RC auto Traxxas Nitro T-Maxx

RC auto Traxxas Nitro T-Maxx

Monster Truck Traxxas T-Maxx 3.3 Nitro 4WD je špičkový nástroj k víťazstvu. Vyniká výkonným závodným motorom TRX 3.3 s ladeným výfukom, tuhý podvozok je zo 4 mm hrubého 6061-T6 modro eloxovaného hliníka. Obrie pneumatiky s priemerom 160 mm poskytujú maximálnu priľnavosť v teréne. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA49071
Záruka: 2 roky EAN: 0020334490711
417,90 € s DPH
nie je skladom
Charakteristika:

Monster Truck Traxxas T-Maxx 3.3 Nitro 4WD je špičkový nástroj k víťazstvu. Vyniká výkonným závodným motorom TRX 3.3 s ladeným výfukom, tuhý podvozok je zo 4 mm hrubého 6061-T6 modro eloxovaného hliníka. Obrie pneumatiky s priemerom 160 mm poskytujú maximálnu priľnavosť v teréne, auto má veľkú svetlo výšku, ktorá mu nebráni prechádzať aj tie najväčšie nerovnosti. Nový T-Maxx má neuveriteľné zrýchlenie a skvelé vedenie na trati aj vďaka náhonu 4WD a veľkému rázvoru. Dosahuje rýchlosť až 70 km/hod!

Závodný motor TRX 3.3 je nainštalovaný na hliníkovom pevnostnom šasi, spúšťanie motora je pomocou systému EZ-Start, čo je integrovaný elektromotor s prevodovkou a elektronikou žeravenia a externá batéria s tlačidlom štartéra. Jednoduché a skvele funkčné. Väčšia kapacita vzduchového filtra dovolí jazdiť dlhšie bez nutného servisného zásahu. Dvojkomorový športový výfuk Resonator Maxx zvyšuje maximálne otáčky o viac než 10%.

T-Maxx 3.3 je vybavený novým systémom riadenia Bellcrank s integrovaným servo saver. K riadeniu je použité výkonné a rýchle digitálne servo. Auto je vybavené automatickou dvojrýchlostnou prevodovkou. Vďaka nízkej hmotnosti konštrukcie skvele reaguje. Revo® Spec uzavreté diferenciály sú používané pre masívny nárast krútiaceho momentu a dlhodobý výkon. X-krúžky tlmičov dokážu udržať olej a nečistoty v prakticky bezúdržbovej prevádzke. Môžete stráviť viac času jazdením s minimálnou údržbou. Vzhľadom k tomu, že sú tlmiče úplne uzavreté, môžu byť vyladené olejmi s rôznou viskozitou pre optimálne nastavenie auta pre danú trať.


EZ Start:

 • Spustenie motora je pomocou systému EZ-Start, čo je integrovaný elektromotor s prevodovkou a elektronikou žeravenia a externá batéria s tlačidlom štartéra. Jednoduché a skvele funkčné.
 • Veľký dvojvrstvový vzduchový filter
 • Obsahuje RC súpravu Traxxas ™ TQ 2,4GHz s dokovacou stanicou pre iPhone/iPod, batérie pre EZ-Start s nabíjačkou
 • Závodný motor TRX 3.3 s elektrickým štartovacím systémom
 • Veľké 160 mm terénne pneumatiky Maxx® na diskoch 96 mm Hurricane ™
 • Ladený výfuk Maxx® Resonator ™ DYNO
 • Nastaviteľné uzavreté predné a zadné diferenciály Revo-Spec
 • Digitálne High Torque servo riadenie
 • Servo saver a Bellcrank riadiaci systém
 • Revo® Spec dvojrýchlostná prevodovka
 • Výkonné kotúčové brzdy


K dispozícii vo farebných prevedení modrá, strieborná, červená, čierna (v prípade záujmu o konkrétnu farbu uveďte prosím pri objednaní do poznámky).


Obsah balenia:

 • Kompletne zostavený model RC auta Traxxas Nitro T-Maxx 1:10 s nainštalovaným spaľovacím motorom TRX 3.3
 • RC súprava TQi 2.4 GHz s dokovaciou stanicou pre iPod/iPhone
 • Súprava imbus kľúčov, kľúč na matice kolies, kľúč na žeraviacu sviečku
 • Dištančné podložky pre nastavenie tlmičov
 • Štartér Traxxas EZ Start so sieťovým nabíjačom a NiMH batériu 7.2V 1500 mAh (obj. č. TRA2919)
 • Náhradná žeraviaca sviečka
 • Palivová nádobka
 • Súprava samolepiek
 • Český manuál


Odporúčané palivo:
Spaľovací motor Traxxas TRX 3.3 možno po zábehu prevádzkovať na palivo s obsahom nitrometánu od 10% do 33%. Pre bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16% - 20% nitrometánu podľa charakteru povrchu dráhy a závodu. Nižšie percento nitrometánu je vhodné pre preteky s On-road charakterom, pre Off-road preteky je lepšie palivo s vyšším obsahom nitrometánu. Nižšie percento nitrometánu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora a menšie opotrebenie motora. Vždy je však potrebné po skončení denného jazdenia aplikovať do motora olej pre konzerváciu motora, ktorý ochráni kovové časti motora od korózie spôsobenej zvyškami nitrometánu a pravidelne aplikovať olej do vzduchového filtra - odporúčame používať olej na vzduchový filter H-Speed (objednávacie číslo HSPM001).

Odporúčame kúpiť:
K sprevádzkovaniu potrebujete palivo, olej do vzduchového filtra, after-run olej pre konzerváciu motora proti korózii spôsobenej nitrometánom, 4ks AA batérií do vysielača.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku:
Pre bežnú prevádzku RC autá Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbus skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú kompletnú súpravu od Dynamite Startup Tool pre autá TRAXXAS.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jeho fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro aj. - Viď odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.