RC auto Traxxas Ford Mustang 1:16 RTR

RC auto Traxxas Ford Mustang 1:16 RTR

Legendárna pretekárska verzia cestovného vozidla Ford Mustang Boss 302 4WD 1:6 od Traxxasu je navrhnutá na podvozku osvedčených modelov Revo®. Model vás nadchne svojím vzhľadom i jazdnými vlastnosťami. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA7303
Záruka: 2 roky EAN: 0020334730305
191,60 € s DPH
nie je skladom

Charakteristika

Legendárna pretekárska verzia cestovného vozidla Ford Mustang Boss 302 4WD 1:16 od Traxxasu je navrhnuta na podvozku osvedčených modelov Revo®. Model vás nadchne svojím vzhľadom i jazdnými vlastnosťami.

Obsah balenia

Obsahom balenia je kompletne zostavený model auta Traxxas Ford Mustang v mierke 1 : 16 s jednosmerným motorom Titan 550 12T s regulátorom XL-2.5, 2-kanálovou RC súpravou Traxxas TQ AM 27MHz, 7,2 NiMH batériou 1200 mAh (obj. č. TRA2925) a sieťovou nabíjačkou. Balenie ďalej obsahuje súpravu imbusových kľúčov, nástrčný kľúč na matice kolies a náhradné ozubené koleso 31T 48 Pitch (obj. č. TRA2431), súpravu samolepiek a český manuál.

Charakteristika

Legendárna pretekárska verzia cestovného vozidla Ford Mustang Boss 302 od Traxxas 4WD 1:16 je navrhnutá na podvozku osvedčených modelov Revo®. Obsahuje špeciálny systém odpruženia, vybavenie guľkovými ložiskami, 12 mm šesťhrany unášačov kolies, olejové nastaviteľné tlmiče a uzavreté, silikónom naplnené diferenciály. Model vás nadchne svojím vzhľadom i jazdnými vlastnosťami.

Vysokovýkonný motor Titan 550 12T s regulátorom XL-2.5 bol vyvinutý špeciálne podľa požiadaviek firmy Traxxas. Regulátor XL-2.5 má vlastnosti, ktoré sú len pri drahších High End regulátoroch. XL-2.5 má vodoodolnú konštrukciu, tri profily nastavenia rýchlostí jazdy, tepelnú ochranu, napájanie 6-čl. – 8-čl. NiMH a vstavaný BEC. Vysoká životnosť v kombinácii s veľmi nízkym odporom a veľmi plynulou reguláciou otáčok.

Osvedčená konštrukcia podvozka je ľahká a zároveň pevná. Pneumatiky sú na diskoch nalepené, kvalitná gumová zmes pneumatík zaisťuje skvelú priľnavosť na všetkých povrchoch. Oceníte terénnu vzorku na zadnej náprave na prenos výkonu a drážkované pneumatiky na prednej na vynikajúce riadenie. Trecia spojka Revo® Torque Control™ zaisťuje plynulý prenos výkonu a je nastaviteľná. Olejové tlmiče Ultra™ majú exkluzívny X-krúžok na zníženie trenia s vynikajúcou odolnosťou proti úniku oleja.

Elektronika je uložená vo vodoodolnej schránke. Vodotesný regulátor XL-2.5 Titan vďaka technológii EZ-Set® je ako prvý vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje plný plyn energie na 50 %. Vďaka tomu sa môžu začínajúci vodiči postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na plnú silu auta. Tepelná ochrana, pozlátené konektory a neuveriteľne malý odpor sú devízou tohto pohonu.

Pohonné batérie

Do modelu je možné vložiť voliteľne jeden alebo dva batériové šesťčlánkové 7,2 V NiMH alebo dvojčlánkové 7,4 V Li-Pol packy. Packy možno zapájať iba paralelne!!! Odporúčame používať originálne paralelný Y-kábel Traxxas (obj. č. TRA3064) z dôvodu podstatne ľahšieho zasúvania Traxxas konektorov od batérií. Rozmery priestoru na batériu sú 20,5 x 34,5 x 95 mm (102 mm so skosenými plochami). Použitím dvoch paralelne zapojených packov dosiahnete takmer dvojnásobý jazdný čas a lepšie vyváženie modelu. Použitie Li-Pol batérií odporúčame, ak regulátor podporuje Li-Pol batérie (odpojenie motora pri poklese napätia pod 3,0 V/článok, funkcia LVD).

Vlastnosti
 • Kompletne zostavený a pripravený na jazdu
 • Náhon 4WD
 • Výkonný motor Titan® 550 12T
 • Regulátor vodeodolný XL-2.5
 • Vďaka regulátoru XL-2.5 v tréningovom režime je možné jazdiť na 50 % plynu, aktivácia Sport iba tlačidlom
 • Obsahuje 6-článkovú batériu Traxxas NiMH a nabíjačku AC
 • Silové konektory Traxxas High
 • Servoriadenie High Torque
 • Kompletné guľkové ložiská
 • Diferenciály naplnené silikónovým olejom
 • Trecia spojka Torque-Control™
 • 2-kanálová RC súprava TQ AM 27MHz
 • Olejové nastaviteľné tlmiče GTR, lepené pneumatiky
 • Hotová nafarbená karoséria Ford Mustang Boss 302
 • K dispozícii vo farebných vyhotovenich oranžová, modrá, biela, červená (v prípade záujmu o konkrétnu farbu ju uveďte, prosím, pri objednaní do poznámky)

Odporúčame kúpiť

Na sprevádzkovanie RC auta potrebujete 8 AA batérií do vysielača.

Kompatibilné NiMH akumulátory pre autá Traxxas 1 : 16
 • Traxxas 1200 mAh 7,2 V s konektorom Traxxas (obj. č. TRA2925)
 • Duremax 1500 mAh 7,2 V s konektorom Traxxas (obj. č. DXNH-1500-6TRX)
Kompatibilné Li-Pol batérie pre autá Traxxas 1 : 16
 • Traxxas 2200 mAh 7,4 V (obj. č. TRA2820)
 • Black magic 2200 mAh 7,4 V (obj. č. BMA30-2200-2TR)
Príslušenstvo na bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre autá Traxxas/ECX/Vaterra.

Lepidlom na skrutky pokvapkáme závit alebo hlavičku skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou neumožnia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným spôsobom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavičky skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepenú skrutku by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie a je schopné lepiť materiály, ako sú guma či nylon, a po zatvrdnutí je pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike! Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corallo Tire Fix – pozri odporúčané príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia sú v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú k všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro a pod. – pozri odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
30 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
25 550 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 30 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na