A6M Zero EPP 1400mm ARF (el. zaťahovací podvozok)

Doprava zadarmo

A6M Zero EPP 1400mm ARF (el. zaťahovací podvozok)

Stavebnica obsahujúca takmer hotový model lietadla Zero z EPP o rozpätí 1400 mm so striedavým motorom s regulátorom, osadenými servami a elektrickým zaťahovacím podvozkom. Ovládané krídelká, smerovka, výškovka a klapky, funkčné pozičné svetlá. Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST19072-A
Záruka: 2 roky EAN: 8595241353807
255,42 € s DPH
nie je skladom

Mitsubishi A6M Zero je priamo synonymom japonského stíhacieho letectva druhej svetovej vojny. Vynikal vysokou rýchlosťou, naprosto nedostižnou obratnosťou a stúpavosťou, mal silnú výzbroj a obrovský dolet - takže na počiatku vojny úplne deklasoval neskúsených spojeneckých protivníkov. Akonáhle sa mu ale do cesty postavili lepšie vycvičení piloti v kabínach Hellcatov a Corsairov, rýchlo vyšli najavo jeho slabiny - malá odolnosť ľahkej konštrukcie, chýbajúce pancierovanie kabíny a samosvorné obaly palivových nádrží. Cez priebežnú modernizáciu sa Zera stala od druhej polovice roka 1943 lovnou zverou ...

Naše nové Zero zhotovené z takmer nerozbitného extrudovaného penového polypropylénu (EPP) zase o kus posúva hranice možností tejto technológie. Na 1400 mm EPP modely ste si už asi stihli zvyknúť - ale množstvo maketových detailov (vrátane funkčných pozičných svetiel) a celkovo realistické prevedenie so zaťahovacím podvozkom a vztlakovými klapkami - to je vec! Veľké rozmery, atraktívny vzhľad "warbirdov" a dobré letové vlastnosti predurčujú EPP Zero do úlohy výbornej rekreačnej stíhačky okorenenej miernou dávkou vojnového adrenalínu pre pilota, ktorý spoľahlivo zvláda lietanie s rýchlejším modelom s krídelkami ...

Trup modelu z penového EPP je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom (C4250-580, výkonovo niekde medzi AXI 2826 a 4120), s osadeným 65 A striedavým regulátorom s výkonným spínaným stabilizátorom napájania SBEC a servami smerovky a výškovky. Ľahký prístup k palubnej elektronike a pohonnému akumulátoru zaručuje odnímateľný prekryt kabíny s magnetickým zámkom. S modelom je dodávaný maketový kužeľ a štvorlistá vrtuľa cca 13x9".

Pre model budete potrebovať Li-poly štvorčlánky aspoň 2600 mAh so zaťažiteľnosťou 25C, ale "uvezie" aj väčšie štvorčlánky 3000-3300 mAh, s ktorými sa doba letu náležite predĺži.

Chvostové plochy z EPP sa lepia na pevno k trupu, ovládané sú servami uloženými v priestore kabíny pomocou drôtových ťahadiel.

Krídlo takisto z penového EPP s polosúmerným profilom je dvojdielne, spájané rúrkovou uhlíkovou spojkou. K trupu sa upevňuje zospodu 4 skrutkami. Krídelká aj odštepné vztlakové klapky sú ovládané vždy dvoma servami uloženými v krídle. Pred pripojením tiahel doporučujeme kormidlá "rozpohybovať" opakovaným opatrným vychyľovaním hore a dole resp. vľavo a vpravo.

Podvozok je elektrický zaťahovací s plastovými krytmi, ostroha je otočná, spriahnutá s ovládaním smerovky.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom sedemkanálovú RC súpravu. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy. Ovládané sú krídelká, klapky, smerovka, výškovka a otáčky motora.

ARF stavebnica obsahuje: takmer hotový model so striedavým motorom, štvorlisou vrtuľou s kužeľom, regulátorom otáčok, 6 servami, elektrickým zaťahovacím podvozkom, súpravu príslušenstva, kontaktné lepidlo na EPP, obrázkový návod popisujúci montáž aj lietanie s modelom.

Rozpätie [mm]1400
Dĺžka [mm]1085
Hmotnosť [g]1880
Plocha krídla [dm2]30.1
Ovládané funkcieS,V,K(2),M,P(2),F(2)
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP3

Pohon a RC vybavenie:

"Kamikaze"
Motor*C4250-580
Regulátor*striedavý 65A SBEC
Vrtuľa*13x9" štvorlistá
AkumulátorG3 RAY 14,8 V 2700 mAh
Serva*6x mikro 9g, 1x mikro 17g (S)
RC súpravamin. 7 kanálov
*) Súčasť ARF stavebnice

Potrebujete poradiť?

Jakub Harenčák
Ozvite sa mi...
Jakub Harenčák
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.