RC lietadlo Sky Scout Hitec 2GO

RC lietadlo Sky Scout Hitec 2GO

ARF set, striedavý motor, 2 serva Celý popis »
Značka: Hitec Kód produktu: PM-2HI13209
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 9890500028441
119,56 € s DPH
nie je skladom

Čo je už roky zvykom v automobilovom priemysle, preniká teraz aj do RC modelárstva! Hitec predstavuje nový cvičný a školský model SkyScout založený na "koncernovej platforme" EasyStar II vzniknutý vo vývojových dielňach Multiplexu. Osvedčený model z takmer nerozbitného ELAPORu s do detailu premyslenou konštrukciou vo výrobných halách Hitec doplnili kvalitnou palubnou elektronikou a prijímačom kompatibilným so všetkými 2.4GHz vysielačmi Hitec a ponúkajú výborný a cenovo dostupný RC set vhodný pre začiatočníkov a rekreačné polietanie.

SkyScout je spoľahlivý školský a cvičný ťahúň, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov, ktorý vykoná od úvodného osekávania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obraty a termickému plachtenie. Rovnako tak poteší rekreačného víkendového letca, ktorému poskytne skladný a ľahko prepravovateľný model pre dokonale relaxačné polietanie, nosič kamery, platformu pre FPV systém ... čokoľvek chcete!

SkyScout je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného ELAPORu poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom prove viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, C2812-1100) uloženým v pylóne za krídlom so sklopnou vrtuľou, osadeným regulátorom 18 A, a servami smerovky a výškovky HS-55 je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímateľný s klasickými "zacvakávacími" uzávermi MULTIPLEX. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, pre krídelká sú pripravené predlisované šachty a súčasťou stavebnice sú potrebné páky a tiahla. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovú rúrkovou spojkou.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odnímateľná.

Príprava k letu zahŕňa iba nasadenie polovíc krídla, upevnenie vodorovnej chvostovej plochy, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú smerovka, výškovka a otáčky motora; doplniť ovládanie krídeliek je otázka niekoľkých desiatok minút.

Na ovládanie modelu budete potrebovať akúkoľvek aspoň štvorkanálovú RC súpravu Hitec 2.4 GHz, ktorá si bude "rozumieť" so vstavaným prijímačom Minimá 6S. Samozrejme, budete môcť bez problémov pridať aj ovládanie krídeliek. Ak sa k tomu rozhodnete, budete potrebovať ešte dve serva HS-55.

Pre napájanie SkyScoutu je dodávaný trojčlánkový Li-poly akumulátor 11.1 V s kapacitou 1300 mAh (zaťažiteľnosť 15C), ale SkyScout uvezie až 2200 mAh trojčlánkovej sady.

Pre nabíjanie pohonného akumulátora v sade nájdete rýchlonabíjač s napájaním 12 V Hitec CG-115 DC.

SkyScout je určený pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s riadením modelu smerovkou a výškovkou - a v prípade doplnenia ovládania krídeliek aj krídelkami. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú SkyScoutu celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre živé stúpanie, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. SkyScout vie využiť aj nepríliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

ARF set obsahuje: trup vylisovaný z ELAPORu s namontovaným striedavým motorom C2812-1100, sklopnou vrtuľou 7x6 ", regulátorom otáčok HBE-18A, prijímačom Minimá 6S a 2 servami HS-55, krídlo vylisované z ELAPORu, vodorovnú chvostovú plochu z ELAPORu, uhlíkovú rúrkovú spojku krídla, LiPo akumulátor HLP-3S 1300 mAh, nabíjač Hitec CG-115 DC a podrobný návod k stavbe.

Rozpätie [mm]1366
Dĺžka [mm]977
Hmotnosť [g]700
Plocha krídla [dm2]28
Ovládané funkcieS,V,M
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP1

Pohon a RC vybavenie:

Vzdušný zvedDiaľkový zved s krídelkami
Motor*Himax C2812-1100*Himax C2812-1100
Regulátor*striedavý Hitec HBE-18A*striedavý Hitec HBE-18A
Vrtuľa*sklopná 7x6"*sklopná 7x6"
Akumulátor*HLP-3S 11,1 V 1300 mAhRAY G3 11,1 V 2200 mAh
Serva*2x HS-55*2x HS-55 + 2x HS-55
RC súpravaHitec 2.4GHz, aspoň 4 kanály, prijímač *Minima 6S
*) Súčasť H2GO setu

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi