RC auto Traxxas Nitro Jato TQi

RC auto Traxxas Nitro Jato TQi

Brutálne rýchly! Taký je RC model auta Traxxas Jato 3.3 s ohromujúcou akceleráciou. Z 0 na 100 km/h za 4.2 s, maximálna rýchlosť cez 100 km/h, závodný motor TRX 3.3, ladený výfuk, pretekárske pneumatiky, RC súprava TQi s Bluetooth, telemetria. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA55077-1
Záruka: 2 roky EAN: 0020334550736
554,30 € s DPH
nie je skladom
Charakteristika:

Brutálne rýchly! Taký je RC model auta na diaľkové ovládanie Traxxas Jato 3.3 s ohromujúcou akceleráciou a dravým vzhľadom. Zrýchlenie z 0 - 100 km/h za neuveriteľných 4.2 s! Maximálna rýchlosť RC auta je viac ako 100 km/h! Závodný motor TRX 3.3, športový výfuk Maxx Resonator a závodné pneumatiky Anaconda pre maximálnu priľnavosť na asfalte aj záber v teréne. Novinkou je najnovší RC vysielač Traxxas TQi s nainštalovaným Bluetooth modulom Traxxas (obj. Č. TRA6511) pre spojenie s mobilnými zariadeniami a nainštalované telemetrické snímače otáčok motora (rýchlosti), teploty motora a napätia akumulátora.

RC auto Traxxas Jato je vybavené automatickou dvojrýchlostnou prevodovkou. Uzavreté diferenciály sú používané pre masívny nárast krútiaceho momentu a dlhodobý výkon. Silikónové X-krúžky tlmičov dokážu udržať olej a nečistoty, prevádzka modelu Jato je tak prakticky bezúdržbová. Môžete stráviť viac času jazdením s minimálnou údržbou. Vzhľadom k tomu, že sú tlmiče modelu úplne uzavreté, môžu byť vyladené olejmi s rôznou viskozitou pre optimálne nastavenie RC auta pre danú trať.

Závodný motor TRX 3.3 je nainštalovaný na hliníkovom pevnostnom šasi, spúšťanie motora je pomocou elektrického štartéra EZ-Start. Už žiadne ručné štartovanie, prikladanie žhavítok a pod. Štartovací systém Traxxas EZ-Start sa o všetko postará - stačí stlačiť tlačidlo a motor okamžite naskočí. Väčšia kapacita vzduchového filtra dovolí jazdiť dlhšie bez nutného servisného zásahu. Dvojkomorový športový výfuk Resonator Maxx zvyšuje maximálne otáčky motora o viac než 10%.

RC súprava Traxxas TQi s BlueTooth:
Traxxas pre Vás pripravil úplne nový rad RC súprav s BlueTooth LE konektivitou pre RC modely áut. Pôvodne bolo možné RC vysielač vybaviť dokovacou stanicou pre zariadenia od Apple. Traxxas pokračuje vo vývoji ďalej a pripravil pre Vás RC vysielač so slotom pre bezdrôtový BlueTooth modul (obj. Č. TRA6511). Vďaka tomu môžete k vysielač bezdrôtovo pripojiť akékoľvek zariadenie s BlueTooth rozhraním a operačným systémom Apple iOS (iPhone, iPod, iPad, ...) alebo Google Android (Samsung Galaxy, ...). Aplikácia TraxxasLinkpro zariadenie od Apple je k dipozícii zdarma na AppStore, aplikácie pre zariadenia Google Android je zadarmo na stránkach Google Play.

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá Vám dáva úplnú kontrolu nad prevádzkou a ladením RC modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link zobrazuje telemetrické dáta v reálnom čase, meria rýchlosť, otáčky, teplotu a napätie batérie. Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo používateľa, napr. deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je samozrejmosťou od Traxxas.

Elektrický štartér RC áut Traxxas EZ Start:
Revolučná štartér spaľovacích motorov Traxxas EZ-Start znamená koniec prácneho ťahania za štartovaciu šnúru, nabíjanie žeravenia, a pod. Štartér EZ-Start pozostáva z elektromotora, ktorý cez prevodovku a jednocestné ložisko roztočí kľukovú hriadeľ spaľovacieho motora. Vývody z motora a žeraviace sviečky sú vyvedené do konektora, do ktorého sa pripája externá jednotka Traxxas EZ-Start. Externá jednotka EZ-Start pozostáva z NiMH akumulátora a stabilizovaného zdroja pre napájanie žeraviacej sviečky. Štartovanie je jednoduché a skvele funkčné - pomocou jedného tlačidla. Samozrejmosťou je ochrana proti preťaženiu motora a indikácie chybnej žeraviacej sviečky.


Vlastnosti:

 • Extrémny výkon motora TRX 3.3 Racing Engine udeľuje RC modelu auta Traxxas Jato zrýchlenie z 0 - 100 km/hod za 4,2 sekundy, maximálna rýchlosť je cez 110 km/hod!
 • Traxxas Jato je z výroby osadené ladeným dvojkomorový závodným tlmičom výfuku Maxx Resonator
 • Pretekárske pneumatiky Anaconda vhodné do terénu aj na asfalt
 • Nové nevšedné sfarbenie karosérie modelu
 • Nastaviteľná dvojrýchlostná prevodovka
 • Samosvorný diferenciál je plne nastaviteľný so štandardnými silikónovým olejmi
 • Integrovaný Servo saver a účinný Bellcrank riadiaci systém predných kolies auta
 • Trecia spojka Revo Torque-Control s účinným systémom odvodu tepla rebrovaním kovového krytu
 • Semi-metalické brzdové obloženie zaisťuje stály brzdný výkon auta aj vo vysokých rýchlostiach
 • Nízky profil 75ccm palivovej nádrže pre maximálne zníženie polohy ťažiska modelu
 • Závodný motor TRX 3.3 je umiestnený v strede podvozku auta pre lepšie rozloženie hmotnosti
 • Možnosť doladiť ťažisko umiestnením akumulátora v integrovanej schránke
 • Tuhý 3 mm 6061 hliníkový podvozok so zapustenými skrutkami
 • Predný a zadný priečny torzný stabilizátor
 • Presné olejové tlmiče
 • Uzavretá schránka chráni citlivú elektroniku pred nečistotami a palivom
 • RC vysielač Traxxas TQi 2.4 GHz s nainštalovaným Bluetooth modulom
 • Z výroby je RC model auta vybavený telemetrickými senzormi: senzor napätie, otáčok motora (rýchlosti) a senzorom teploty motora


K dispozícii vo farebných prevedení čierna v kombinácii so žlto a červenou, so žltou, s modrou alebo s červenou (v prípade záujmu o konkrétnu farbu uveďte prosím pri objednaní do poznámky).


Obsah balenia:

 • Hotový zostavený model RC auta na diaľkové ovládanie Traxxas Nitro Jato s nainštalovaným spaľovacím motorom Traxxas TRX 3.3 a ladeným tlmičom výfuku
 • Nainštalované digitálne servá
 • Najnovšie RC súprava Traxxas TQi 2.4 GHz s nainštalovaným Bluetooth modulom pre spojenie s mobilnými zariadeniami Apple alebo Android
 • Nainštalovaný päť kanálový RC prijímač Traxxas TQi
 • Nainštalované telemetrické snímače otáčok motora, teploty motora a napätia akumulátora
 • Elektrický štartér EZ Start 2 s 6 čl. NiMH akumulátorom 1500 mAh (obj. Č TRA2919) a nabíjačkou na 12 V do autozásuvky
 • Náhradná žeraviaca sviečka
 • Olej do vzduchového filtra s náhradnou vložkou
 • Palivová fľaša 500 ml s tankovacou koncovkou
 • Súprava kľúčov
 • Balenie ďalej obsahuje súpravu wheelie - zadné pomocné kolieska (obj. Č. TRA5584)
 • Arch samolepiek
 • Český návod na použitie

Odporúčané palivo:
Spaľovací motor Traxxas TRX 3.3 je možné po zábehu prevádzkovať na palivo s obsahom nitrometánu od 10% do 33%. Pre bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16% - 20% nitrometánu podľa charakteru povrchu dráhy a závodu. Nižšie percento nitrometánu je vhodné pre preteky s On-road charakterom, pre Off-road preteky je lepšie palivo s vyšším obsahom nitrometánu. Nižšie percento nitrometánu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora a menšie opotrebenie motora. Vždy je však potrebné po skončení denného jazdenia aplikovať do motora olej pre konzerváciu motora, ktorý ochráni kovové časti motora od korózie spôsobenej zvyškami nitrometánu a pravidelne aplikovať olej do vzduchového filtra - odporúčame používať olej na vzduchový filter H-Speed (objednávacie číslo HSPM001).

Odporúčame kúpiť:
Pre sprevádzkovanie potrebujete 4AA batérie do vysielača, batérie do prijímača - 4AA batérie do prijímača alebo NiMH batériový pak, olej pre konzerváciu motora, olej do vzduchového filtra a palivo.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku:
Pre bežnú prevádzku RC auta Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbus skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú kompletnú súpravu od Dynamite Startup Tool pre autá TRAXXAS.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jeho fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povoleniu skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Občas je potrebné doplniť silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro aj. - Viď odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na