Všetky produkty zakúpené v novembri a decembri môžete nepoškodené vymeniť za iné do polovice januára 2021.

Traxxas Nitro Rustler 1:10 TQi RTR modrý

Traxxas Nitro Rustler 1:10 TQi RTR modrý

RC model auta TRAXXAS Nitro Rustler so spaľovacím motorom TRX 2.5. Náhon 2WD, rýchlosť viac ako 50 km/h, ľahké štartovanie elektrickým štartérom EZ-Start. RC súprava Traxaxs TQi a TSM prijímač. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA44096-3-BLU
Záruka: 2 roky
Bežná cena: 400,00 € Ušetríte: 12,00 € (3%)
Bežná cena: 400,00 €
Ušetríte: 12,00 € (3%)
388,00 € s DPH
nie je skladom

Charakteristika

RC model auta TRAXXAS Nitro Rustler so spaľovacím motorom TRX 2.5. Náhon 2WD, rýchlosť viac ako 50 km/h, ľahké štartovanie elektrickým štartérom EZ-Start. RC súprava Traxaxs TQi a TSM prijímač.

Obsah balenia

Balenie obsahuje kompletne zostavený RC model auta Traxxas Nitro Rustler s nainštalovaným motorom TRX 2.5 a servami, RC súpravu Traxxas TQi 2,4 GHz s TSM prijímačom, elektrický štartér EZ-Start s NiMH akumulátorom a rýchlonabíjačkou na 12 V. V balení ďalej nájdete palivovú nádobku, olej do vzduchového filtra, podložky pod pružiny tlmiča, súpravu náradia, český návod na použitie.

Charakteristika

Chcete začať s RC modelmi áut so spaľovacím motorom? Traxxas Nitro Rustler je na tieto účely priamo stvorený!

RC model auta Traxxas Rustler Nitro je výkonná 2WD truggy. Rustler je osadený osvedčeným pretekárskym motorom TRX 2.5 a vďaka tomu dokáže hravo zvládnuť rýchlosť viac ako 50 km/h! Motor TRX 2.5 dodá autu brutálne zrýchlenie, ktoré oceníte pri výjazde zo zákruty, a to na technických tratiach aj dlhých rovinkách. Úplne nový dizajn karosérie podčiarkujú jeho ladné línie s vydarenou dravú grafikou, nízko položené ťažisko poskytuje RC autu skvelé jazdné vlastnosti. Nitro Rustler dosahuje rýchlosť viac ako 50 km/h.

Podvozok Nitro Rustler

Maximálna tuhosť šasi Rustler je zaistená dvojitou konštrukciou. Spodná časť šasi modelu auta je vyrobená z namodro eloxovaného duralového plechu hrúbky 3 mm, ktorá je vystužená kompozitnými plastovými dielmi, takže je šasi pevné a súčasne ľahké.

Pretekársky motor TRX 2.5

RC model auta Traxxas Nitro Rustler je poháňaný spaľovacím motorom TRX 2.5R. Motor je ľahko nastaviteľný dvojihlovým karburátorom, skvele fungujúci a spoľahlivý. Konštrukcia motora je klasická ABC – hliníkový piest v chrómovanej mosadznej vložke. Motor je od výroby nastavený na zábehovú procedúru.

Elektrický štartér motora EZ-Start

Jednotka EZ-Start obsahuje NiMH batériu a elektronický zdroj na napájanie žeraviacej sviečky. Štartovanie RC modelu je jednoduché a veľmi funkčné.

Nastaviteľná disková spojka

Auto Nitro Rustler má nastaviteľnú diskovú spojku, pomocou ktorej môžete obmedziť maximálny prenášaný moment na kolesá. V prípade klzkých povrchov s malou adhéziou je vhodné povoliť diskovú spojku, aby sa zamedzilo klzaniu kolies. Naopak, v prípade povrchov s dobrou adhéziou je možné viac pritiahnuť spojku, čím sa zvýši akcelerácia modelu.

Prevodovka diferenciálu

Planétová prevodovka diferenciálu Magnum 281 má ozubené kolesá z kalenej ocele. Preto nevyžaduje časovo náročné opravy a je prakticky bezúdržbová.

Olejové tlmiče Ultra Shocks

Olejové tlmiče Ultra-Shocks majú exkluzívny X-krúžok na zníženie trenia s minimalizáciou úniku silikónového oleja.

Kolesá a pneumatiky

Pneumatiky sú na diskoch nalepené, kvalitná gumová zmes pneumatík zaisťuje skvelú priľnavosť na všetkých povrchoch, terénna vzorka na zadnej náprave na prenos výkonu, drážkované pneumatiky na prednej na vynikajúce riadenie.

RC súprava Traxxas TQi s bluetooth

Traxxas pre vás pripravil úplne novú sériu dvojkanálových RC súprav s bluetooth konektivitou pre RC modely áut. Pôvodne bolo možné RC vysielače vybaviť dokovacou stanicou pre zariadenia od Applu. Traxxas pokračuje vo vývoji ďalej a pripravil pre vás RC vysielač so slotom na bezdrôtový bluetooth modul. Vďaka tomu môžete k vysielaču bezdrôtovo pripojiť akékoľvek zariadenie s bluetooth LE rozhraním a operačným systémom Apple iOS (iPhone, iPod, iPad, ...) alebo Google Android (Samsung Galaxy, ...). Aplikácia Traxxas Link pre zariadenia od Applu je k dispozícii zadarmo na AppStore, aplikácia pre zariadenia Google Android je zadarmo na stránkach Google Play.

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá vám poskytuje úplnú kontrolu nad prevádzkou a nastavením RC modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link zobrazuje telemetrické dáta v reálnom čase, meria rýchlosť, otáčky, teplotu a napätie batérie. Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo používateľa, napr. deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je samozrejmosťou od Traxxasu.

Traxxas Stability Management

Stabilizačný systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažiť nielen výkon, rýchlosť, zrýchlenie a prechádzanie zákrut extrémnou rýchlosťou, ale zaručuje oveľa jednoduchšie riadenie a kontrolu na klzkých povrchoch, ako sú prach, hladký betón alebo dokonca ľad a sneh.

V prijímači je MEMS 3-osový gyroroskop a akcelerometer, ktorý rádovo 100x za sekundu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahmi do riadenia predných kolies koriguje smer jazdy modelu. Traxxas TSM neobmedzuje výkon motora – nad výkonom motora máte 100 % kontrolu. Algoritmy sú vyladené pre každý model zvlášť. Miera asistencia sa nastavuje pomocou multifunkčného ovládača na vysielači alebo prípadne v aplikácii Traxxas Link.

Odporúčané palivo

Spaľovací motor Traxxas TRX 3.3 možno po zábehu prevádzkovať na palivo s obsahom nitrometánu od 10 % do 33 %. Na bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16 % – 20 % nitrometánu podľa charakteru povrchu dráhy a pretekov. Nižšie percento nitrometánu je vhodné na preteky s on-road charakterom, na off-road preteky je lepšie palivo s vyšším obsahom nitrometánu. Nižšie percento nitrometánu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora a nižšie opotrebenie motora. Vždy je však potrebné po skončení denného jazdenia aplikovať do motora olej na konzerváciu motora (tzv. after run olej), ktorý ochráni kovové časti motora pred koróziou spôsobenou zvyškami nitrometánu a pravidelne aplikovať olej do vzduchového filtra – odporúčame používať olej na vzduchový filter H-Speed (objednávacie číslo HSPM001).

Možnosť tuningu

K dispozícii je na vylepšenie auta množstvo tuningových dielov, ako napr. bubienky odstredivej spojky s rôznym počtom zubov, hliníkové držiaky nábojov kolies, kovové časti polosí, hliníkové tlmiče Big Bore alebo Ultra Shocks, pružiny s rôznou tuhosťou, ladený tlmič výfuku, vodoodolné* servá, rôzne typy diskov a pneumatík na jazdenie po všetkých pretekárskych povrchoch.

Vlastnosti
 • RC súprava Traxxas TQi
 • Stabilizácia (Traxxas Stability Management) TSM
 • Rýchlonabíjačka na 12 V s automatikou a konektorom do autozásuvky pre štartovaciu jednotku Traxxas EZ-Start
 • Obsahuje novú RC súpravu Traxxas TQi 2,4 GHz
 • Rýchlosť Nitro Rustler až 50 km/h!
 • Výkonný pretekársky motor TRX 2.5 s kompozitovým karburátorom
 • Nastaviteľná disková spojka pre optimálne jazdné vlastnosti modelu
 • Systém riadenia Bellcrank s High Torque servom riadenia
 • Hliníkové šasi 6061-T6 a kompozitná konštrukcia podvozka
 • Prilepené pneumatiky Alias™ 2,8" s diskami TRX® Twin-Spoke™
 • Elektrický štartovací systém spaľovacieho motora EZ-Start
 • Magnum 281™ prevodovka s guľkovými ložiskami
 • Diferenciál s planétovou prevodovkou s oceľovými kolesami
 • Ladený výfuk
 • Kotúčová brzda
 • Dlhé, veľkoobjemové a olejové tlmiče Ultra-Shocks umožňujú jazdu modelu i v ťažkom teréne

*Informácie o špecifikácii vodoodolnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Odporúčame kúpiť

Na sprevádzkovanie modelu sú potrebné 4 AA batérie do vysielača, 4 AA batérie do prijímača, olej do vzduchového filtra, olej na konzerváciu motora, palivo. Auto možno alternatívne napájať aj NiMH článkami – v štvorcovom alebo plochom vyhotovení – pozri odporúčané príslušenstvo.

Príslušenstvo na bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre autá Traxxas/ECX/Vaterra.

Lepidlom na skrutky pokvapkáme závit alebo hlavičku skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou neumožnia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným spôsobom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavičky skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepenú skrutku by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie a je schopné lepiť materiály, ako sú guma či nylon, a po zatvrdnutí je pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike! Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corallo Tire Fix – pozri odporúčané príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia sú v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú k všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro a pod. – pozri odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.