Axial SCX10 II UMG10 6x6 1:10 RTR

Axial SCX10 II UMG10 6x6 1:10 RTR

RC model auta SCX10 II UMG10 6x6 je vôbec prvý expedičný špeciál s pohonom 6 x 6 od značky Axial. Vychádza z osvedčeného šasi SCX10 II, karoséria je vo vojenskom vyhotovení. Teraz s RC súpravou Spektrum stx2. Celý popis »
Značka: Axial Kód produktu: AM-AXI03002
Záruka: 2 roky EAN: 0605482427262
541,90 € s DPH
nie je skladom

Charakteristika

RC model auta SCX10 II UMG10 6x6 je vôbec prvý expedičný špeciál s pohonom 6 x 6 od zančky Axial. Vychádza z osvedčeného šasi SCX10 II, karoséria je vo vojenskom vyhotovení. Teraz s RC súpravou Spektrum stx2.

Obsah balenia

Balenie obsahuje kompletne zostavený RC model auta s nainštalovaným prijímačom Spektrum SRX200, motorom Dynamite 35T a regulátorom Dynamite AE-5L s konektorom IC3. RC súprava Spektrum stx2 s prijímačom SRX200. Návod na použitie v angličtine, nemčine, francúzštine, taliančine a češtine.

Charakteristika

Na extrémne off-road jazdenie je tu nový špeciál Axial SCX10 II UMG10 6x6 Rock Crawler. Šesťkolesový RC model vám umožní objavovať nové dobrodružstvá aj v tom najťažšom teréne. Strmý svah, piesčitý terén alebo hladké kamene ho nezastavia. Je postavený na osvedčenom podvozku SCX10 II s karosériou v army štýle. Pneumatiky 1,9 MT45 výborne držia model na trati a majú skvelú trakciu.

Hotová karoséria s realistickou kabínou

Karoséria vo farbe sivá/antracit je doplnená polepmi v army štýle. Má mohutnú dvojitú kabínu a v zadnej časti korbu s bezpečnostným rámom a funkčným náhradným kolesom. Agresívny uhol podbehu šasi umožňuje RC autu Axial UMG10 6x6 prekonať aj veľmi prudké stúpanie.

Kabína modelu auta je veľmi realisticky vyhotovená. Plastová mriežka chladiča, svetlá, stierače, zrkadlá a pod. – všetko je ako v prípade skutočného vojenského špeciálu.

Odklápanie karosérie

Karoséria je v zadnej časti uchytená na dvoch pohyblivých kĺboch, takže je možné ju jednoducho odklopiť. Tým získate pohodlný prístup k akumulátoru a všetkým ostatným komponentom modelu.

Pneumatiky 1,9 MT45

Šesť pneumatík 1,9 MT45 z mäkkej zmesi Axial® S30 má skvelú priľnavosť. Model s nimi ľahko stúpa aj do veľmi strmého terénu. Symetrický dezén zaisťuje modelu úžasnú trakciu. Pneumatiky sú namontované na kolesách MW19 v sivej farbe, čo evokuje vzhľad ozajstného vojenského vozidla.

Zadná náprava

Robustná dvojitá zadná náprava AR44 má zaručenú tuhosť aj v ťažkom teréne. Diferenciály sú osadené kvalitnými ložiskami a majú nižší prevodový pomer a veľký krútiaci moment. Samozrejmosťou sú kovové ozubené kolesá diferenciálov. Pastorok je vyrobený CNC obrábaním, čo zaručuje jeho presnosť a dlhú životnosť.

Podvozok auta má predĺžený rám. Oba diely rámu sú na oboch stranách opatrené držiakom zadného ťahadla, čo zaistí podvozku potrebnú dĺžku na umiestnenie druhej nápravy.

Skvelé LED osvetlenie

Na dobrodružstvo, ktoré pokračuje aj po západe slnka, je model vybavený pôsobivým LED osvetlením. V prednom nárazníku sú dve biela LED svetlá a v zadnej časti dve červené. Na ďalšie umiestnenie svetiel má pripravených ešte 8 montážnych miest, do ktorých je možné dokúpiť ďalšie LED svetlá.

Tlmiče s dlhým zdvihom

Dodávané olejové tlmiče sú vyrobené s veľkou presnosťou. Presne opracované piesty zaručujú hladký chod tlmiča a vďaka kvalitnému odpruženiu má model vysokú priechodnosť terénom.

Prevodovka

Ultrakompaktná prevodovka ponúka širokú škálu možností upravenia prevodov. Celkový pomer je možné meniť výmenou pastorka a čelného kolesa. Zmena prevodov umožňuje buď zvýšenie rýchlosti jazdy, alebo, naopak, jej zníženie a posilnenie krútiaceho momentu.

Motor 540 35T

Motor AXIAL 540 35T poskytuje rovnováhu medzi rýchlosťou a silou. Kefový jednosmerný motor má 35 závitov. Chladenie zabezpečuje integrovaný ventilátor.

Servoriadenie

Vodoodolné* digitálne servo Spektrum S605 Hi Torque 9 kg s kovovým prevodom, rýchlosť 24 s/60° @ 6 V. Servo ponúka dostatok sily a rýchlosti na riadenie modelu.

Elektronický regulátor AE-5L

Vodoodolný* elektronický jednosmerný regulátor Dynamite AE-5L je kompatibilný s 2-článkovými až 3-článkovými LiPo alebo 6-článkovými až 9-článkovými MiMH akumulátormi. Jednoduché nastavenie pomocou zkratovacieho konektora (jumper).

 • Typ akumulátora: 2S 0 3S LiPo/6-čl. – 9-čl. NiMH
 • Brzda v neutráli (Drag Brake): na regulátore je možné nastaviť silu brzdy na 50 % alebo 100 %
 • Výstup na zapojenie LED osvetlenia
 • Vodoodolné* vyhotovenie
 • Pasívny chladič na odvod tepla
 • Tepelná ochrana

Ako voliteľné osvetlenie, ktoré je zapojené priamo do LED výstupu regulátora, je určená LED súprava AXIC1481. Iné typy osvetlenia zapojené do regulátora môžu spôsobiť jeho poškodenie.

Nové konektory IC3

Nové konektory IC3 majú modernú konštrukciu s dôrazom na bezpečnosť a jednoduchosť. Kontakty sú tvorené pozlátenými kolíkmi a dutinkami.

Konektory boli navrhnuté s dôrazom na bezpečné a jednoduché používanie. Konektory nemožno prepólovať, kontakty aj spájkované spoje sú prekryté plastovým obalom. Konektor IC3 je spätne kompatibilný s EC3.

Volantová RC súprava Spektrum stx2

RC model auta Axial je dodávaný s dvojkanálovým volantovým vysielačom Spektrum STX200. Pracuje v pásme 2,4 GHz, na vysielači možno nastaviť reverzy, neutrál a obmedziť výchylky. Ďalej obsahuje možnosť obmedzenia max. rýchlosť na 50 %, 75 % a 100 %. Vysielač sa napája 4 AA batériami, možno použiť alkalické alebo nabíjacie NiMH články.

 • Vďaka nastaviteľným reverzom, neutrálu a koncovým bodom výchyliek môžete vysielač použiť aj do iných modelov. Náhradný prijímač SRX200 sa predáva zvlášť.
 • Vysielač obsahuje možnosť obmedziť výkon motora na 50 %, 75 % alebo 10 0%. Voľba 50 % je ideálna pre deti alebo začínajúcich používateľov.
Kľúčové vlastnosti RC modelu auta Axial SCX10 II UMG10 6x6
 • Tri hnacie nápravy AR44 s guľkovými ložiskami
 • Vysoká priechodnosť terénom
 • Šesť kolies s terénnou vzorkou
 • Pneumatiky z veľkou priľnavosťou na všetkých povrchoch
 • Olejové tlmiče, úpravou viskozity oleja možno ovplyvniť tlmenie
 • Realisticky vyhotovená karoséria v army štýle
 • Funkčné náhradné koleso
 • Funkčné LED osvetlenie
 • Vodoodolná* elektronika
 • RC súprava SPEKTRUM™ STX2®
 • Prevodovka s kovovými prevodmi
 • Priestor na batérie: 139 x 46 x 25 mm

* Informácie o špecifikácii vodoodolnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Odporúčame kúpiť

Na sprevádzkovanie modelu sú potrebné 4x AA batérie do vysielača EM-B1320, pohonný akumulátor a adekvátna nabíjačka na pohonný akumulátor.

Odporúčané akumulátory LiPo

Na bežné jazdenie odporúčame 2-článkový LiPo akumulátor (7,4 V) s konektormi EC3, IC3.

 • Smart LiPo akumulátor Spektrum 7,4 V 5000 mAh
 • Štandardný LiPo akumulátor Black Magic 7,4 V 5000 mAh
 • Štandardný LiPo akumulátor s maximálnym časom jazdy Black Magic 7,4 V 6500 mAh
Odporúčané batérie NiMH

NiMH akumulátory nie sú náročné na správne zaobchádzanie a sú preto vhodné, ak RC model auta prevádzkujú najmä deti (NiMH akumulátor sa nezničí úplným vybitím). Čas jazdy s NiMH akumulátormi však bude o niečo kratší.

 • NiMH akumulátor Dynamite 7,2 V 3300 mAh
 • NiMH akumulátor s maximálnym časom jazdy Dynamite 7,2 V 4500 mAh
Odporúčané nabíjačky na nabíjanie Smart akumulátorov Spektrum

Ak sa rozhodnete v RC modeli auta Axial používať moderné Smart LiPo akumulátory, potom odporúčame tieto nabíjačky:

 • Nabíjačka na jednosmerné napätie 10 – 32 V Spektrum S1200 s jedným výstupom
 • Sieťová nabíjačka Spektrum S2100 s dvoma výstupmi 2x 100 W Spektrum S2100
Odporúčané nabíjačky na nabíjanie konvenčných LiPo a NiMH akumulátorov

Ak sa rozhodnete model prevádzkovať prostredníctvom konvenčných LiPo a NiMH akumulátorov, odporúčame používať univerzálne nabíjačky s výkonom minimálne 50 W.

 • Nabíjačka Dynamite Prophet Sport s jedným výstupom 50 W
 • Nabíjačka Dynamite Prophet Precept s jedným výstupom 80 W
Príslušenstvo na bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Axial potrebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na skrutky, súpravu náradia a silikónový olej do tlmičov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre RC autá.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály, ako sú guma či nylon, a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corallo Tire Fix – pozri odporrúčané príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestnici tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia sú v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú opravné súpravy či jednotlivé diely. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje Corallo – pozri odporúčané príslušenstvo.

Na bežnú údržbu je potrebné lepidlo na skrutky (obj. č. FS-G06/10). Skrutky zaskrutkované v kovovom materiáli (napr. skrutky v motore, červík v pastorku) musia byť proti povoleniu týmto lepidlom zaistené.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly sú určené na obmedzenie rizika spojeného s prepravou a nabíjaním akumulátorov. LiPo akumulátory dokážu (pri zachovaní malých rozmerov a nízkej hmotnosti) poskytnúť vysoké vybíjacie prúdy a disponujú veľkou kapacitou na dlhý jazdné čas. LiPo akumulátor je, naopak, náchylný predovšetkým na mechanické poškodenie.

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi