264243 RR FunCub 1400mm ARF set

Doprava zadarmo

264243 RR FunCub 1400mm ARF set

Neprekonateľný "zabávač" z nerozbitného ELAPORu. ARF set s osadeným motorom, regulátorom a servami. Vzlieta skoro z miesta a odkiaľkoľvek vďaka obrím kolesám a vztlak. klapkám, možno dokúpiť plaváky. Ovládané krídelká, klapky, smerovka, výškovka. Celý popis »
Značka: Multiplex Kód produktu: PM-1M40121
Záruka: 2 roky EAN: 4041033042434
329,42 € s DPH
nie je skladom

Multiplexu sa opäť podarilo predtým nepredstaviteľné - v jednom jedinom modeli zlúčiť vlastnosti a schopnosti, ktoré sa v mnohom blížia 3D modelom a pritom zachovať možnosť používať FunCub ako školský a cvičný model aj pre úplných začiatočníkov. Preto tiež v našom hodnotení pilotnej náročnosti nájdete nezvyčajný údaj P1-3 - FunCub je pri príslušnom nastavení vhodný pre začiatočníkov, pre rekreačných pilotov aj ostrieľaných borcov, ktorí naplno využijú jeho "Fun" potenciál. Pozrime sa bližšie, ako je toto možné ...

FunCub zachovaný dnes už tradičnú "multiplexácku" konštrukciu z vysoko odolnej penovej hmoty ELAPOR, ktorá zaisťuje jednoduchú a rýchlu stavbu, nízku hmotnosť, pevnosť a odolnosť v prevádzke aj ľahkú opraviteľnosť v prípade, že sa pilotovi niečo nepodarí. Od svojho predchodcu, osvedčeného školského a cvičného EasyCubu, preberá chvostové plochy a trup, ktorý má však zosilnené motorové lôžko pre montáž podstatne výkonnejšieho motora Himax C3516-0840 (triedy AXI 2814) a možnosť doplnenia vypínacieho háčika pre aerovlek. Úplne nové je krídlo s ovládanými krídelkami a štrbinovými vztlakovými klapkami. Nápadnou novinkou sú obrie "balónové" podvozkové kolesá z ELAPORu. Napodiv, tento zdanlivo "nerealistický" prvok má pevnú oporu v skutočných Piper pre "bush flying" lietajúcich tiež s obrími kolesami, ktoré sú na nezaplatenie v podmienkach lietanie trebárs na Aljaške. 6-7 mikroserv na palube samozrejme znamená, že je potrebné použiť regulátor otáčok s dostatočne dimenzovaným BEC stabilizátorom napájania MULTIcont BL-40 S-BEC.

Prebytok výkonu, vysoko účinné a vztlakové klapky a obrie kolesá sú práve tým, čo z FunCubu robí "zabávača". Vďaka nim dokáže vzlietať aj pristávať doslova na pätníku, zavisí sa na vrtuli, vzlieta a pristáva aj z vyššej trávy alebo nerovného terénu, odkiaľ by iný model "operovať" nemohol. Pre letný pobyt pri vode môžete dokúpiť plaváky - nadbytok výkonu motora a presné riadenie s krídelkami a klapkami opäť umožní bezproblémovú prevádzku hydroplánu aj pilotom bez predchádzajúcej praxe u námorného letectva.

Doplniť môžete tiež vlečný háčik (možno ho nainštalovať kedykoľvek, aj dodatočne do hotového a lietaného modelu) a FunCub premeniť vo vlečnu, ktorá spoľahlivo dostane do výšky aj dvojmetrovku, ako je Easy Glider.

Pokiaľ s lietaním ešte len začínate, nemusíte sa týchto schopností FunCubu desiť - pre začiatok nemusíte ovládať klapky, ale hlavne nastavíte menšie, "katolícke" veľkosti výchyliek kormidiel. A hľa, máte prvotriedne stabilný a hodný cvičný hornoplošník s ovládanými krídelkami - veľký a dobre viditeľný, ktorý nie je hračkou každého slabého vánku, ako tomu býva u menších modelov.

Dvojdielne krídlo z Elaporu s imitáciou konštrukcie a preveseného pláteného poťahu na hornej strane má profil s rovnou spodnou stranou, je vystužené dvojicou laminátových nosníkov a k trupu sa upevňuje dvoma polyamidovými skrutkami M5. Krídelká aj klapky sú ovládané vždy dvoma servami Nano-S. Do koreňa pravej polovice krídla je možné nainštalovať mikroservo ovládajúce mechanizmus vlečného háčika pre aerovlek.

Trup klasicky "multiplexácky" premyslená konštrukcia z Elaporu ponúka výborný prístup k palubnému RC vybaveniu. Jednoduchú výmenu pohonného akumulátora zabezpečuje odnímateľný kryt kabíny, nastaviteľné motorové lôžko zaručuje ľahkú montáž a nastavenie správneho vyosenie motora. Trupom prechádza kanál zaisťujúci dokonalý prístup chladiaceho vzduchu k motoru, regulátoru aj pohonnému akumulátoru.

Chvostové plochy sú tiež ELAPORové, s naznačeným "rebrovaním" a prevesením poťahu. K ovládaniu smerovky a výškovky slúži dvojica servTiny-S, uložených v šachtách na bokoch trupu.

Hlavný podvozok je dvojkolesový, drôtový, uchytený do plastového držiaka (podobne ako pri modeloch MiniMag, Gemini alebo AcroMaster). Ostroha je riaditeľná, jej konzola ukotvená do zadku trupu tvorí jeden celok zároveň so spodným závesom a pákou smerovky. Kolesá sú veľké "balónové" s pneumatikami z čierno prefarbeného ELAPORu.

Stavebnica obsahuje: trup, krídlo a chvostových plochy z Elaporu s nainštalovaným motorom, regulátorom a servami, laminátové nosníky krídla, drobné príslušenstvo, drôtový hlavný podvozok, drôtovú ostrohu, ľahké kolesá z EPP, veľký hárok samolepiacich obtlačkov a podrobný návod k stavbe a lietaniu.

Tip: Pre FunCub je k dispozícii súprava plavákov (kat. č. 73 3063) s ktorou si užijete veľa zábavy tiež pri vode. Doplniť môžete tiež funkčné pozičné svetlá (kat. č. 7 3020).

Rozpätie [mm]1400
Dĺžka [mm]980
Hmotnosť [g]1130
Plocha krídla [dm2]38
Ovládané funkcieS,V,K(2),M,F(2)
Stavebná náročnosťS2
Náročnosť pilotážeP2

Doporučený pohon a RC vybavenie:

MPX Fun
Motor*Himax C3516-0840
Regulátor*MULTIcont BL-40 S-BEC
Pohonný akumulátorRAY 11,1 V 2200 mAh
Vrtuľa*APC 13x4"E
Serva*2x Tiny-S (S+V), 4xNano-S (K+F)
RC súpravamin. 6 kanálov, ale radšej 7
*) Súčasť ARF setu.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na