20 % zľava na 10 bestsellerov s kódom 10ZA20 = len do 15. apríla. Vyberajte si »

RECENZIA DRONU SYMA X5C


Pýtate sa, aký je najpopulárnejší dron v našej ponuke, v celej SR alebo dokonca na Amazonu? Odpoveď je veľmi jednoduchá ... Syma X5C.

Zľava, sprava počúvame na tento dron samé superlatívy. Chceli sme si teda overiť, či sú pravdivé informácie o nerozbitnosti, dostupnosti náhradných dielov, ľahkom ovládaní alebo skvelých letových vlastnostiach. A čuduj sa svete, boli sme veľmi milo prekvapení.

Je nutné poznamenať, že dron sme testovali naozaj poctivo. Obišli sme s ním od začiatku roku 2015 niekoľko predvádzacích akcií, detských dní a prezentácií. Pád na zem striedal náraz do plota, do stropu alebo do stien. Dron sme požičiavali deťom, ktoré nikdy nemali v ruke ovládač dronu, takže si viete predstaviť, čo všetko musel zažiť.

Preto je až prekvapujúce že jediný defekt, ktorý sme za celý čas lietania a testovania zaznamenali, bol jeden prasknutý kryt rotorov. Ten sme počas niekoľkých sekúnd vymenili. Stačí povoliť tri skrutky, namontovať nový kryt, zase tri skrutky utiahnuť a je hotovo. Týmto jednoduchým spôsobom môžete vymeniť akúkoľvek súčiastku dronu. Výrobca Syma ide podľa nás správnou cestou a ceny náhradných dielov sú veľmi priaznivé. Dostupnosť dielov je tiež výborná, takže sa nemusíte báť, že nejaký diel nezoženiete.V našej ponuke nájdete kompletnú ponuku náhradných dielov k dronu Syma X5C..


Pri prvom zoznámení s modelom sme boli ľahko skeptický k letovým vlastnostiam, pretože sa predsa len jedná o dron nižšej cenovej kategórie. O to väčšie bolo naše prekvapenie. Presnosť ovládania a stabilita modelu vďaka elektronickému gyroskopu nás úplne uchvátila. V tejto cenovej kategórii určite nie je bežná. Flipovací mód (možnosť akrobacia) je veľmi presný a jednoduchým pokynom na ovládači dokážete dron otočiť "hore nohami" a vrátiť zase späť. Vôbec nemusíte byť nejaký skúsený pilot, aby ste tento letový prvok zvládli. Pilotovanie tohto dronu tak po chvíli tréningu zvládnu aj úplní začiatočníci alebo deti.Dosah modelu je závislý na mieste lietania, ale prakticky zakaždým bol dosah väčší ako 100 metrov. Táto vzdialenosť je vzhľadom k veľkosti dronu dostačujúca. Často sa stretávame s názorom, že dosah 100 metrov je u týchto menších dronov krátky. Skúste si ale predstaviť, že máte tento menší dron na druhej strane futbalového ihriska ... a máte jasno. :-)

V letových vlastnostiach sme tiež zaznamenali jedno negatívne zistenie. Keďže je dron veľmi ľahký, tak za vetra má problémy s udržaním smeru letu alebo visením na určenom mieste. Tento problém však trápi v podstate všetky drony v cenovej kategórii dajme tomu do 10 tisíc korún. Nemusíte sa tak vôbec znepokojovať.

Súčasťou balenia dronu je tiež kamera. Kamera ukladá záznam na mini SD kartu, ktorá je súčasťou balenia (2 GB). V balení tiež nájdete USB čítačku mini SD kariet. Ľahko tak presuniete videá z karty do vášho počítača pomocou USB čítačky. Kvalita nahrávania videa je na základnej úrovni. Pre hobby použitie je dostačujúca. Ak by ste chceli vyložene dronom natáčať videá, porozhliadnite sa skôr po inom modeli. Stačí nás kontaktovať a radi vám poradíme s výberom.

Kompletné balenie teda obsahuje dron Syma X5C vrátane dobíjacej batérie, vysielača, USB čítačky SD kariet, náhradného setu vrtúľ (4 ks), skrutkovača, USB nabíjačky a manuálu. Jediné čo musíte dokúpiť sú 4 kusy AA batérií (klasické tužkové). Nabíjanie je veľmi jednoduché. USB nabíjačku zapojíte do USB slotu v počítači alebo notebooku a cca za hodinu je batéria nabitá a môžete lietať. Môžete tiež použiť redukciu USB nabíjačky priamo do elektrickej siete (nie je súčasťou balenia).Pozrite sa tiež na naše krátke predstavenie tohto modelu:


Záverom tejto recenzie musíme konštatovať, že sa už vôbec nečudujeme popularite tohto dronu. S pokojným svedomím môžeme tento dron odporučiť.

Náš tip:
Odporúčame dokúpiť viac dobíjacích batérií do dronu. Doma nabijete požadovaný počet batérií, keď vonku jednu vybijete, vymeníte ju za nabitú behom niekoľkých sekúnd a opäť lietate. V ponuke máme batérie pre Syma X5C s rôznou kapacitou viďte nasledujúce odkazy.
Libor Pilař

11. apríla 2017

Prečo nakupovať u RCprofi