F4U Corsair V2 (Baby WB) ARF

F4U Corsair V2 (Baby WB) ARF

RC set obsahujúci zostavený model lietadla F4U Corsair z EPP so striedavým motorom, 20A regulátorom otáčok a 9g servami. Celý popis »
Značka: FMS Kód produktu: PM-4ST19002
Záruka: 2 roky EAN: 8595241362885
115,61 € s DPH
nie je skladom

Vought F-4U Corsair bol najvýkonnejším americkým palubným stíhacím lietadlom druhej svetovej vojny. Po vyriešení počiatočných problémov (príliš tuhý podvozok a zlý výhľad z kabíny komplikujúci pristávanie na lietadlových lodiach) sa spolu s Grumman Hellcat postaral o zmätenie japonského letectva z oblohy nad Pacifikom. Corsair úspešne operovali aj vo farbách britskej Fleet Air Arm a z pozemných letísk v eskadrách námornej pechoty. Vo výzbroji US Navy a Marines vydržal až hlboko do 50. rokov, kedy sa v úlohe stíhacieho bombardéru významne podieľal na zachytenie úvodného náporu komunistickej Severnej Kórey na začiatku kórejskej vojny.

Corsair, rovnako ako ostatné modely z nášho radu Baby Warbirds je úhľadný malý model z takmer nezničiteľného extrudovaného polypropylénu (EPP) vhodný pre rekreačné vybláznenie. Ako výborný následný model ho ocení každý, kto už zvládol pilotáž lietadla s ovládanými krídelkami, a túži vyslať do vzduchu "naozajstnú stíhačku". "Baby warbirdy" sú ideálne modely "na zadné sedadlo auta", ľahko prepravovateľné - a dá sa s nimi bezpečne lietať na obmedzenom priestore; dokonca ani nemusíte mať k dispozícii asfaltovú vzletovú a pristávaciu dráhu. Vďaka tomu, že majú ovládanú aj smerovku (čo v tejto kategórii nie je úplne bežné), budete si môcť vychutnať lietanie a všetky akrobatické obraty práve tak, ako ich poznáte od "dospelých" warbirdov.

Celý model je zostavený z dielov z EPP lisovaných do negatívnej formy. V ARF stavebnici dostávate model skoro hotový s nastriekanou kamuflážou a s osadeným motorom, 20 A regulátorom a štyrmi 9g servami. Podľa názorného obrázkového návodu je stavba veľmi jednoduchá a spoľahlivo ju zvládne aj menej skúsený "stavač". Stačí len nalepiť vodorovnú chvostovú plochu, priskrutkovať krídlo, nalepiť maketu antény, nasadiť podvozok, namontovať vrtuľu, upevniť a skontrolovať prijímač a vložiť pohonný akumulátor. Podvozok je ľahko odnímateľný, takže môžete model behom okamihu upraviť pre vzlet z ruky a pristávanie na brucho do trávy alebo naopak pre vzlet a pristátie z asfaltovej dráhy. Ovládané sú krídelká (dvoma servami s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami), smerovka, výškovka a otáčky motora.

Rozpätie [mm]800
Dĺžka [mm]605
Hmotnosť [g]420
Ovládané funkcieS,V,K(2),M
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP2,P3

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na