B-25 Mitchell - ARF (strieborný)

Doprava zadarmo

B-25 Mitchell - ARF (strieborný)

Stavebnica obsahujúca takmer hotový model B-25 Mitchell z EPP o rozpätí 1470 mm so striedavými motormi s regulátormi, osadenými servami a elektrickým zaťahovacím podvozkom. Ovládané krídelká, smerovka, výškovka. Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST18453
Záruka: 2 roky EAN: 8595241345468
303,68 € s DPH
nie je skladom

North American B-25 Mitchell je zrejme najznámejší americký stredný bombardér II. svetovej vojny. Mitchell sa preslávili hneď svojou prvou väčšou akciou v apríli 1942 - náletom na Japonsko, ku ktorému štartovali pod velením generála Jimmy Doolittlea z paluby lietadlovej lode USS Hornet. Bombardéry bojovali na všetkých bojiskách vojny, nosili pumy, torpéda, dokonca aj 75 mm kanón v prove, v bojovej verzii mohli nepriateľa "kropiť" až 16 Browning kalibru 12,7 mm ...

Náš Mitchell zhotovený z takmer nerozbitného extrudovaného penového polypropylénu (EPP) zase o kus posúva hranice možností tejto technológie. Na 1400 mm EPP modely ste si už asi stihli zvyknúť - ale množstvo maketových detailov (vrátane funkčných pozičných svetiel) a realistické stvárnenie dvojmotorového bombardéra s trojkolesovým zaťahovacím podvozkom, to je, panečku, vec! Veľké rozmery, atraktívny vzhľad dvojmotorového "warbirdu" a dobré letové vlastnosti predurčujú EPP Mitchell do úlohy výborného modelu okoreneného primeranou dávkou bojového adrenalínu pre skúseného pilota ...

Trup modelu z penového EPP je doplnený rozmerným "skleníkom" predného strelca-bombometčíka; ľahký prístup k palubnej elektronike a pohonnému akumulátoru zaručuje odnímateľný prekryt kabíny s magnetickým zámkom. Pre model budete potrebovať Li-poly trojčlánok aspoň 3300 mAh so zaťažiteľnosťou 25C, ale Mitchell "uvezie" aj väčšie trojčlánky, s ktorými sa doba letu predĺži - samozrejme za cenu zvýšenia plošného zaťaženia. Chvostové plochy z EPP so servami výškovky a smeroviek sa k trupu upevňujú dvoma skrutkami. Krídlo takisto z penového EPP s polosúmerným profilom je dvojdielne, nasúvanie z boku na dve rúrkové uhlíkové spojky. Krídelká sú ovládané dvoma servami uloženými v krídle - v stavebnici sú už pripravené potrebné šachty. Pred pripojením tiahel doporučujeme všetky kormidla "rozpohybovať" opakovaným opatrným vychyľovaním hore a dole resp. vľavo a vpravo. Motorové gondoly sú dodávané s namontovanými striedavými motormi CD 4108-1000, zhruba výkonovej triedy AXI 2814.

V motorových gondolách a prove trupu je namontovaný elektrický zaťahovací podvozok (ovláda sa normálnym signálom z prijímača ako servo), čelová noha je otočná, ovládaná zvláštnym servom. Kryty podvozku sú ovládané osobitnými servami; správnu synchronizáciu zatváranie/otváranie krytov a zasúvanie/vysúvanie podvozku zabezpečuje elektronický sekvencér dodávaný v stavebnici. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka, otáčky motora a zaťahovací podvozok.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom päťkanálovú RC súpravu, ideálne je sedem a multikanálová počítačová RC súprava. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy a k stavbe modelu.

Pre ovládanie otáčok motora slúžia dva striedavé regulátory 40A s výkonným spínaným BEC.

S modelom sú dodávané 2 maketové trojlisté vrtule, jedna ľavotočivá a druhá pravotočivá - podľa toho je potrebné nastaviť zmysel otáčania motorov.

ARF stavebnica obsahuje: takmer hotový model s elektrickým zaťahovacím podvozkom a elektronickým sekvencérom s namontovanými motormi, regulátormi a servami, 2 trojlisté vrtule, súpravu prepojovacích káblov a drobného príslušenstva, kontaktné lepidlo na EPP, obrázkový návod popisujúci montáž aj lietanie s modelom.

Rozpätie [mm]1470
Dĺžka [mm]1130
Hmotnosť [g]1900
Plocha krídla [dm2]28
Ovládané funkcieS,V,K(2),M,P
Stavebná náročnosťS2
Náročnosť pilotážeP3

Pohon a RC vybavenie:

Bombardér
Motor*CD4108-1000
Regulátor*2x 40A SBEC
Vrtuľa*9x6,5" trojlistá
AkumulátorRAY 11,1 V 3250 mAh
Serva*8x 9g
RC súpravamin. 5 kanálov
*) Dodávané v stavebnici

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.