RC lietadlo EasyStar II

RC lietadlo EasyStar II

Rýchlostavebnica, rozpätie 1366 mm, striedavý motor Celý popis »
Značka: Multiplex Kód produktu: PM-1M40123
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 4041033082607
91,59 € s DPH
nie je skladom

Tak sme sa dočkali! MULTIPLEX predstavuje novú verziu legendárneho EasyStar! Všetko je nové a pritom dôverne známe! Drak modelu z odolného penového ELAPORu, do detailu prepracovaná konštrukcia motorového pylónu s ľahko prístupným motorom montovaným na univerzálnu motorovú priehradku, kužeľ so sklopnou vrtuľou pre minimalizáciu odporu v kĺzavom lete, krídlo s ovládanými krídelkami (ak chcete), odnímateľná vodorovná chvostová plocha pre ľahkú prepravu ... proste paráda!

Rovnako ako jeho predchodca je EasyStar II spoľahlivý školský a cvičný ťahúň, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov, ktorých prevedie od úvodného osekávanie pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a pohodlný transport modelu pre dokonale relaxačné polietanie, nosič kamery, platformu pre FPV systém ... čokoľvek chcete!

EasyStar II je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného ELAPORu určený pre pohon striedavým motorom triedy AXI 2212. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom prove viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s pylónom za krídlom je vylisovaný z penového ELAPORu. Úplne novo je vyriešené upevnenie motora - ten sa montuje na univerzálnu motorovú priehradku vďaka dôvtipnému riešenie umožňujúcemu montovať bez úprav všetky bežné striedavé motory s priemerom 28 mm a dĺžkou 30 mm. Ľahký prístup k motoru zabezpečuje odnímateľný plastový kryt. Vzhľadom na obmedzený priemeru vrtule (v stavebnici je dodávaná vrtule 7x6 "s kužeľom a klieštinami 3,0 a 3,2 mm) je vhodné použiť motor s cca 1100 ot./Min na V. Serva smerovky a výškovky (veľkosti HS-55) sa umiestňujú pod krytky na bokoch trupu, upevňujú sa jednoduchým zasunutím do špeciálnych držiakov so západkami, ktoré sa už výborne osvedčili napríklad na modeli Merlin. Kryt kabíny je odnímateľný s klasickými "zacvakávacími" uzávery MULTIPLEX.

Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z ELAPORu. Ak sa rozhodnete doplniť aj krídelká, sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými ťahadlami, pre ktoré sú už pripravené šachty zodpovedajúce servám Hitec HS-55 alebo HS-65HB (s malou úpravou). Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou rúrkovou spojkou.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z ELAPORu, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odnímateľná, v prevádzkovej polohe zabezpečovaná dôvtipným zámkom.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom trojkanálovou RC súpravu. Ak budete chcieť doplniť ovládanie krídeliek, potom aspoň štvorkanálovú. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy. Ideálne je, ak máte aspoň päťkanálovú počítačovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídeliek. V tom prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok odporúčame 50% - tj. výchylka krídelká dole je polovičná v porovnaní s výchylku hore. Užitočné je tiež mixovať krídelká tak, aby sa súčasne vychyľovali nahor vo funkcii aerodynamickej brzdy pre uľahčenie pristátie. To oceníte na menších pristávacích plochách a zvlášť pri lietaní na svahu. Pri nastavovaní aerodynamických bŕzd dbajte na to, aby aj pri plnom vychýlenie krídeliek nahor vo funkcii brzdy bola zachovaná možnosť ich plnej výchylky hore v úlohe krídeliek.

Striedavý regulátor otáčok by mal mať zaťažiteľnosť aspoň 18 A - ideálna je napr. FOXY R-25B poskytujúce rezervu pre dlhé lety na pol plynu.

Pre napájanie EasyStar II budete potrebovať trojčlánkový Li-poly akumulátor 11.1 V s kapacitou aspoň 1800 mAh (zaťažiteľnosť 20 C), optimálne sú 2200 mAh súpravy.

EasyStar II je určený pre začiatočníkov ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s riadením modelu smerovkou a výškovkou - a v prípade doplnenia ovládania krídeliek aj krídelkami. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú EasyStaru celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre živé stúpania, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. EasyStar II vie využiť aj nepríliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

Rýchlostavebnica obsahuje: trup vylisovaný z ELAPORu, krídlo vylisované z ELAPORu, chvostové plochy z ELAPORu, uhlíkovú rúrkovú spojku krídla, sklopnú vrtuľu 7x6 "s kužeľom a unášačom s klieštinou 3,0 a 3,2 mm, vrecúško drobného príslušenstva a podrobný návod k stavbe.

Rozpätie [mm]1366
Dĺžka [mm]977
Hmotnosť [g]700
Plocha krídla [dm2]28
Ovládané funkcieS,V,M
Stavebná náročnosťS2
Náročnosť pilotážeP1

Pohon a RC vybavenie:

RAYFOXYAXI
MotorRAY C2830/09FOXY 2213/20AXI 2212/20
RegulátorFOXY R-25A
Vrtuľa*sklopná 7x6"
AkumulátorRAY G3 11,1 V 2200 mAh
Serva2x-4x HS-55
RC súpravamin. 3 kanály, min 4 kanály s krídelkami
*) Súčasť stavebnice

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi