10 % zľava na tipy na darčeky s kódom LETO10 = len do 1. júla. Vyberajte si »

RC auto Traxxas Summit

RC auto Traxxas Summit

Mierka 1:10, dlžka 563mm, 2,4GHZ, TQi RTR, motor Traxxas Titan 775 Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA56076-1
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0020334560735
817,20 € s DPH
nie je skladom
Traxxas Summit Monster Truck 4WD s uzávierkou predného i zadného diferenciálu. Diaľkovo môžete uzavrieť oba alebo len predný diferenciál a prechádzať ťažkým terénom, ktorý by sa s bežným monstrom nedal prejsť! Stačí len zaradiť jednotku a dať uzávierky a s prevodovým pomerom 70:1 prejdete každú roklinu. Pre rýchlejšiu jazdu odomknete diferenciály, zaradíte dvojku (25:1) a už ste pripravení na rýchlostnú skúšku.

Novinkou je nová RC súprava Traxxas TQi s možnosťou telemetrie s využitím iPhone/iPod a regulátor EVX - 2 Low Voltage Detection teraz kompatibilný so štvorčlánkovými LiPo batériami!

Výkonný motor Traxxas Titan 775 s piatim vinutím na kotve, vodotesný regulátor EVX - 2 pre motory so vstupným napätím až 16,8 V alebo 4 článku LiPol má vode odolnú konštrukciu. E-Revo je vybavený celkom novou kompaktnou dvojstupňovou prevodovkou Only Summit™. Extra široké kolesá (TRA5673), chytré využitie oceľových častí, a prevodovka Only Summit™ dokáže zvládnuť extrémny výkon a krútiaci moment. Konštrukcia využíva motor k zníženiu polohy ťažiska a tým k lepšej manévrovateľnosti. Summit s veľkým priemerom uzavretých hnacích hriadeľov a uzavreté diferenciály sú navrhnuté pre maximálny nárast krútiaceho momentu a dlhodobý výkon. Vzhľadom k tomu, že prevodovky sú úplne uzavreté, môžu byť použité oleje s rôznou viskozitou pre zmenu nastavenia ich vlastností.

Summit má integrovaný systém osvetlenia! 4 predné jasne biele vysoko svietivé LED diódy bezpečne osvietia cestu pred vami, zatiaľ čo 6 červených bezpečne označí polohu auta.

Elektronika je uložená vo vode odolnej schránke. Vodotesný regulátor EVX-2 až pre 2 motory so vstupným napätím až 16,8 V má vode odolnú konštrukciu. Tepelná ochrana, pozlátené konektory, a neuveriteľne malý odpor sú devízou tohto regulátora. V balení sú obsiahnuté 2 sady 7 článkových batérií Traxxas 8,4 V 3000 mAh! Sú opatrené kvalitnými vodičmi s konektormi Traxxas High-Current. Novinkou je podpora štyroch článkových LiPol batérií.

Vnútorný ventilátor motora Titan 775 pomáha motoru udržiavať optimálnu teplotu pre maximálny výkon. Pre lepšiu stabilitu a lepšie jazdné vlastnosti, bol navrhnutý úplne nový unikátny 3D podvozok. Preto je tu zachovaná tuhosť, pevnosť a nízka hmotnosť. Neuveriteľný uhol kývania ramien náprav je možný len vďaka pokročilému nastavenie geometrie Revo náprav a pozdĺžnemu uloženie tlmičov na podvozku. Tlmiče sú tak chránené pred nárazmi a poškodením. Prejazd aj ťažkým terénom pri vysokej rýchlosti nerobí autu žiadny problém a zvláda ho úplne bravúrne. Summit ponúka maximálnu svetlú výšku viac ako 120 mm. Pre presné riadenie sú spriahnuté 2 digitálne servá 2075 High Torque na integrovaný servo saver.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku:
Pre bežnú prevádzku auta v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a sadu imbus skrutkovačov.

Lepidlom na skrutky si pokvapkáte závit alebo hlavičku skrutky, čím dôjde k jeho fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by nemusela vôbec povoliť!

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma alebo nylon a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike!

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestnici tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné sady. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby.

Nová generácia RC súprav Traxxas TQi 2,4 GHz:
Balenie novo obsahuje RC súpravu Traxxas TQi 2,4 GHz s integrovanou telemetriou a možnosťou intuitívneho programovania vysielača pomocou Vášho iPodu alebo iPhonu. Aplikácia je k dispozícii zadarmo na App Store. iPod alebo iPhone sa pripája do dokovacieho zariadenia na vysielači, ktoré je dostupné pod obj. č. TRA6510. Vo vysielači môžete mať uloženú konfiguráciu až 30 modelov, pomocou aplikácie pre iPod alebo iPhone môžete nastavovať reverzy, exponenciály, trim plynu a mnoho ďalších funkcií. Do vopred nachystaných elektronických formulárov si môžete uložiť aktuálnu konfiguráciu auta, napr. použitý prevod, typ pneumatík či nastavenie podvozku - pohodlne v elektronickej podobe. V prípade, že si do auta nainštalujete telemetrické senzory, môžete v reálnom čase sledovať na displeji aktuálne informácie a v prípade potreby si možno spätne záznamy prehrať vrátane zvukového sprievodu. Pre sprevádzkovanie telemetrie je potreba dokúpiť telemetrické senzory.


Technické parametre:

 • Mierka - 1:10
 • Dĺžka - 563 mm
 • Šírka - 472 mm
 • Rázvor - 377 m
 • Svetlá výška podvozku - 121 mm
 • Hmotnosť - 4980 g bez batérie
 • Kolesá - 4WD Off Road MT
 • Motor - Titan ® 775 , High Torque Fan Cooled 10T
 • Regulátor - vodotesný EVX - 2 LVD kompatibilný s LiPol batériami
 • Konektor - Traxxas High
 • Podvozok - kompozitový nylónový
 • Tlmiče - olejové nastaviteľné Ultra
 • Hnacie ústrojenstvo - 4WD Teleskopické hnacie hriadele
 • Diferenciál - planétový prevod s oceľovými kolesami
 • Riadenie - Bellcrank 2x serva sa servosaveru
 • Pneumatiky - Canyon AT™ 178 mm ( TRA5673 )
 • Disky 96 mm Geode™ s BEADLOCK krúžkami
 • Karosérie - ExoCage™ čierna, červená, modrá alebo zelená
 • 2x digitálne serva riadenia 2075 High Torque
 • Prevodovka dvojstupňová Only Summit™
 • T - Lock™ vysielačom ovládané centrálne zamykanie diferenciálu umožňujú vybrať predné a zadné diferenciály uzavreté, predné uzavretý, alebo úplne odomknutý diferenciál
 • 10 vysoko svietivých LED pre nočné osvetlenie
 • Teleskopické hriadele s kĺbmi
 • 5 kanálový mikro prijímač TQ 2.4GHz High Output
 • Olejové tlmiče, lepené pneumatiky, a nafarbená karosérie
 • V balení 2x 7 článku NiMH 3000 mAh Traxxas batérie

Obsah balenia:


 •  Kompletne zostavený model RC auta Traxxas Summit Monster Truck 4WD 1:10 s nainštalovaným motorom Titan 775 , jednosmerným regulátorom EVX - 2 ( obj. č TRA3019R ) , dvojicou serv riadenia predných kolies, RC súprava Traxxas TQi 2.4 GHz bez dokovacej stanice (obj. č dokovacia stanica TRA6510)
 • 2× NiMH batérie 7 článkov 8,4 V 3000 mAh (obj. č TRA2923)
 • Sada imbus kľúčov - kľúč na matice kolies , kľúč na tyče riadenia, kľúč na tehlice kolies
 • Náhradné sponky karosérie
 • Vymedzovacie gumené podložky batérií (pre použitie 6 článku batérií alebo LiPol)
 • Arch samolepiek
 • Slovenský návod na použitie

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi