20 % zľava na modely RMT s kódom RMT20. Vyberajte si »

ČO JE DRON?

Dron, drone, kvadrokoptéra, hexakoptéra, multikoptéra ešte pred niekoľkými rokmi takmer neznáme pojmy, ktoré väčšina z nás poznala iba z večerného spravodajstva, kde sme boli informovaní, že vojsko Spojených štátov a ďalších vojenských veľmocí vyvíja bezpilotné lietadlá pre monitorovacie, prieskumné, či špionážne operácie v hĺbke nepriateľského územia. Táto doba však pominula. Nie snáď že by svetové armády drony prestali vyvíjať (práve naopak), ale čím ďalej viac sa hovorí o využívaní dronov pre komerčné a hobby účely.

Dnes môžeme kdekoľvek na oblohe uvidieť malé zariadenia zvyčajne štvorcové konštrukcie, ako ticho plavia vzduchom a natáča alebo fotí okolitú krajinu. Vďaka dronom môžeme získať veľmi špecifické zábery a fotografie, ktoré by sme boli schopní zaobstarať iba pomocou klasického vrtuľníka s pilotom. Prenájom, poťažmo kúpa reálneho vrtuľníka je vysoko nákladná záležitosť, takže väčšina z nás siahne radšej po dronu, ktorý je finančne dostupnejšie.

Ak pre vás nie je fotenie a natáčanie zaujímavé, nezúfajte! S drony sa dá užiť veľa zábavy aj pri samotnom lietanie a nepotrebujete k tomu žiadnu kameru. Dron sa štandardne veľmi jednoducho ovláda - dokáže ho ovládať takmer každý. Letové vlastnosti dronov sú na veľmi vysokej úrovni. Možností pohybu je veľa a s niektorými typmi je možné lietať aj akrobaciu.

Na komerčné účely a natáčanie vysoko kvalitných záberov, odporúčame zamerať sa na značku DJI. Túto značku využívajú predné fotografi a kameramani. K modelom od tejto značky je možné pripojiť GoPro kameru. Pomocou wifi ju spárujete s vaším šikovným telefónom a online sledujete zábery na vašom mobilnom telefóne, fotíte, zapínate alebo vypínate kameru. Jednoduchšie to už nejde. V ponuke máme tiež značné množstvo príslušenstva k dronom, ako sú gimbal pre stabilizáciu obrazu, hliníkové kufre pre prepravu dronov, riadiacu jednotku Naza V2 + GPS a mnoho ďalšieho.

Radi by ste si užili zábery z vtáčej perspektívy? Drony s HD kamerou zažívajú v súčasnosti obrovský boom. Za relatívne nízke obstarávacie náklady je dnes možné zaobstarať dron, ktorý má súčasťou HD kameru. Bezkonkurenčne najžiadanejšie v tejto kategórii je Syma X5C. V roku 2015 sa jedná o najpredávanejší RC model (nielen dron) na svete!DRONY BEZ KAMERY

Klasický RC model určený pre lietanie (možná náhrada za RC vrtuľník). Podľa nášho názoru s dronom si užijete oveľa viac zábavy než s klasickým RC vrtuľníkom. K modelom z tejto kategórie je možné zakúpiť externú kameru a k modelu ju pripevniť pomocou vlastnej zručnosti. Na také to klasické domáce polétání odporúčame XIRO XPLORER, ktorý vás svojimi letovými vlastnosťami doslova nadchne! V balení nájdete 2 akumulátory. Garantujeme vám, že rýchlosťou a obratnosťou tohto drona budete veľmi prekvapení.DRONY S FPV

Kapitola sama pre seba. Drony s FPV umožňujú sledovať online zábery z kamery na displeji vysielača alebo na smartfóne. Stačí zadarmo stiahnuť a nainštalovať aplikáciu do vášho mobilného zariadenia, vzlietnuť s dronom a potom už si len užívať pohľady z vtáčej perspektívy. Ide o obrovskú výhodu oproti klasickým dronom s HD kamerou (ktoré nemajú online prenos), pretože tu presne vidíte, čo natáčate. Nestane sa vám tak, že prídete domov celí natešení, čo ste natočili, vložíte do vášho počítača pamäťovú kartu a tam ešte len zistíte, že ste celý čas točili úplne niečo iné, než ste chceli. U dronu s FPV sa vám to rozhodne nestane.
Medzi najžiadanejšie drony v kategórii FPV patria nasledujúce typy:


Ďalšie názvoslovie:

  • Kvadrokoptéra - dron so štyrmi rotormi
  • Hexakoptéra - dron so šiestimi rotory
  • Multikoptéra - nadradený výraz pre kvadrokoptéry a hexapotéry. Do tejto kategórie spadajú obidva uvedené typy.

11. apríla 2017

Prečo nakupovať u RCprofi