Traxxas Nitro Jato 1:10 TQi bluetooth RTR žlté

Traxxas Nitro Jato 1:10 TQi bluetooth RTR žlté

Neuveriteľne rýchly RC model auta na diaľkové ovládanie Traxxas Nitro Jato s pretekárskym Nitro motorom TRX 3.3, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,2 s, RC súprava 2,4 GHz s bluetooth a telemetriou, automatická dvojstupňová prevodovka, pretekárske pneumatiky, kompletné príslušenstvo. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA55077-3-YLW
Záruka: 2 roky
Bežná cena: 569,90 € Ušetríte: 17,00 € (3%)
Bežná cena: 569,90 €
Ušetríte: 17,00 € (3%)
552,90 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!

Charakteristika

Neuveriteľne rýchly RC model auta na diaľkové ovládanie Traxxas Nitro Jato s pretekárskym Nitro motorom TRX 3.3, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,2 s, RC súprava 2,4 GHz s bluetooth a telemetriou, automatická dvojstupňová prevodovka, pretekárske pneumatiky, kompletné príslušenstvo.

Obsah balenia

Balenie obsahuje kompletne zostavený RC model auta na diaľkové ovládanie Traxxas Nitro Jato s nafarbenou karosériou ProGraphix™, pretekársky motor Nitro TRX 3.3 s ladeným tlmičom výfuku, RC modelársku súpravu Traxxas TQi 2,4 GHz s nainštalovaným bluetooth modulom na spojenie s mobilnými zariadeniami Apple alebo Android cez aplikáciu Traxxas Link, prijímač s elektronickým stabilizačným systémom TSM a podporou telemetrie. Využijete tiež nainštalovanú telemetriu rýchlosti, otáčok motora, napätia batérie, teploty motora, servoriadenie so servosaverom, zadné kolieska Wheelie, elektrický štartér EZ-Start 2 so 6-čl. NiMH akumulátorom a nabíjačkou na 12 V do autozásuvky, palivovú 500 ml fľašu s tankovacou koncovkou, súpravu kľúčov a návod.

Charakteristika

Nový Traxxas Jato s Nitro motorom TRX 3.3 prekypuje neuveriteľnou silou. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za úžasných 4,2 sekundy. Tento RC model auta je veľmi rýchly, takže súčasťou balenia sú zadné kolieska Wheelie. Ohromná sila motora je prenášaná na pretekárske kolesá Anaconda™ pomocou automatickej dvojstupňovej prevodovky, trecej spojky a samosvorného diferenciálu. O perfektný odvod spalín a skvelý zvuk sa stará tlmič výfuku Resonator™.

Prijímač s telemetriou a elektronickým stabilizačným systémom TSM vás vždy udrží v požadovanom smere a s plnou dávkou zábavy. Vysielač Traxxas TQi 2,4 GHz je už osadený bluetooth modulom, takže môžete sledovať telemetriu z nainštalovaných telemetrických snímačov vo vašom smartfóne.

Pretekársky motor TRX 3.3

Pretekársky motor TRX® 3.3 čerpá zo 14 rokov výroby motorov a je vyhotovený veľmi kvalitne. Ide o najvýkonnejší Nitro motor Traxxas, ktorý kedy bol vyrobený. Produkuje o 60 % vyšší špičkový výkon v porovnaní s TRX 2.5. Pretekársky Nitro motor TRX 3.3 ponúka plnokrvný pretekársky výkon motora s plynulou akceleráciou.

Prevodovka

RC model auta Traxxas Jato je vybavený automatickou dvojrýchlostnou prevodovkou. Toto riešenie poskytuje maximálnu akceleráciu aj rýchlosť bez kompromisov. Bod radenia je možné nastaviť a doladiť si tak model podľa vašich potrieb.

Tlmič výfuku

Hliníkový tlmič výfuku je presne navrhnutý a testovaný pre pretekársky motor TRX 3.3. Výsledkom je lineárny výkon, ktorý prináša zrýchlenie, maximálnu rýchlosť a výborný zvuk RC modelu.

Elektrický štartér RC áut Traxxas EZ-Start

Revolučný štartér spaľovacích motorov Traxxas EZ-Start znamená koniec prácneho ťahania za štartovaciu šnúru, nabíjania žeravenia a pod. Štartér EZ-Start pozostáva z elektromotora, ktorý motor cez prevodovku a jednocestné ložisko roztočí kľukový hriadeľ spaľovacieho motora. Vývody z motora a žeraviacej sviečky sú vyvedené do konektora, do ktorého sa pripája externá jednotka Traxxas EZ-Start. Externá jednotka EZ-Start pozostáva z NiMH akumulátora a stabilizovaného zdroja na napájanie žeraviacej sviečky. Štartovanie je jednoduché a veľmi funkčné – pomocou jedného tlačidla. Samozrejmosťou sú ochrana pred preťažením motora a indikácia chybnej žeraviacej sviečky.

Nápravy a odpruženie

Kľúčom k perfektným jazdným vlastnostiam každého modelu sú zavesenie a odpruženie. RC model Traxxas Jato je vybavený predĺženými ramenami, ktoré zvyšujú stabilitu. Jazdnú dynamiku v teréne zvyšuje dlhý zdvih olejových tlmičov, ktoré utlmia každý skok.

Nízkoprofilová nádrž

Konštrukcia nízkoprofilovej nádrže s objemom 75 ccm zaisťuje vyšší tlak a prietok paliva pri zmene hladiny paliva v nádrži. Gumové držiaky minimalizujú vibrácie, ktoré penia palivovú zmes.

Predný a zadný stabilizátor

Predný a zadný torzný stabilizátor zaisťuje, že Jato 3.3 udržuje čo najvyššiu stabilitu, a to tým, že znižuje zaťaženie a hojdanie modelu. Torzná tyč navyše zvyšuje trakciu a odozvu riadenia.

Pretekárske pneumatiky

Pretekárske pneumatiky Anacondas sú vybavené špeciálne upravenou kaučukovou zmesou, ktorá sa vyznačuje dlhou životnosťou a poskytuje výbornú priľnavosť na hladkých povrchoch. Špeciálne tvarované penové vložky so smerovým behúňom zaisťujú pevné usadenie pneumatík na diskoch aj pri vysokých rýchlostiach.

Riadenie Bellcrank

Riadenie zaisťuje rýchle digitálne servo s integrovaným servosaverom. Upravená geometria náprav vedie kolesá vždy v požadovanom smere nezávisle na úrovni odpruženia.

Traxxas Stability Management

Stabilizačný systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažiť nielen výkon, rýchlosť, zrýchlenie a prechádzanie zákrut extrémnou rýchlosťou, ale zaručuje oveľa jednoduchšie riadenie a kontrolu na klzkých povrchoch, ako sú prach, hladký betón alebo dokonca ľad a sneh.

Vlastnosti RC modelu Jato
 • Extrémny výkon motora TRX 3.3 Racing Engine umožňuje RC modelu auta Traxxas Jato zrýchlenie z 0 – 100 km/h za 4,2 sekundy, maximálna rýchlosť je viac ako 110 km/h!
 • Traxxas Jato je od výroby osadené ladeným dvojkomorový pretekárskym tlmičom výfuku Maxx Resonator
 • Pretekárske pneumatiky Anaconda vhodné do terénu aj na asfalt
 • Nové nevšedné sfarbenie karosérie modelu
 • Nastaviteľná dvojrýchlostná prevodovka
 • Samosvorný diferenciál je plne nastaviteľný so štandardnými silikónovým olejmi
 • Integrovaný servosaver a účinný Bellcrank riadiaci systém predných kolies auta
 • Trecia spojka Revo Torque-Control s účinným systémom odvodu tepla rebrovaním kovového krytu
 • Semimetalické brzdové obloženie zaisťuje stály brzdný výkon auta aj vo vysokých rýchlostiach
 • Nízky profil 75 ccm palivovej nádrže na maximálne zníženie polohy ťažiska modelu
 • Pretekársky motor TRX 3.3 je umiestnený v strede podvozka auta na lepšie rozloženie hmotnosti
 • Možnosť doladiť ťažisko umiestnením akumulátora v integrovanej schránke
 • Tuhý 3 mm 6061 hliníkový podvozok so zapustenými skrutkami
 • Predný a zadný priečny torzný stabilizátor
 • Presné olejové tlmiče
 • Uzavretá schránka chráni citlivú elektroniku pred nečistotami a palivom
 • RC vysielač Traxxas TQi 2,4 GHz s nainštalovaným bluetooth modulom
 • Elektronická stabilizácia TSM na jednoduché riadenie na všetkých povrchoch
 • Od výroby je RC model auta vybavený telemetrickými senzormi: senzor napätia, otáčok motora (rýchlosti) a senzorom teploty motora
Palivo

Spaľovací motor Traxxas TRX 3.3 možno po zábehu prevádzkovať na palivo s obsahom nitrometánu od 10 % do 33 %. Na bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16 % – 20 % nitrometánu podľa charakteru povrchu dráhy a pretekov. Nižšie percento nitrometánu je vhodné na preteky s on-road charakterom, na off-road preteky je lepšie palivo s vyšším obsahom nitrometánu. Nižšie percento nitrometánu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora nižšie opotrebenie motora. Vždy je však potrebné po skončení denného jazdenia aplikovať do motora olej na konzerváciu motora (tzv. after run olej), ktorý ochráni kovové časti motora pred koróziou spôsobenou zvyškami nitrometánu a pravidelne aplikovať olej do vzduchového filtra – odporúčame používať olej na vzduchový filter H-Speed (objednávacie číslo HSPM001).

Odporúčame kúpiť

Na sprevádzkovanie potrebujete 4 AA batérie do vysielača, batérie do prijímača – 4 AA batérie do prijímača alebo NiMH batériový pack, olej na konzerváciu motora, olej do vzduchového filtra a palivo.

Príslušenstvo na bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre autá Traxxas/ECX/Vaterra.

Lepidlom na skrutky pokvapkáme závit alebo hlavičku skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou neumožnia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným spôsobom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavičky skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepenú skrutku by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie a je schopné lepiť materiály, ako sú guma či nylon, a po zatvrdnutí je pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike! Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corallo Tire Fix – pozri odporúčané príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia sú v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú k všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro a pod. – pozri odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.