BETA V2 1400 ARF (PNP bez Tx,Rx, bat a nabíjačky)

BETA V2 1400 ARF (PNP bez Tx,Rx, bat a nabíjačky)

Prakticky hotový model školského motorového vetroňa z takmer nezničiteľného extrudovaného penového polypropylénu (EPP) so striedavým motorom. Ovládané sú smerovka, výškovka a krídelká. Vetroň je vybavený striedavým motorom, regulátorom a 4 servami. Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST1479-ARF
Záruka: 2 roky EAN: 8596450014725
128,00 € s DPH
nie je skladom

Aj najnovšia verzia motorového vetroňa BETA 1400 V2 zostáva spoľahlivá a húževnatá „ťažná kobylka“. Odolný školský a cvičný vetroň uspokojí začínajúcich pilotov, ktorých prevedie od úvodného otĺkania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a pohodlný prepraviteľný model na dokonale relaxačné lietanie.


Kľúčové vlastnosti

 • Vyrobený z odolného EPP
 • Striedavý motor C2526-1950
 • Regulátor 20 A
 • Odnímateľný kryt kabíny s magnetickými uzávermi
 • Ovládané funkcie: S, V, K, M
 • Model vhodný pre začiatočníkov – stavebná náročnosť S0
 • Rozpätie krídel 142 cm
 • Dĺžka 94 cm
 • Hmotnosť 0,65 – 0,72 kg
 • Plocha krídla 24,5 dm2
 • Náročnosť pilotáže P1, P2

SKVELÝ LETEC

BETA 1400 je školský a cvičný motorový vetroň z vysokoodolného extrudovaného polypropylénu EPP poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie „čuchometrické“ zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by v prípade klasických modelov s motorom v prove viedlo prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

KVALITNÉ VYHOTOVENIE

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, C2623-1950) uloženým v pylóne za krídlom s pevnou vrtuľou, osadeným regulátorom 20 A a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímateľný s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, krídelká sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými ťahadlami. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovou rúrkovou spojkou. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP a ovládajú sa pomocou drôtových lanovodov. Chladeniu motora napomáha vstup chladiaceho vzduchu v nábežnej časti pylónu, chladiaci vzduch prúdi kanálmi okolo plášťa motora.

JEDNODUCHÁ OVLÁDATEĽNOSŤ

BETA 1400 je určená nielen pre začiatočníkov, a ako vždy dodávame – pod dohľadom skúseného pilota, ale aj pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne lietať. Jej letové vlastnosti sú jednoduché a bez zákerností. Model vás zoznámi s jeho plnohodnotným riadením okolo všetkých troch osí, so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami aj výškovkou. Túto skúsenosť si osvojíte, len čo sa pustíte do lietania so svojím prvým akrobatickým modelom alebo (polo)maketou akéhokoľvek druhu. Zmenou pomeru dĺžok pák na servách a kormidlách môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom kormidlovaní. Skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku základnej „motoro-vetroňovej“ akrobacie – premety, sudové výkruty, souvratové zákruty idú Bete celkom dobre! Výkon motora je dostatočný na veľmi živé stúpanie, model pritom nie je nadmerne „premotorovaný“, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. BETA 1400 dokáže využiť aj nie príliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať „celé veky“.

LETOVÁ PRÍPRAVA

Príprava na let zahŕňa iba prilepenie chvostových plôch (stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

POTREBNÉ PRÍSLUŠENSTVO

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom štvorkanálovú RC súpravu. V tom prípade sa obe servá krídeliek zapájajú pomocou Y-kábla (súčasťou stavebnice) do jedného kanála. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy. Ideálne je, ak máte aspoň päťkanálovú počítačovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídeliek. V tomto prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídeliek, na začiatok odporúčame 50 %, tzn. výchylka krídelka dole je polovičná v porovnaní s výchylkou hore. Užitočné je tiež je kombinovať krídelká tak, aby sa súčasne vychyľovali nahor vo funkcii aerodynamickej brzdy na uľahčenie pristátia. To oceníte na menších pristávacích plochách a zvlášť pri lietaní na svahu. Pri nastavovaní aerodynamických bŕzd dbajte na to, aby aj pri plnom vychýlení krídeliek nahor vo funkcii brzdy bola zachovaná možnosť ich plnej výchylky hore v úlohe krídeliek. Na napájanie Bety 1400 budete potrebovať trojčlánkový Li-Pol akumulátor 11,1 V s kapacitou aspoň 1300 mAh (zaťažiteľnosť 20C). Model však bez problémov unesie trojčlánky až do cca 2200 mAh.


Obsah balenia:

 • Trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom
 • Pevná vrtuľa 6 x 4"
 • Regulátor otáčok RAY G2 R-20B a 2 servá
 • Krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami
 • Chvostové plochy z EPP
 • Uhlíková rúrková spojku krídla
 • Manuál

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi