11 % ZL’AVA na viac ano 3 000 produktov s kódom ZLAVA11. Len do 4. Marca.

Arrma Vorteks 3S BLX 1:10 4WD RTR, fialová

Arrma Vorteks 3S BLX 1:10 4WD RTR, fialová

Nová a jedinačná RC truggy Arrma Vorteks 3S BLX 1:10 s pohonom 4WD. RC auto dosahuje rýchlosť až 96 kilometrov za hodinu a je vybavené vysokopriľnavými pneumatikami. Hoci je vybavené pohonom všetkých kolies, je vzadu osadené ochrannými kolesami, ktoré bránia vozidlu, aby sa prevážilo. RC auto Arrma Vorteks 3S BLX je teda krvilačná beštia, ktorá je pripravená na každú výzvu! Celý popis »
Značka: ARRMA Kód produktu: AM-ARA4305V3T2
Záruka: 2 roky EAN: 5052127039710
451,00 € s DPH
nie je skladom

Vysokovýkonný RC model auta Arrma Vorteks 3S BLX v mierke 1 : 10 s náhonom 4WD je najrýchlejší a najpokročilejší model ARRMA®. Auto s výhodami inteligentnej elektroniky Spektrum™ Smart a elektronickou stabilizáciou AVC. Oceníte striedavý pohon, vysielač Spektrum™ 2,4 GHz DX3 Smart DSMR® a prijímač Spektrum™ SR6200A AVC®. Balenie neobsahuje Li-Pol batériu, kompatibilnú nabíjačku a 4 ks AA batérií do vysielača.


Kľúčové vlastnosti

 • Karoséria Stadium Truck s pevným krídlom a ochrannými strešnými lyžinami.
 • Nastaviteľné držiaky karosérie.
 • Vysokotrakčné pneumatiky dBoots® Katar™ namontované na odolných farebných diskoch.
 • Striedavý motor Spektrum™ 3660 3200Kv s chladičom ARRMA® a ventilátorom chladenia a pastorkom Safe D.
 • Striedavý regulátor Spektrum™ Firma™ 100A Smart.
 • Vysielač Spektrum™ 2,4 GHz DX3 a prijímač SR6200A SMART, AVC® (Active Vehicle Control®).
 • Servo s kovovými prevodmi Spektrum™ SPMS651.
 • Tuhý a odolný kompozitný podvozok s vyššími postrannými krytmi šasi na ochranu pred nečistotami.
 • Ľahko prístupná a modulárna konštrukcia.
 • Nastaviteľné napínače.
 • Nastaviteľná svetlá výška.
 • Kompletne vybavené guľkovými ložiskami s gumovými krytmi.
 • Odolné kovové prevody diferenciálu 37T 1,35 a silikónové O-krúžky.
 • Dvojité lichobežníkové zavesenie vpredu a vzadu.
 • Tlmiče naplnené olejom so silikónovými O-krúžkami.
 • Rýchlosť až 96 km/h.

BEŠTIA MEDZI MODELMI

Potrebujete výkonný model do terénu a na vonkajšie jazdenie? Auto Arrma VORTEKS Stadium Truck s nainštalovaným striedavým motorom Spektrum™ Firma™ 3200Kv 2S/3S Li-Pol vyraziť na trať ihneď po vybalení z krabice. Do auta dáte vašu osvedčenú batériu (min. 500 mAh), na bežné jazdenie postačí 2S Li-Pol. Ale keď budete chcieť dosahovať naozaj vysokú rýchlosť, použite 3S Li-Pol s voliteľným pastorkom a budete mať na dosah rýchlosť takmer 100 km/h!

NAJMODERNEJŠIA TECHNOLÓGIA

Osvedčená odolná platforma ARRMA® 4X4 vám umožňuje jazdiť vysokou rýchlosťou takmer v akomkoľvek prostredí – v teréne, na drobnom štrku a tráve, na parkoviskách aj po spevnených a asfaltových povrchoch. Odolnosť šasi vychádza zo silného kompozitového podvozka s predĺženou výškou na ochranu pred nečistotami. Oceníte olejové tlmiče so silikónovými O-krúžkami, diferenciály s kovovými prevodmi a pod. Robustné pneumatiky s vysokou trakciou dBoots® Katar™ sú namontované na odolných a kovovo sfarbených silonových diskoch a výrazne prispievajú k jeho nezastaviteľnému výkonu. Model VORTEKS™ 4X4 3S BLX tiež obsahuje elegantnú novú karosériu Stadium Truck s odolným a vstrekovaným krídlom a ochrannými strešnými lyžinami.

ŠPIČKOVÁ ELEKTRONIKA

Spoločnosť ARRMA® vybavila model auta VORTEKS™ Stadium Truck vyspelou špičkovou elektronikou Spektrum™, ktorá zabezpečí maximálnu bezpečnosť prevádzky. S vysielačom Spektrum DX3 DSMR® 2,4 GHz, prijímačom SR6200A a regulátorom Firma™ 100A je prvým modelom ARRMA® v mierke 1 : 10 4WD, ktorý poskytuje výhody elektronickej stabilizácie jazdy AVC® (Active Vehicle Control®) a technológie SMART.

MAXIMÁLNA STABILITA

Vďaka systému kontroly trakcie systému AVC® si môžete podľa potreby nastaviť potrebnú mieru stability počas jazdy bez toho, aby ste museli prerušiť jazdu. Vďaka tomu máte vysoký pocit bezpečia pri jazde na plný plyn na nerovnom teréne, klzkom povrchu alebo asfalte. Ak nechcete extra trakciu, jednoducho zrušte ovládačom stabilitu. Systém AVC® pracuje v zákulisí a vykonáva stovky korekcií riadenia a plynu za sekundu, aby auto VORTEKS™ Stadium Truck držalo presne na trati. ARRMA® VORTEKS™ 4X4 3S BLX Stadium Truck RTR predstavuje najvyššiu úroveň rýchlosti a technológie, aké sa doteraz v osvedčenej tvrdej platforme ARRMA® 4X4 vyskytujú. Ak ste off-roadový jazdec, ktorý chce to najlepšie a ktorý ocení vynikajúci produkt, ste tu správne.

PEVNÉ KOMPOZITNÉ ŠASI

Medzi funkcie, ktoré prispievajú k nezastaviteľnému výkonu platformy 4X4 3S BLX, patria zadržiavacie hliníkové dosky čapov náprav a silnejšie kompozitné šasi. Konštrukcia šasi je usporiadaná do osvedčeného rozloženia komponentov tak, aby sa dosiahlo perfektné vyváženie. Hnací hriadeľ uprostred, akumulátor na jednej a elektronika na druhej strane. Celé šasi je navyše vybavené vyššími postrannými krytmi, ktoré obmedzujú vnikaniu nečistôt dovnútra podvozka. Akumulátor je pevne uložený na mieste pomocou upínacích popruhov.

MODULÁRNA KONCEPCIA

VORTEKS™ 4X4 3S BLX Stadium Truck RTR obsahuje modulárnu koncepciu ARRMA®. Vďaka ľahko odnímateľným modulom motora, elektroniky a diferenciálov je rutinná údržba rýchla a jednoduchá. Modul motora sa z podvozka demontuje ako kompletná jednotka, a to odstránením jednej skrutky. Modul elektroniky tvorí vodoodolnú schránku prijímača, dosku serva a držiak regulátora. Po demontáži modulu motora ľahko dosiahnete na klznú spojku a vykonáte údržbu vyskrutkovaním troch skrutiek, ktoré upevňujú kryt prevodovky.

MODUL ELEKTRONIKY

Modul elektroniky tvorí vodoodolnú schránku prijímača, dosku serva a držiak regulátora. Celok sa demontuje z podvozka a je k dispozícii pre potreby údržby a servisu.

MODUL DIFERENCIÁLOV

Arrma Vorteks 3S BLX je vybavený predným aj zadným diferenciálom, ktorý zaistí maximálnu trakciu. Diferenciály sú osadené kvalitnými kovovými prevodmi na bezproblémovú prevádzku. Na uvoľnenie predného a zadného diferencálu je potrebné odstrániť len osem skrutiek. Modul pohonu je možné odpojiť, čo vám umožní vybrať skrine prevodovky a mať tak prístup k diferenciálu.

DISKY A PNEUMATIKY

Robustné a viac lúčové disky s pneumatikami dBoots® Katar™ sú namontované na odolných nylónových diskoch vo farbe Gun Metal. Pneumatiky poskytujú agresívne priľnavosť a ľahkú ovládateľnosť za všetkých podmienok a sú vyrobené z vysokokvalitnej gumy na zaistenie dlhej životnosti.

KAROSÉRIA STADIUM TRUCK

Elegantná karoséria Stadium Truck je opatrená tuhým vstrekovaným zadným prítlačným krídlom a ochrannými strešnými lyžinami. Karosérie sú k dispozícii v troch elegantných farebných kombináciách. Predné a zadné nárazníky chránia karosériu pred nárazmi a oporné kolieska wheelie poskytujú oporu pri kaskadérskych kúskoch pri jazdední na zadných kolesách.

ELEKTRONIKA SPEKTRUM™

VORTEKS™ Stadium Truck ako prvé auto ARRMA® 4WD v mierke 1 : 10 obsahuje RC vybavenie Spektrum™ s telemetriou a technológiou Smart Technology a riadením trakcie AVC® na zaistenie extra stability počas jazdy. Môžete si podľa potreby nastaviť potrebnú mieru stability počas jazdy bez toho, aby ste museli prerušiť jazdu. Vďaka tomu máte vysoký pocit bezpečia pri jazde na plný plyn na nerovnom teréne, klzkom povrchu alebo asfalte.

OLEJOM PLNENÉ TLMIČE

Patentované olejové tlmiče absorbujú každý náraz modelu. Tlmiče sú z prednej strany opatrené ochrannými krytmi, ktoré chránia auto pred nárazom. Zmena tuhosti a svetlej výšky je možná pomocou viskozity oleja, respektíve dištančnými podložkami. Na bezpečné zadržanie oleja sú použité silikónové O-krúžky.

Obsah balenia

Obsahom balenia je RC model auta Arrma Vorteks 3S BLX BLX 1:10 4WD RTR s nainštalovanými komponentmi: striedavý motor Firma 3200Kv 4-P BL3660Kv, Spektrum Smart regulátor Firma 100A BL 2 – 3s, Spektrum prijímač 6200 DSMR AVC, Spektrum servo S651 7 kg MG. Balenie obsahuje aj Spektrum DX3 Smart DSMR bez prijímača, viacjazyčný manuál v angličtine, nemčine, francúzštine a taliančine a návod v češtine.

Odporúčané príslušenstvo

Na sprevádzkovanie modelu sú potrebné 4x AA batérie do vysielača, pohonný akumulátor a adekvátna nabíjačka na nabíjanie pohonného akumulátora.

Odporúčané akumulátory Li-Pol

Model je možné prevádzkovať na 2-článkvoý až 3-článkový Li-Pol akumulátor alebo 7-článkový NiMH akumulátor. Akumulátor by mal byť osadený konektorom EC5 alebo IC5. Na bežné jazdenie odporúčame 2-článkový Li-Pol akumulátor (7,4 V).

 • Na bežné jazdenie Li-Pol akumulátor Spektrum 7,4 V 5000 mAh s technológiou Smart.
 • Na jazdenie na maximálnu možnú rýchlosť Li-Pol akumulátor Black Magic LiPo 11,1 V 5000 mAh.
 • Na jazdenie na maximálnu možnú rýchlosť Li-Pol akumulátor Spektrum LiPo 11,1 V 5000 mAh s technológiou Smart.

Akumulátory Spektrum s technológiou Smart v súčasnosti predstavujú najmodernejší a najbezpečnejší spôsob údržby a nabíjania akumulátorov. 

Odporúčané batérie NiMH

NiMH akumulátory nie sú náročné na presné zaobchádzanie, takže sú vhodné, ak RC model auta prevádzkujú deti (NiMH akumulátor sa nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však majú nižšiu kapacitu, takže čas jazdy bude o niečo kratší.

Odporúčané nabíjačky na nabíjanie konvenčných aj Smart akumulátorov

Ak sa rozhodnete v RC modeli auta Arrma používať moderné Smart Li-Pol akumulátory, potom odporúčame tieto nabíjačky:

 • Nabíjačka so sieťovým zdrojom Spektrum S150 s jedným výstupom 1 x 50 W.
 • Sieťová nabíjačka Spektrum S1100 s jedným výstupom 1 x 100 W.
 • Sieťová nabíjačka Spektrum S2100 s dvoma výstupmi 2 x 100 W.
Príslušenstvo na bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta potrebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na skrutky, súpravu náradia a silikónový olej do tlmičov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre RC autá.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály, ako sú guma a nylón, a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z našej ponuky odporúčame lepidlo Robitronic Tire Glue – pozri odporúčané príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu a meniť olej v diferenciáloch. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia sú v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú opravné súpravy či jednotlivé diely. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR (Team Losi Racing) – pozri odporúčané príslušenstvo.

Na bežnú údržbu je potrebné lepidlo na skrutky. Skrutky zaskrutkované v kovovom materiáli (napr. skrutky v motore, nastavovacia skrutka v pastorku) musia byť proti povoleniu týmto lepidlom zaistené.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly sú určené na obmedzenie rizika spojeného s prepravou a nabíjaním akumulátorov. Li-PoL akumulátory dokážu pri zachovaní malých rozmerov a nízkej hmotnosti poskyutnúť vysoké vybíjacie prúdy a disponujú veľkou kapacitou na dlhé jazdenie. Li-Pol akumulátor je však náchylný predovšetkým na mechanické poškodenie.Parametre
Kompletná súprava pripravená na jazdu :
Farba: fialová
Typ RC auta: Monster truck
Odporúčaný vek od: 14 rokov
Typ RC auta: Truggy
Mierka: 1/10
Dĺžka: 470 mm
Hmotnosť: 2950 g
Akumulátor a nabíjanie
Výmenný akumulátor:
Akumulátor súčasťou balenia:
Nabíjačka súčasťou balenia:
Spôsob nabíjania: nabíjač nie je súčasťou
Ovládanie modelu
Batérie vo vysielači: AA batérie
Vysielač: volantový
Frekvencia: 2,4 GHz
Batérie do vysielača súčasťou balenia:
Počet batérií vo vysielači: 4 ks
Dosah: 250 m
Vlastnosti modelu
Pohon RC auta: 4WD (4x4)
Plynulá regulácia plynu:
Plynulá regulácia zatáčania:
Vodoodolnosť (striekajúca voda):
Olejové tlmiče:
Vodotesnosť (jazda vodou):
Svetelné efekty:
Zvukové efekty:
Vhodné na doma:
Motor/motory: striedavé
Rýchlosť: 96 km/h

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi