214243 FunCub 1400mm stavebnica

214243 FunCub 1400mm stavebnica

Neprekonateľný "zabávač" z nerozbitného ELAPORu pre pohon striedavým motorom triedy AXI 2814. Vzlietá skoro z miesta, z akéhokoľvek terénu vďaka obrím kolesám a vztlak. klapkám, možno dokúpiť plaváky. Ovládané krídelká, klapky, smerovka, výškovka. Celý popis »
Značka: Multiplex Kód produktu: PM-1M40111
Záruka: 2 roky EAN: 4041033032435
113,62 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!

Multiplexu sa opäť podarilo predtým nepredstaviteľné - v jednom jedinom modeli zlúčiť vlastnosti a schopnosti, ktoré sa v mnohom blížia 3D modelom a pritom zachovali možnosť používať FunCub ako školský a cvičný model aj pre úplných začiatočníkov. Preto tiež v našom hodnotení pilotnej náročnosti nájdete nezvyčajný údaj P1-3 - FunCub je pri príslušnom nastavení vhodný pre začiatočníkov, pre rekreačných pilotov aj ostrieľaných borcov, ktorí naplno využijú jeho "Fun" potenciál. Pozrime sa bližšie, ako je toto možné ...

FunCub zachováva dnes už tradičné "multiplexácku" konštrukciu z vysoko odolnej penovej hmoty ELAPOR, ktorá zaisťuje jednoduchú a rýchlu stavbu, nízku hmotnosť, pevnosť a odolnosť v prevádzke aj ľahkú opraviteľnosť v prípade, že sa pilotovi niečo nepodarí. Od svojho predchodcu, osvedčeného školského a cvičného EasyCubu, preberá chvostové plochy a trup, ktorý má však zosilnené motorové lôžko pre montáž podstatne výkonnejšieho motora triedy AXI 2814 a možnosť doplnenia vypínacieho háčika pre aerovlek. Úplne nové je krídlo s ovládanými krídelkami; všetko je tiež pripravené pre montáž štrbinových vztlakových klapiek. Nápadnou novinkou sú obrie "balónové" podvozkové kolesá z ELAPORu. Napodiv, tento zdanlivo "nerealistický" prvok má pevnú oporu v skutočných Piper pre "bush flying" lietajúcich tiež s obrími kolesami, ktoré sú na nezaplatenie potrebné na Aljaške. 6-7 mikroserv na palube samozrejme znamená, že bude potrebné použiť regulátor otáčok s dostatočne dimenzovaným BEC stabilizátorom napájania - napr. FOXY R-45SB alebo JETI radu SPIN.

Prebytok výkonu, vysoko účinné vztlakové klapky a obrie kolesá sú práve tým, čo z FunCubu robí "zabávača". Vďaka nim dokáže vzlietať aj pristávať doslova na pätníku, zavisí sa na vrtuli, vzlieta a pristáva aj z vyššej trávy alebo nerovného terénu, odkiaľ by iný model "operovať" nemohol. Pre letný pobyt pri vode môžete dokúpiť plaváky - nadbytok výkonu motora a presné riadenie s krídelkami a klapkami opäť umožnia bezproblémovú prevádzku hydroplánu aj pilotom bez predchádzajúcej praxe u námorného letectva.

Doplniť môžete tiež vlečný háčik (možno ho nainštalovať kedykoľvek, aj dodatočne do hotového a lietaného modelu) a FunCub premeniť vo vlečnú, ktorá spoľahlivo dostane do výšky aj dvojmetrovku, ako je Easy Glider.

Pokiaľ s lietaním ešte len začínate, nemusíte sa týchto schopností FunCubu desiť - pre začiatok nemusíte inštalovať ovládanie klapiek (možno ich kedykoľvek doplniť aj na hotový model), namontovať môžete aj slabší motor, ale hlavne nastavíte menšie, "katolícke" veľkosti výchyliek kormidiel. A hľa, máte prvotriedne stabilný a hodný cvičný hornoplošník s ovládanými krídelkami - veľký a dobre viditeľný, ktorý nie je hračkou každého slabého vánku, ako tomu býva u menších modelov.

Dvojdielne krídlo z Elaporu s imitáciou konštrukcie a preveseného pláteného poťahu na hornej strane má profil s rovnou spodnou stranou, je vystužené dvojicou laminátových nosníkov a k trupu sa upevňuje dvoma polyamidovými skrutkami M5. Krídelká sú ovládané dvoma servami, ktoré sa montujú do vylisovaných šácht. Všetko je pripravené aj pre montáž ovládanie vztlakových klapiek. Do koreňa pravej polovice krídla je možné nainštalovať mikroservo ovládajúci mechanizmus vlečného háčika pre aerovlek. Trup klasicky "multiplexácky" premyslenej konštrukcie je tvorený dvoma Elaporovými výliskami. Výborný prístup k palubnému RC vybaveniu a jednoduchú výmenu pohonného akumulátora zabezpečuje odnímateľný kryt kabíny, nastaviteľné motorové lôžko zaručuje ľahkú montáž a nastavenie správneho vyosenia motora. Trupom prechádza kanál zaisťujúci dokonalý prístup chladiaceho vzduchu k motoru, regulátora aj pohonnému akumulátoru. Chvostové plochy sú tiež ELAPORové, s naznačeným "rebrovaním" a prevesením poťahu. K ovládaniu smerovky a výškovky slúži dvojica serv veľkosti HS-81, uložených v predlisovaných šachtách na bokoch trupu. Hlavný podvozok je dvojkolesový, drôtový, uchytený do plastového držiaka (podobne ako pri modeloch MiniMag, Gemini alebo AcroMaster). Ostroha je riaditeľná, jej konzola ukotvená do zadku trupu tvorí jeden celok zároveň so spodným závesom a pákou smerovky. Kolesá sú veľké "balónové" s pneumatikami z čierno prefarbeného ELAPORu.

Stavebnica obsahuje: výlisky trupu, krídla a chvostových plôch z Elaporu, laminátové nosníky krídla, páky, lanovody a ďalšie drobné príslušenstvo, drôtový hlavný podvozok, mechanizmus vlečného háčika, drôtovú ostrohu, ľahké kolesá z EPP, veľký hárok samolepiacich obtlačkov a podrobný návod k stavbe a lietanie.

Pre FunCub môžete dokúpiť súpravu plavákov (kat. č. 73 3063), s ktorou si užijete veľa zábavy tiež pri vode.

Tip: Pre získanie "piperovitejšieho" vzhľadu, ku ktorému neodmysliteľne patrí žltá farba, môžete model nastriekať sprejom RC Car Colour, farba č. 019 Žltá. Dbajte na to, aby ste striekali len veľmi tenkú vrstvu 2-3x krížom. Ak sa pokúsite naraz nastriekať silnú vrstvu, farba sa bude lúpať. Ďalším dôvodom pre šetrenie farbou je tiež to, že silná vrstva farby pridáva veľa na váhe.

Rozpätie [mm]1400
Dĺžka [mm]980
Hmotnosť [g]1130
Plocha krídla [dm2]38.5
Ovládané funkcieS,V,K(2),M,F(2)
Stavebná náročnosťS2
Náročnosť pilotážeP1,P2,P3

Doporučený pohon a RC vybavenie:

RAY TrénerRAY FunFOXY FunAXI Fun
MotorRAY G2 C3536-1000RAY G2 C3536-850FOXY G2 C2814-850AXI 2814/20
RegulátorRAY R-40A Combo SetRAY R-50SBFOXY R-45SBFOXY R-45SB
Pohonný akumulátorRAY 11,1 V 2200 mAhRAY 11,1 V 2200 mAhRAY 11,1 V 2200 mAhRAY 11,1 V 2200 mAh
VrtuľaAPC 11x5,5"EAPC 13x4"EAPC 13x4"EAPC 13x4"E
Serva2xHS-81(S+V), 2xHS-55(K)2xHS-81(S+V), 4xHS-55(K+F)1xHS-82MG*, 1xHS-81, 2xHS-65HB(K), 3xHS-55(F+háček)
RC súpravamin. 4 kanálymin. 5 kanálovmin. 6 ale radšej 7 kanálov
*) U plavákovej verzie s vodným kormidlom a pre "bush flying" z vyššej trávy alebo nerovného terénu je vhodnejšie smerovku osadiť servom s kovovými prevodmi.
 

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na