AM-BLH1400EU
Záruka: 2 roky
Bežná cena: 316,20 € Ušetríte: 9,40 € (3%)
Bežná cena: 316,20 €
Ušetríte: 9,40 € (3%)
306,80 € s DPH
nie je skladom

CHARAKTERISTIKA

RC vrtuľník Blade 230 S V2 nadväzuje na predchádzajúci model RC model vrtuľníka Blade 230 S. Blade 230 S V2 je skvele lietajúci vrtuľník, ktorého pilotáž zvládne aj začiatočník. Vďaka 3 letovým režimom sa môžete postupne dostať až k pokročilému lietanie a výuke akrobacie. Ak sa počas letu dostanete do problémov, aktiváciou funkcie Panika sa model automaticky uvedie do stabilného visenia. Súčasťou balenia je všetko, čo potrebujete vrátane vysielača Spektrum DXe.

Prevedené vylepšenia oproti predchádzajúcej verzii

 • Pevnejšie kostra vrtuľníka
 • Hlavné ozubené koleso má väčší modul ozubenia a je teda menej náchylné na poškodenie.
 • Serva cykliky s kovovými prevodmi sú menej náchylné na poškodenie pri haváriách.
 • Nový regulátor motorov pracuje na vyššej frekvencii, riadenie otáčok striedavých motorov je precíznejšie s rýchlejšou odozvou.
 • Nový softvér prijímača znamená veľmi jednoduché štarty, riadenie v režime začiatočník je veľmi jednoduché - podobá sa lietaniu s koaxiálnymi vrtuľníkmi
 • Pokročilí piloti môžu ľahko a prehľadne nastavovať všetky parametre stabilizácie pomocou menu vo vysielači Forward Programming (iba pri použití RC súprav Spektrum druhej generácie - DX6, DX7 G2, DX8 G2, DX9, ix12, DX18).

Blade® 230 S V2 ponúka vyšší stupeň výkonu a možnosť výučby pokročilejšej pilotáže. Nový regulátor, nový hlavný prevod, digitálne rýchle serva s kovovými prevodmi, novo naladený prijímač Spektrum™ AR636 s hliníkovým spodným puzdrom a vylepšeným tlmením spôsobuje, že heli sa cíti ako úplne nový stroj vo vzduchu. Letovým vlastnostiam prospievajú aj nové rotorové listy.

Letové režimy

Inovatívna technológia SAFE je výhodou pre začínajúcich pilotov, pretože vie nastaviť stupne obtiažnosti tak, aby pilot prechádzal lietaním s dôverou od samo-nivelačného až po plnohodnotné 3D lietania, v letových režimoch pre začiatočníkov, pokročilých a expertov. V núdzi možno navyše použiť funkciu záchrany.

 • Režim začiatočník - obmedzená letová obálka so samo-nivelačným limitom uhlu náklonu
 • Režim pokročilý - Plná kontrola pre športovú akrobacii bez obmedzení uhlu náklonu
 • Režim expert - Vlastnosti pre let na chrbte a plnú 3D akrobacii

Funkcia panika

Ak stratíte orientáciu alebo sa dostanete do problémov, funkcia Panika automaticky uvedie vrtuľník do stabilného letu. Funkcia panika sa aktivuje prepínačom na vysielači (napr. párovacím tlačidlom a podobne).

Výkonnejší regulátor s rýchlejšou odozvou

Nový dokonalejší typ regulátora pracuje na vyššej frekvencii a má výrazne lepší výkon, kratšiu odozvu, čo v dôsledku znamená lepšie držanie chvostovej časti.

Nový hlavný prevod

Robustnejšie ozubenie hlavného prevodu pastorka a hnaného ozubeného kolesa znesie väčšie zaťaženie a viac vydrží v prípade kolízie rotorových listov pri haváriách.

Digitálne serva s kovovými prevodmi

Pre riadenie cykliky sú použité digitálne serva Spektrum SH3050. Majú kovové prevody a guľôčkové ložisko na výstupe. Hliníková stredná časť funguje ako chladič, podporuje chladenie motora a preto má dlhšiu životnosť. H3050 ponúka aj rýchlu odozvu a dostatok výkonu pre náročné zaťaženie.

Kolektívne riadenie pre akrobaciu

Mechanika kolektívu bola navrhnutá tak, aby zvládla i pokročilé akrobatické obraty. S RC vrtuľníkom Blade 230 S V2 možno bez obáv lietať na chrbte a vykonávať náročné obraty.

Vyššia pevnosť a odolnosť

Model vrtuľníka Blade 230 S V2 je určený pre výcvik začínajúcich i pokročilých pilotov vrtuľníkov. Preto sú listy z odolného ABS, je zosilnená kostra aj chvostový rotor.

Výrazné sfarbenie kabíny

Nielen vzhľad, ale aj funkčnosť zaisťuje modelu sfarbenie kabíny, ktorá je nafarbená výraznou a výborne viditeľnou kombináciou oranžových odtieňov.

Setový vysielač Spektrum DXe

Súčasťou balenia je setový vysielač Spektrum DXE. Vysielač dodávaný pri modeli je upravený pre potreby modelu, tj. oproti samostatne predávanému vysielaču nie je osadený všetkými prepínačmi a vysielač nemožno prevádzkovať ako učiteľský vysielač v bezdrôtovom systéme učiteľ-žiak!

Vysielač je pomocou aplikácie Spektrum Programmer plne programovateľný, tj možno zmeniť mód, nastaviť reverzy, subtrimy, koncové body, exponeciály, funkcie pre RC modely vrtuľníkov a ďalšie. Viac o možnostiach programovaní vysielačov Spektrum DXE je uvedené v bloku - článok Nastavenie vysielača DXE.

Pre zmenu módu vysielača (vysielač možno prenastaviť na mód 1 až 4) je potreba kábel SPMA3065. Pokiaľ Vám nevyhovuje továrne nastavený mód (informácie je v obsahu balenia), môžeme Vám mód zmeniť - stačí uviesť požadovaný mód do poznámky v objednávke.

Kľúčové vlastnosti RC vrtuľníka Blade 230 S V2 RTF

 • Všetko je kompletne zostavené a pripravené k letu
 • Konštrukcia vychádza z osvedčeného modelu Blade 230 S, má však množstvo vylepšení
 • Vďaka 3 letovým režimom a funkcie Panika je vrtuľník Blade 230 S V2 vhodný aj pre začiatočníkov
 • Pohon chvostového rotora samostatným striedavým motorom znamená jednoduchšie mechanické prevedenie
 • LiPo akumulátorom 11.1 V 800 mAh umožňuje dĺžku letu okolo 5 minút
 • Všetko potrebné je obsahom balenia

Obsah balenia:

 • RC vrtuľník Blade 230 S V2
 • RC vysielač Spektrum DXE v móde 2 (plyn na ľavej ruke)
 • Akumulátor do modelu 11,1V 800 mAh 30C Li-Pol
 • Nabíjačka so sieťovým zdrojom
 • 4 AA batérie do vysielača
 • Manuál

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.