F4U Corsair - ARF (modrá, el. zaťahovací podvozok)

F4U Corsair - ARF (modrá, el. zaťahovací podvozok)

Stavebnica obsahujúca takmer hotový model lietadla F-4U Corsair z EPP o rozpätí 1430 mm so striedavým motorom s regulátorom, osadenými servami a elektrickým zaťahovacím podvozkom. Ovládané krídelká, smerovka, výškovka, možno doplniť klapky. Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST18801
Záruka: 2 roky EAN: 8595241338781
284,61 € s DPH
nie je skladom

Vought F-4U Corsair bol najvýkonejším americkým palubným stíhacím lietadlom druhej svetovej vojny. Po vyriešení počiatočných problémov (príliš tuhý podvozok a zlý výhľad z kabíny komplikujúci pristávanie na lietadlových lodiach) sa spolu s Grumman Hellcat postaral o zmietnutie japonského letectva z oblohy nad Pacifikom. Corsair úspešne operovali aj vo farbách britskej Fleet Air Arm a z pozemných letísk v eskadrách námornej pechoty. Vo výzbroji US Navy a Marines vydržal až hlboko do 50. rokov, kedy sa v úlohe stíhacieho bombardéru významne podieľal na zachytenie úvodného náporu komunistickej Severnej Kórey na začiatku kórejskej vojny.

Náš nový Corsair zhotovený z takmer nerozbitného extrudovaného penového polypropylénu (EPP) posúva hranice možností tejto technológie. Kým doteraz boli obvyklé polomakety z EPP s rozpätím okolo 1 metra alebo menšia, náš Corsair sa môže pochváliť rozpätím 1430 mm! To je veľkosť, pre ktorú bol ešte nedávno takmer jediným prijateľným pohonom spaľovací motor 6,5 ccm - proste je to poriadna dospelá stíhačka! Veľké rozmery, atraktívny vzhľad "warbirdu", dobré letové vlastnosti predurčujú EPP Corsair do úlohy výborného modelu okoreneného miernou dávkou válečnického adrenalínu pre pilota, ktorý spoľahlivo zvláda lietanie s rýchlejším modelom s krídelkami ...

Trup modelu z penového EPP je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom C4250-500 (výkonovo medzi AXI 2826 a 4120), s osadeným striedavým regulátorom 50 A s výkonným spínaným stabilizátorom SBEC a servami smerovky, výškovky a ostrohy. Ľahký prístup k palubnej elektronike a pohonnému akumulátoru zaručuje odnímateľný prekryt kabíny s magnetickým zámkom. Pre model budete potrebovať Li-poly štvorčlánky aspoň 2600 mAh so zaťažiteľnosťou 20C, ale "uvezie" aj väčšie štvorčlánky 2500-4000 mAh, s ktorými sa doba letu náležite predĺži. Chvostové plochy z EPP sa k trupu upevňujú polyamidovými skrutkami. Krídlo takisto z penového EPP s polosúmerným profilom je dvojdielne, k trupu sa upevňuje 4 skrutkami so sponami. Krídelká sú ovládané dvoma servami uloženými v krídle. Doplniť je tiež možné ovládanie vonkajších častí klapiek (dospelý Corsair mal na každej polovici krídla klapky rozdelené do 3 segmentov). Pred pripojením tiahel doporučujeme kormidla "rozpohybovať" opakovaným opatrným vychyľovaním hore a dole resp. vľavo a vpravo. V krídle je namontovaný elektrický zaťahovací podvozok s elektronickým sekvencérom, ktorý zaisťuje správne synchronizované zasúvanie a vysúvanie podvozkových nôh a zatváranie a otváranie krytov podvozku (ovláda sa normálnym signálom z prijímača ako servo). Ostroha je riaditeľná, ovládaná zvláštnym servom, ktoré sa pripája Y-káblom do kanála smerovky. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka, otáčky motora a zaťahovací podvozok.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom šesťkanálovú RC súpravu (ak nebudete používať vztlakové klapky). Hodláte osadiť aj ovládanie klapiek, bude treba najmenej sedemkanálová RC súprava. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy.

S modelom je dodávaný maketový kužeľ a štvorlistá vrtuľa 14x89".

ARF stavebnica obsahuje:

  • Hotový model so striedavým motorom, trojlistou vrtuľou s kužeľom, regulátorom otáčok, 7 servami (4 serva ovládajú kormidla, 1 ostrohu a 2 ovládajú kryty podvozka) a elektrickým zaťahovacím podvozkom s elektronickým sekvencérom
  • Kontaktné lepidlo na EPP
  • Podrobný obrázkový návod popisujúci montáž aj lietanie s modelom

POZOR: nedopatrením pri príprave návodu je v časti vytlačených návodov nesprávne uvedená poloha ťažiska - tá má byť 90 mm za prednou hranou krídla u trupu. Za túto chybu sa veľmi ospravedlňujeme.

Rozpätie [mm]1430
Dĺžka [mm]1140
Hmotnosť [g]2000
Plocha krídla [dm2]33.9
Ovládané funkcieS,V,K(2),M,P
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP2,P3

Pohon a RC vybavenie:

ARF stavebnica
Motor*C4250-500
Regulátor*striedavý 50A
Vrtuľa*14x8E" štvorlistá
AkumulátorRAY G3 14,8 V 2700 mAh
Serva*mikro 6x 9g, 1x 17g
RC súpravamin. 6 kanálov
*) Súčasť ARF stavebnice

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.