264260 EasyStar II RR

Doprava zadarmo

264260 EasyStar II RR

Školský motorový vetroň so striedavým motorom Himax C2830-1100. ARF set z vysoko odolného ELAPORu, ovládané smerovka, výškovka; možno doplniť krídelká. Hotový model s motorom, regulátorom, sklop. vrtuľou 7x6" a 2 servami. Celý popis »
Značka: Multiplex Kód produktu: PM-1M40124
Záruka: 2 roky EAN: 4041033092606
182,33 € s DPH
nie je skladom

Tak sme sa dočkali! MULTIPLEX predstavuje novú verziu legendárneho EasyStar! Všetko je nové a pritom dôverne známe! Drak modelu z odolného penového ELAPORu, do detailu prepracovaná konštrukcia motorového pylónu s ľahko prístupným motorom, kužeľ so sklopnou vrtuľou pre minimalizáciu odporu v kĺzavom lete, krídlo umožňujúce ľahko doplniť ovládanie krídeliek, odnímateľná vodorovná chvostová plocha pre ľahkú prepravu ... proste paráda!

Rovnako ako jeho predchodca je EasyStar II spoľahlivý školský a cvičný ťahúň, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov, ktorých prevedie od úvodného „osekávania“ pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a pohodlný transport modelu pre dokonale relaxačné polietanie, nosič kamery, platformu pre FPV systém ... čokoľvek chcete!

EasyStar II je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného ELAPORu poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom v prove viedlo prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, Himax C2830-1100) uloženým v pylóne za krídlom so sklopnou vrtuľou, osadeným regulátorom 20 A a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímateľný s klasickými "zacvakávacími" uzávermi MULTIPLEX. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, pre krídelká sú pripravené predlisované šachty a súčasťou stavebnice sú potrebné páky a tiahla. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou rúrkovou spojkou.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odnímateľná.

Príprava k letu zahŕňa iba nasadenie polovíc krídla, upevnenie vodorovnej chvostovej plochy, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú smerovka, výškovka a otáčky motora; doplniť ovládanie krídeliek je otázka niekoľkých desiatok minút.

K ovládaniu modelu budete potrebovať prinajmenšom trojkanálovú RC súpravu. Ak budete chcieť doplniť ovládanie krídeliek, potom aspoň štvorkanálovú. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy.

Ak sa rozhodnete doplniť ovládanie krídeliek (vyžaduje namontovanie dvoch serv HS-55, nie sú súčasťou ARF setu), ideálne je, ak máte aspoň päťkanálovú počítačovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídeliek. V tom prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok odporúčame 50% - tj. výchylka krídelka dole je polovičná v porovnaní s výchylku hore. Užitočné je tiež mixovať krídelká tak, aby sa súčasne vychyľovali nahor vo funkcii aerodynamickej brzdy pre uľahčenie pristátia. To oceníte na menších pristávacích plochách a zvlášť pri lietaní na svahu. Pri nastavovaní aerodynamických bŕzd dbajte na to, aby aj pri plnom vychýlení krídeliek nahor vo funkcii brzdy bola zachovaná možnosť ich plnej výchylky hore v úlohe krídeliek.

EasyStar II je určený pre začiatočníkov ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s riadením modelu smerovkou a výškovkou - a v prípade doplnenia ovládania krídeliek aj krídelkami. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú EasyStaru celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre živé stúpanie, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. EasyStar II vie využiť aj nie príliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

Pre napájanie EasyStar II budete potrebovať trojčlánkový Li-poly akumulátor 11.1 V s kapacitou aspoň 1800 mAh (zaťažiteľnosť 20C), optimálne sú 2200 mAh súpravy.

ARF set obsahuje: trup vylisovaný z ELAPORu s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 7x6", regulátorom otáčok 20A a 2 servami, krídlo vylisované z ELAPORu, vodorovnú chvostovú plochu z ELAPORu, uhlíkovú rúrkovu spojku krídla a podrobný návod k stavbe.

Rozpätie [mm]1366
Dĺžka [mm]977
Hmotnosť [g]700
Plocha krídla [dm2]28
Ovládané funkcieS,V,M
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP1

Pohon a RC vybavenie:

MPX
Motor*Himax C2830-1100
Regulátor*striedavý 20A
Vrtuľa*sklopná 7x6"
AkumulátorRAY G3 11,1 V 2200 mAh
Serva*2x Nano-S
RC súpravamin. 3 kanály, min 4 kanály s krídelkami
*) Súčasť ARF setu

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.