PREDSTAVENIE DRONU DJI PHANTOM 4


Svetovo najpopulárnejšiemu dronu súčasnosti sa dostalo mnoho vylepšení oproti staršej verzii DJI Phantom 3. RC model je múdrejší, štíhlejšia, silnejší aj rýchlejšie!

 
Pravdepodobne najzaujímavejšie novinkou sa stáva technológia "Obstacle Sensing System", ktorá umožňuje vyhýbanie sa prekážkam. Pokiaľ dron priletí v štandartnom letovom móde k nejakej prekážke, zastaví a sám pristane. Využíva pri tom dvoch ultrazvukových senzorov a štyroch kamier, ktoré snímajú objekty a pomáhajú odhadnúť ich vzdialenosť. Model teda dokáže udržovať trajektóriu a sledovať určitý objekt, bez toho, aby hrozil náraz do prekážky. Pri "cúvaní" si pilot už musí všetko postrážiť sám, pretože kamery sledujú objekty pred a pod dronom, ale to už je asi to najmenšie.

 
Funkciu nasledovanie "Active track" Phantom 4 vďaka možnosti vyhýbanie sa prekážkam doviedol k úplnej dokonalosti. Jednoducho si vezmete chytrý telefón alebo tablet a z veľmi kvalitného videa 4K z dronu si na vašom zariadení označíte objekt, ktorý má byť sledovaný. Už žiadny mobilný telefón alebo ovládač s GPS zariadením, ktorý musí mať sledovaný objekt pri sebe. Stačí označiť na dotykovom displeji a dron si s tým sám poradia. Či už si teda chcete natočiť svoj športový výkon na lyžiach, bicykli alebo motorke, zviera v pohybe, jazdu autom alebo proste čokoľvek čo sa hýbe, tak je pre vás tento dron to pravé. Pri lete sa vyhne stromom, poletí rýchlosťou až 72 km / h a objekt môže sledovať už od jedného metra.

 
Ďalšou funkciou je "TapFly". Ako názov napovedá, stačí "ťuknúť" na prenášanom videu na nejaké miesto a dron tam preletí, bez do čohokoľvek narazil. Samotné (už tak v podstate dokonalej) kamere sa dostalo oproti staršej verzii Phantoma tiež vylepšenia, takže obraz by mal byť ešte o niečo stabilnejšie a ostrejšie.

 
V neposlednom rade by sme mali spomenúť fuknciu "SmartReturnHome", kedy sa po stlačení jedného tlačidla model vráti späť. Ďalej predĺžený dosah až na neuveriteľných 5 kilometrov a predĺženú dobu letu, keď na jedno nabitie s prenosom aj natáčaním videa vydrží dron až 28 minút vo vzduchu, čo je v podstate dvojnásobok výdrže prvých verzií Phantoma.
 

Jedná sa o revolučný dron, ktorý je nástupcom už tak v podstate dokonalého drona Phantom 3. Doslova našlapaný funkciami a najnovšími technológiami bude Phantom 4 v našej ponuke už čo nevidieť za veľmi zaujímavú cenu okolo 1130€, tak sledujte naše facebookovej stránky, či vám tento dron neuletí.
11. apríla 2017

Prečo nakupovať u RCprofi