Dron DJI Phantom 4

Novinka
Doprava zadarmo
-40 %
Dron DJI Phantom 4

Dron DJI Phantom 4

Kvadrokoptéra Phantom 4 so 4K Ultra HD kamerou sa dokáže dokonale vyhýbať predmetom, dokáže nasledovať označený objekt a určite vám učarujú aj skvelé ovládanie a rýchlosť až 72 km/h!! Celý popis »
Značka: DJI Kód produktu: PM-DJI0420
Záruka: 2 roky EAN: 6958265128103
Bežná cena: 1 653,46 € Ušetríte: 653,88 € (40%)
Bežná cena: 1 653,46 €
Ušetríte: 653,88 € (40%)
999,58 € s DPH
nie je skladom
Vitajte v budúcnosti! Staňte sa režisérom a kameramanom svojich vlastných zážitkov, dajte kamere krídla a vstúpte s nami do sveta leteckého snímania fotografií a videa.
Vezmite do ruky vysielač, pridajte plyn a začnite vytvárať svoj svet, svoj film...

Phantom 4 je kompletná zostava DJI, navrhnutý na vysoký výkon, ale pritom je ľahký a flexibilný, aby mohol poskytnúť stabilitu, ktorú potrebujete na vyhotovenie dokonalých záberov a fotografií. Všetky najnovšie letecké technológie zahrnuté do jediného systému pripraveného na lietanie, ktorý vás dostane do neba v priebehu niekoľkých minút. Model je vybavený množstvom technických noviniek, ktoré vám umožnia robiť letecké zábery takmer bez akéhokoľvek obmedzenia.

Phantom 4 je kompletná platforma na vyhotovovanie leteckých fotografí a videí, ktorá je „pripravená na let rovno zo škatule“. Je vybavená palubnou kamerou s objektívom s ohniskovou dĺžkou 20 mm s trojosovým stabilizovaným závesom, vyhotovuje ostré 12 Mpx snímky a stabilný videozáznam až 4K.
Štíhly, aerodynamický a kompaktný trup dronu Phantom 4 minimalizuje odpor v silnom vetre aj vplyv poryvov z akéhokoľvek smeru a napomáha tak predvídateľnosti a presnosti pohybu. Plne integrovaný záves umožnil posunúť ťažisko bližšie stredu a posilniť tak stabilitu ešte viac.

Na porovnanie jednotlivých ponúkaných verzií modelu DJI Phantom 4 sa pozrite na nasledujúci odkaz, kde sú uvedené podrobné informácie – Porovnanie verzií DJI Phantom 4.pdf.

VIAC LETOVÝCH REŽIMOV
Phantom 4 je dostatočne flexibilný, aby vyhovoval vašim rôznym potrebám. V režime Position (P) môžete využiť satelitné a vizuálne pozíciovanie, funkciu TapFly, ActiveTrack a inteligentné letové režimy. Športový režim pridáva zvýšenú obratnosť a rýchlosť (až 72 km/h) pri možnosti využitia satelitného aj vizuálneho pozíciovania. Režim Atti zaisťuje stabilitu a udržiava výšku, ale deaktivuje satelitné pozíciovanie, takže je ideálny na natáčanie plynulých záberov za letu.

DETEKCIA PREKÁŽOK
Všetci používame naše oči na vnímanie sveta okolo nás. Systém na detekciu prekážok dáva Phantomu 4 jeho vlastný pár očí, aby mohol vidieť a reagovať na trojrozmerný svet. V štandardnom režime sa pri priblížení k prekážke zastaví a zostane visieť vo vzduchu. V režimoch TapFly, ActiveTrack alebo Smart Return Home sa prekážke vyhne alebo zastaví, aby zabránil kolízii. Zároveň vás vždy varuje, takže máte prehľad o tom čo sa s Phantomom deje. Vizuálny pozičný systém smerujúci nadol využíva dvojicu kamier a ultazvukové senzory, takže je päťkrát presnejší ako predchádzajúce verzie. Pri lietaní vnútri vám tak poskytuje istotu podobne ako pri štandardnom lietaní s využitím GPS.

TAPFLY
Všetko čo musíte urobiť, aby ste mohli letieť v režime TapFly je ťuknúť na obrazovku smartfónu alebo tabletu. K zmene smeru letu stačí jednoducho ťuknúť na obrazovku, nech už chcete letieť kamkoľvek. Ovládanie pomocou riadiacich pák, udržiavanie výšky, smeru a rýchlosti môže byť náročné – preto sa TapFly o to všetko postará za vás. Vy sa sústredíte len na váš záber. S využitím systému na detekciu prekážok môže Phantom 4 letieť tam, kam by ste si skôr netrúfli a môžete tak vytvoriť fascinujúce dynamické zábery. Cez aplikáciu DJI Go môžete tiež aktivovať Smart Return Home funkciu, ktorá zaistí, aby sa Phantom vyhýbal prekážkam, zatiaľ čo sa vracia k vám.

ACTIVETRACK
S ActiveTrack sa sci-fi stáva realitou. Či už bežíte, idete alebo napríklad raftujete, Phantom 4 vás pomocou vyspelých technológií počítačového videnia, rozpoznávania obrazu a strojového učenia sleduje, zatiaľ čo sa pohybujete. Krúženie okolo pohybujúceho sa objektu bolo výsadou iba najskúsenejších pilotov – teraz to zvládne každý, a to jediným pohybom prsta po obrazovke. Počas celej doby využívania ActiveTrack je účinný aj systém detekcie prekážok – Phantom sa teda celú dobu môže rozhodnúť, či vás bude nasledovať, vyhne sa prekážke alebo jednoducho zastaví.

KVALITNÁ KAMERA
Zachyťte nadčasové fotografie, alebo pozdvihnite leteckú filmovú tvorbu na vyššiu úroveň s výkonnou kamerou dronu Phantom 4, ktorá umožňuje vyhotovovanie 4K videa pri 30 fps a Full HD 1080p pri 120 fps pre plynulé spomalené zábery. Asférický objektív so zorným uhlom 94° znižuje skreslenie o 36 % a chromatickú odchýlku o 56 % oproti Phantomu 3. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť jedného metra vám umožní viac sa priblížiť k objektom a zároveň ich udržať perfektne ostré.

INTEGROVANÝ ZÁVES KAMERY
Kamera dronu Phantom 4 je vybavená najnovším systémom stabilizácie obrazu. Využíva špeciálne navrhnutý rám v tvare U, ktorý poskytuje lepšie možnosti stabilizácie. Jeho pohyby sú riadené samostatnou riadiacou jednotkou, ktorá je v neustálom spojení s inerciálnym meracím systémom zavesenia i riadiacou letovou jednotkou dronu Phantom 4. Môže sa tak pripraviť na pohyb celého dronu skôr, ako sa uskutoční. Záves funguje s vysokou presnosťou +/- 0,03° a spolu so špeciálne navrhnutými tlmičmi vibrácií zabezpečuje úplne plynulé filmové zábery.

PROFESIONÁLNA POSTPRODUKCIA
K dispozícii máte celkom 10 farebných profilov na dosiahnutie požadovaného vzhľadu alebo želateľných obrazových dát. Od režimu Vivid, ktorý zvýrazní farby a kontrast pri tvorbe úchvatných videí bez ďalších úprav, po režimy Cine-D a D-Log, umožňujúce vytvárať záznam s veľkým dynamickým rozsahom, ponúkajúci najlepší farebný priestor na postprodukciu. Možnosť úprav je nevyhnutná na vyhotovenie profesionálnych fotografií, z tohto dôvodu sa Phantom 4 pýši 12-megapixelovými fotografiami, ďalej podporou Adobe DNG RAW a profilmi pre objektív, ktoré sú zabudované priamo do Adobe Lightroom a Photoshopu.

INTELIGENTNÉ POZÍCIOVANIE
Vďaka možnosti pripojiť sa až k 24 satelitom má Phantom 4 k dispozícii presnejší a rýchlejší systém na určenie polohy. Váš let tak máte plne pod kontrolou. S využitím kombinácie pozičných systémov GPS aj GLONASS si je plne vedomý svojej východiskovej pozície, umiestnenia a polohe voči vám. Vďaka týmto informáciám pozná svoju aktuálnu polohu, vykonáva návrat domov, zobrazuje svoju pozíciu na mape atď.

AUTOMATICKÝ LETOVÝ ZÁZNAM
Medzi zaznamenávané informácie patria kompletná trasa letu, dĺžka, vzdialenosť, miesto a rýchlosť, takže si môžete spätne prehrať trasu predchádzajúceho letu a dokonca si skontrolovať pohyby ovládacích pák. Verzia fotografií a videí vyhotovených počas letu je v cache, tak aby ste ich v budúcnosti mali vždy na dosah ruky. Pokročilý letový zapisovač zároveň nepretržite zaznamenáva dáta z interných systémov, ktoré môžete v prípade potreby zdieľať s tímom podpory DJI, ak by ste mali nejaké otázky alebo problémy.

REŽIM PRE ZAČIATOČNÍKOV
Režim pre začiatočníkov dronu Phantom 4 obmedzuje výšku a vzdialenosť letu na 30 m. Ďalej zamedzuje nakloneniu kamery, aby sa nový pilot najskôr oboznámil s lietaním, kým začne lietať do diaľky a ovládať kameru. Keď je režim pre začiatočníkov vypnutý, Phantom 4 sa bude pohybovať do východiskovej maximálnej výšky 120 m nad miestom vzletu. Maximálna výška môže byť upravená až na 500 m. Ďalej si môžete nastaviť vlastnú maximálnu vzdialenosť.

PROGRAMOVATEĽNÝ OVLÁDAČ
Ovládač dronu Phantom 4 umožňuje vytvárať snímky z dronu takmer tak ľahko, ako keby ste kameru držali v ruke, vďaka citlivým ovládacím pákam, dedikovaným tlačidlám a dosahu až 5 km. Ponúka dedikované tlačidlá na uvoľnenie uzávierky, štart/stop na natáčanie, tlačidlo na zastavenie dronu vo vzduchu počas autonómnych letových režimov, otočné ovládače na klopenie stabilizovaného závesu a nastavenie kamery. Ďalej má dve programovateľné tlačidlá, takže si môžete upraviť ovládač podľa svojich potrieb.
*Maximálny dosah testovaný v otvorených miestach bez rušenia a môže sa meniť v súvislosti s miestnymi obmedzeniami.

NOVÉ VRTULE
Nový systém upevnenia vrtúľ dronu Phantom 4 umožňuje nasadenie všetkých vrtúľ rýchlejšie a bezpečnejšie. Namiesto skrutkovania každej vrtule stačí jednoducho pritlačiť vrtuľu k motoru, otočiť a uvoľniť. Vďaka tomuto poistnému mechanizmu môže Phantom 4 lietať ešte pohotovejšie, obratnejšie. Každá vrtuľa je vyrobená z húževnatého kompozitného materiálu, takže je dostatočne odolná, aby vydržala veľa letových hodín.

DJI GO
DJI GO je všetko čo potrebujete na lietanie, tvorbu, zdieľanie a pripojenie. Je kompatibilný so sériami Phantom, Inspire, Osmo a ďalšími.

PODPORA SDK

Phantom 4 je kompatibilný s DJI SDK, čo umožňuje prístup k ďalším senzorom a ponúka väčšiu kontrolu pre vývojárov, aby mohli vytvárať aplikácie a nové vzrušujúce funkcie.

Obsah balenia:

 • RC dron DJI Phantom 4
 • RC vysielač 2,4 GHz
 • Akumulátor do modelu 15,2 V 5350 mAh
 • Nabíjačka 17,4 V/100 W
 • 4 páry vrtúľ
 • Nabíjačka pohonného akumulátora a vysielača 
 • Prepravný kufor
 • Manuál

Model

Hmotnosť (vrátane akumulátora)1380 g
Max. rýchlosť vzostupu6 m/s (Športový režim)
Max. rýchlosť zostupu4 m/s (Športový režim)
Maximálna rýchlosť20 m/s (Športový režim)
Maximálna prevádzková nadmorská výška6000 m
Maximálny letový časPribližne 28 minút
Prevádzková teplota0 °C až 40 °C
Satelitný systémyGPS/GLONASS
Presnosť visenia
Vertikálne: +/- 0,1 m (pri zapnutom vizuálnom pozíciovaní) alebo +/- 0,5 m 
Horizontálne: +/- 0,3 m (pri zapnutom vizuálnom pozíciovaní) alebo +/- 1,5 m

Systém detekcie prekážok

Vzdialenosť detekovanej prekážky0,7 – 15 m
Prevádzkové prostredieJasne osvetlené (viac ako 15 luxov), povrchy s viditeľnou textúrou

Kamera

Senzor1/2,3”
Efektívne pixely: 12 Mpx
ObjektívZorný úhol 94°, ohnisková vzdialenosť 20 mm (ekvivalent 35 mm formátu) f/2,8, zaostrenie na ∞
Rozsah ISO100 – 3200 (video), 100 – 1600 (foto)
Rýchlosť záverky8 – 1/8000 s
Maximálne rozlíšenie záberu4000 × 3000
Fotografické režimy
 • Jedna snímka
 • Sériové snímanie: 3/5/7 snímkov
 • Bracketing (AEB): 3/5 snímkov s odstupom 0,7 EV
 • Časozber
 • HDR
Videorežimy
 • UHD: 4096 × 2160 (4K) 24/25p, 3840 × 2160 (4K) 24/25/30p, 2704 × 1520 (2,7K) 24/25/30p
 • FHD: 1920 × 1080 24/25/30/48/50/60/120p
 • HD: 1280 × 720 24/25/30/48/50/60p
Maximálny dátový tok videa60 Mbps
Podporované systémy súborovFAT32 (≤ 32 GB); exFAT (> 32 GB)
Formát fotografiíJPEG, DNG (RAW)
Formát videaMP4/MOV (MPEG – 4 AVC/H.264)
Podporované typy SD karietMicro SD, max. kapacita: 64 GB. Nutné použiť kartu s rýchlosťou Class 10 alebo UHS-1
Prevádzková teplota0 °C až 40 °C

Nabíjačka

Napätie17,4 V
Menovitý výkon100 W

Výkyvný záves

Rozsah ovládaniaKlopenie: -90° až +30°

Vizuálne pozíciovanie

Maximálna rýchlosť≤ 10 m/s (2 m nad zemou)
Rozsah výšok0 – 10 m
Prevádzkový rozsah0 – 10 m
Prevádzkové prostredieJasne osvetlené (viac ako 15 luxov), povrchy s viditeľnou textúrou

Diaľkový ovládač

Prevádzková frekvencia2,400 GHz – 2,483 GHz
Maximálny dosah3,5 km (v otvorenom priestore za priamej viditeľnosti)
Prevádzková teplota0 °C až 40 °C
Akumulátor6000 mAh Li-Pol 2S
Vysielací výkon (EIRP)
FCC: 23 dBm
CE: 17 dBm
Napájanie1,2 A pri 7,4 V

Inteligentný akumulátor

(PH4 – 5350 mAh – 15,2 V)
Kapacita5350 mAh
Napätie15,2 V
Typ akumulátoraLi-Po 4S
Energia81,3 Wh
Hmotnosť462 g
Prevádzková teplota-10 °C až 40 °C
Maximálny nabíjací výkon100 W

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na