CESSNA 182 new ARF 6k, červená

Doprava zadarmo

CESSNA 182 new ARF 6k, červená

Stavebnica obsahujúca takmer hotový model lietadla CESSNA 182 z EPP o rozpätí 1400 mm so striedavým motorom s regulátorom a osadenými 6 servami. Ovládané krídelká, klapky, smerovka, výškovka. Presklená kabína, funkčné navigačné svetlá. Celý popis »
Značka: FMS Kód produktu: PM-4ST19850
Záruka: 2 roky EAN: 8595241349589
159,64 € s DPH
nie je skladom

Rovnako ako je Piper Cub neodmysliteľným symbolom športového lietadla 30. a 40. rokov, od 50. rokov do súčasnosti, sú ikonou všeobecného a športové letectvo lietadlá značky Cessna. Od roku 1956 už bolo vyrobených viac ako 24 000 rôznych verzií stroje s tradičným názvom Skylane. Počas celej tej dlhej doby sa menili motory, vnútorné vybavenie aj konštrukcie, ale charakteristické rodové rysy hornoplošníka s trojkolesovým podvozkom, rozmernou a bohatou presklenou kabínou a plochým motorom v prove, zostávajú stále na prvý pohľad ľahko rozpoznateľné.

Naše nové vylepšené prevedenie Cessna 182 ide zase o kus ďalej v posúvaní limitov modelov zhotovených z penového EPP. Dnes už rozpätie 1400 mm neprekvapí, ale tentoraz sme si dali naozaj záležať na maketovom vzhľade. Máme tu elegantnú kabínu s dymovými sklami, prepracovaný podvozok, krídlo s ovládanými krídelkami a klapkami a funkčné osvetlenie s navigačnými svetlami a antikolíznym majákom. Veľké rozmery, atraktívny vzhľad, maketové detaily, príjemné letové vlastnosti - proste ideálny rekreačný model pre každého, kto už zvládol pilotáž školských modelov, ako sú Pioneer, Beta 1400, Alpha 1500 ...

Trup modelu z penového EPP je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom (triedy AXI 2814 alebo RAY C3536), s osadeným striedavým regulátorom a servami smerovky a výškovky. V spodnej časti trupu sa nachádza priestor pre akumulátory ľahko prístupný vďaka odnímateľnej plastovej krytke. Pre Cessnu budete potrebovať Li-poly trojčlánky aspoň 1800 mAh so zaťažiteľnosťou 20C, ale "uvezie" aj väčšie trojčlánky 2000-3300 mAh, s ktorými sa doba letu náležite predĺži. Motorový kryt z EPP je snímateľný, upevnený dvojicou magnetov po stranách.

Chvostové plochy z EPP sa upevňujú vlepením do vylisovaných výrezov a drážok v trupe pomocou kontaktného lepidla dodávaného v stavebnici alebo strednom sekundovým lepidlom. Serva smerovky a výškovky sú prístupné po odstránení krytky s magnetickým uzáverom na spodnej strane trupu za kabínou.

Krídlo takisto z penového EPP s polosúmerným profilom je dvojdielne, spájané trubkovou uhlíkovou spojkou. K trupu sa upevňuje vpredu 2 kolíkmi a vzadu 2 skrutkami. Krídelká aj klapky sú ovládané vždy dvoma servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Pred pripojením tiahel doporučujeme kormidla "rozpohybovať" opakovaným opatrným vychyľovaním hore a dole resp. vľavo a vpravo.

Trojkolesový provový podvozok s ovládanou prednou nohou je drôtový, s elegantnými plastovými krytmi ("topánočkami"). Ovládané sú krídelká, klapky, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom šesťkanálovú, ale radšej sedemkanálovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídeliek i klapiek. V tom prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok odporúčame 10-20% - tj. výchylka krídelká dole je trochu menšia v porovnaní s výchylkou hore. Týmto spôsobom sa spríjemnia ovládanie modelu, ktorý bude mať menšiu tendenciu vyplavávať zo zákruty. Podobného účinku môžete dosiahnuť aj pomocou mixu krídelka-smerovka. Svetlá nevyžadujú žiadny osobitný kanál pre ovládanie, pre napájanie sa zapájajú sa do voľného kanálu prijímača, alebo pomocou Y-kábla napr. do kanála smerovky.

Cessna 182 je určená pre mierne pokročilých modelárov. Model, ako polomaketa športového "bedňovitého" hornoplošníka, vás zoznámi s niektorými vlastnosťami, ktoré sú pre podobné stroje typické - bude od vás požadované správne koordinované ovládanie modelu smerovkou, krídelkami aj výškovkou. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo) maketou akéhokoľvek druhu. Pekne si zvykajte, že kniple na vysielači nie sú pre ozdobu, ale na to, aby sa správnym spôsobom a v správnu chvíľu používali. Je to od nás kruté, ale neskôr nám za to budete vďační. Jej doménou je samozrejme pokojné poletovanie, ktoré dá vám aj kolegom na letisku dosť času na vychutnanie jej ladné tvary, ale po menšom "rozbehnutí" spoľahlivo zvláda premet, súvratové zákruty a sudový výkrut. Proste športový hornoplošník, ako má byť!

ARF stavebnica obsahuje: hotový model so striedavým motorom, trojlistou vrtuľou s kužeľom, regulátorom otáčok a 6 servami, súprava drobného príslušenstva a predlžovacích káblov, kontaktné lepidlo na EPP a návod.

Rozpätie [mm]1400
Dĺžka [mm]1100
Hmotnosť [g]1500
Plocha krídla [dm2]27
Ovládané funkcieS,V,K(2),M,F(2)
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP2

Pohon a RC vybavenie:

ARF stavebnica
Motor*C3536-KV900
Regulátor*striedavý 30A
Vrtuľa*11x9E" trojlistá
AkumulátorRAY G3 11,1 V 2200 mAh
Serva*6x mikro
RC súpravamin. 6 kanálov, radšej 7
*) Súčasť ARF stavebnice

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na