RC auto Traxxas Nitro Jato TQi

RC auto Traxxas Nitro Jato TQi

Brutálne rýchly! Taký je RC model auta Traxxas Jato 3.3 s ohromujúcou akceleráciou. Z 0 na 100 km/h za 4.2 s, maximálna rýchlosť cez 100 km/h, závodný motor TRX 3.3, ladený výfuk, pretekárske pneumatiky, RC súprava TQi s Bluetooth, telemetria. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA55077-1
Záruka: 2 roky EAN: 0020334550736
554,30 € s DPH
nie je skladom
Charakteristika:

Brutálne rýchly! Taký je RC model auta na diaľkové ovládanie Traxxas Jato 3.3 s ohromujúcou akceleráciou a dravým vzhľadom. Zrýchlenie z 0 - 100 km/h za neuveriteľných 4.2 s! Maximálna rýchlosť RC auta je viac ako 100 km/h! Závodný motor TRX 3.3, športový výfuk Maxx Resonator a závodné pneumatiky Anaconda pre maximálnu priľnavosť na asfalte aj záber v teréne. Novinkou je najnovší RC vysielač Traxxas TQi s nainštalovaným Bluetooth modulom Traxxas (obj. Č. TRA6511) pre spojenie s mobilnými zariadeniami a nainštalované telemetrické snímače otáčok motora (rýchlosti), teploty motora a napätia akumulátora.

RC auto Traxxas Jato je vybavené automatickou dvojrýchlostnou prevodovkou. Uzavreté diferenciály sú používané pre masívny nárast krútiaceho momentu a dlhodobý výkon. Silikónové X-krúžky tlmičov dokážu udržať olej a nečistoty, prevádzka modelu Jato je tak prakticky bezúdržbová. Môžete stráviť viac času jazdením s minimálnou údržbou. Vzhľadom k tomu, že sú tlmiče modelu úplne uzavreté, môžu byť vyladené olejmi s rôznou viskozitou pre optimálne nastavenie RC auta pre danú trať.

Závodný motor TRX 3.3 je nainštalovaný na hliníkovom pevnostnom šasi, spúšťanie motora je pomocou elektrického štartéra EZ-Start. Už žiadne ručné štartovanie, prikladanie žhavítok a pod. Štartovací systém Traxxas EZ-Start sa o všetko postará - stačí stlačiť tlačidlo a motor okamžite naskočí. Väčšia kapacita vzduchového filtra dovolí jazdiť dlhšie bez nutného servisného zásahu. Dvojkomorový športový výfuk Resonator Maxx zvyšuje maximálne otáčky motora o viac než 10%.

RC súprava Traxxas TQi s BlueTooth:
Traxxas pre Vás pripravil úplne nový rad RC súprav s BlueTooth LE konektivitou pre RC modely áut. Pôvodne bolo možné RC vysielač vybaviť dokovacou stanicou pre zariadenia od Apple. Traxxas pokračuje vo vývoji ďalej a pripravil pre Vás RC vysielač so slotom pre bezdrôtový BlueTooth modul (obj. Č. TRA6511). Vďaka tomu môžete k vysielač bezdrôtovo pripojiť akékoľvek zariadenie s BlueTooth rozhraním a operačným systémom Apple iOS (iPhone, iPod, iPad, ...) alebo Google Android (Samsung Galaxy, ...). Aplikácia TraxxasLinkpro zariadenie od Apple je k dipozícii zdarma na AppStore, aplikácie pre zariadenia Google Android je zadarmo na stránkach Google Play.

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá Vám dáva úplnú kontrolu nad prevádzkou a ladením RC modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link zobrazuje telemetrické dáta v reálnom čase, meria rýchlosť, otáčky, teplotu a napätie batérie. Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo používateľa, napr. deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je samozrejmosťou od Traxxas.

Elektrický štartér RC áut Traxxas EZ Start:
Revolučná štartér spaľovacích motorov Traxxas EZ-Start znamená koniec prácneho ťahania za štartovaciu šnúru, nabíjanie žeravenia, a pod. Štartér EZ-Start pozostáva z elektromotora, ktorý cez prevodovku a jednocestné ložisko roztočí kľukovú hriadeľ spaľovacieho motora. Vývody z motora a žeraviace sviečky sú vyvedené do konektora, do ktorého sa pripája externá jednotka Traxxas EZ-Start. Externá jednotka EZ-Start pozostáva z NiMH akumulátora a stabilizovaného zdroja pre napájanie žeraviacej sviečky. Štartovanie je jednoduché a skvele funkčné - pomocou jedného tlačidla. Samozrejmosťou je ochrana proti preťaženiu motora a indikácie chybnej žeraviacej sviečky.


Vlastnosti:

 • Extrémny výkon motora TRX 3.3 Racing Engine udeľuje RC modelu auta Traxxas Jato zrýchlenie z 0 - 100 km/hod za 4,2 sekundy, maximálna rýchlosť je cez 110 km/hod!
 • Traxxas Jato je z výroby osadené ladeným dvojkomorový závodným tlmičom výfuku Maxx Resonator
 • Pretekárske pneumatiky Anaconda vhodné do terénu aj na asfalt
 • Nové nevšedné sfarbenie karosérie modelu
 • Nastaviteľná dvojrýchlostná prevodovka
 • Samosvorný diferenciál je plne nastaviteľný so štandardnými silikónovým olejmi
 • Integrovaný Servo saver a účinný Bellcrank riadiaci systém predných kolies auta
 • Trecia spojka Revo Torque-Control s účinným systémom odvodu tepla rebrovaním kovového krytu
 • Semi-metalické brzdové obloženie zaisťuje stály brzdný výkon auta aj vo vysokých rýchlostiach
 • Nízky profil 75ccm palivovej nádrže pre maximálne zníženie polohy ťažiska modelu
 • Závodný motor TRX 3.3 je umiestnený v strede podvozku auta pre lepšie rozloženie hmotnosti
 • Možnosť doladiť ťažisko umiestnením akumulátora v integrovanej schránke
 • Tuhý 3 mm 6061 hliníkový podvozok so zapustenými skrutkami
 • Predný a zadný priečny torzný stabilizátor
 • Presné olejové tlmiče
 • Uzavretá schránka chráni citlivú elektroniku pred nečistotami a palivom
 • RC vysielač Traxxas TQi 2.4 GHz s nainštalovaným Bluetooth modulom
 • Z výroby je RC model auta vybavený telemetrickými senzormi: senzor napätie, otáčok motora (rýchlosti) a senzorom teploty motora


K dispozícii vo farebných prevedení čierna v kombinácii so žlto a červenou, so žltou, s modrou alebo s červenou (v prípade záujmu o konkrétnu farbu uveďte prosím pri objednaní do poznámky).


Obsah balenia:

 • Hotový zostavený model RC auta na diaľkové ovládanie Traxxas Nitro Jato s nainštalovaným spaľovacím motorom Traxxas TRX 3.3 a ladeným tlmičom výfuku
 • Nainštalované digitálne servá
 • Najnovšie RC súprava Traxxas TQi 2.4 GHz s nainštalovaným Bluetooth modulom pre spojenie s mobilnými zariadeniami Apple alebo Android
 • Nainštalovaný päť kanálový RC prijímač Traxxas TQi
 • Nainštalované telemetrické snímače otáčok motora, teploty motora a napätia akumulátora
 • Elektrický štartér EZ Start 2 s 6 čl. NiMH akumulátorom 1500 mAh (obj. Č TRA2919) a nabíjačkou na 12 V do autozásuvky
 • Náhradná žeraviaca sviečka
 • Olej do vzduchového filtra s náhradnou vložkou
 • Palivová fľaša 500 ml s tankovacou koncovkou
 • Súprava kľúčov
 • Balenie ďalej obsahuje súpravu wheelie - zadné pomocné kolieska (obj. Č. TRA5584)
 • Arch samolepiek
 • Český návod na použitie

Odporúčané palivo:
Spaľovací motor Traxxas TRX 3.3 je možné po zábehu prevádzkovať na palivo s obsahom nitrometánu od 10% do 33%. Pre bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16% - 20% nitrometánu podľa charakteru povrchu dráhy a závodu. Nižšie percento nitrometánu je vhodné pre preteky s On-road charakterom, pre Off-road preteky je lepšie palivo s vyšším obsahom nitrometánu. Nižšie percento nitrometánu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora a menšie opotrebenie motora. Vždy je však potrebné po skončení denného jazdenia aplikovať do motora olej pre konzerváciu motora, ktorý ochráni kovové časti motora od korózie spôsobenej zvyškami nitrometánu a pravidelne aplikovať olej do vzduchového filtra - odporúčame používať olej na vzduchový filter H-Speed (objednávacie číslo HSPM001).

Odporúčame kúpiť:
Pre sprevádzkovanie potrebujete 4AA batérie do vysielača, batérie do prijímača - 4AA batérie do prijímača alebo NiMH batériový pak, olej pre konzerváciu motora, olej do vzduchového filtra a palivo.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku:
Pre bežnú prevádzku RC auta Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbus skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú kompletnú súpravu od Dynamite Startup Tool pre autá TRAXXAS.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jeho fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povoleniu skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Občas je potrebné doplniť silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro aj. - Viď odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.