RC auto Traxxas Nitro Jato

RC auto Traxxas Nitro Jato

Brutálne rýchly! Taký je Traxxas Jato 3.3 s ohromujúcou akceleráciou a dravým vzhľadom. Z 0 na 100 km/h za 4.2 s! Maximálna rýchlosť je viac ako 100 km/h! Závodný motor TRX 3.3, ladený výfuk, pretekárske pneumatiky, novo dokovacia stanica pre iPhone/iPod s nainštalovanou telemetriou. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA55071
Záruka: 2 roky EAN: 0020334550712
503,70 € s DPH
nie je skladom

Charakteristika

Brutálne rýchly! Taký je Traxxas Jato 3.3 s ohromujúcou akceleráciou a dravým vzhľadom. Z 0 na 100 km/h za 4.2 s! Maximálna rýchlosť je viac ako 100 km/h! Závodný motor TRX 3.3, ladený výfuk, pretekárske pneumatiky, novo dokovacia stanica pre iPhone/iPod s nainštalovanou telemetriou.

Obsah balenia

Hotový zostavený model RC auta Traxxas Nitro Jato s nainštalovaným spaľovacím motorom Traxxas TRX 3.3 a servami. RC súprava Traxxas TQi 2.4 GHz s dokovacou stanicou pre zaradenia od Apple (iPhone, iPad, ...). Nainštalované telemetrické snímače otáčok motora, teploty motora a napätie akumulátora. Elektrický štartér EZ Start 2 s 6 čl. NiMH akumulátorom 1500 mAh (obj. Č TRA2919) a sieťovým nabíjačom. Náhradná žeraviaca sviečka, olej do vzduchového filtra s náhradnou vložkou, palivová fľaša 500 ml s tankovacou koncovkou, súprava kľúčov. Balenie ďalej obsahuje súpravu wheelie - zadné pomocné kolieska (obj. Č. TRA5584), arch samolepiek a český návod na použitie.

Charakteristika

Brutálne rýchly! Taký je Traxxas Jato 3.3 s ohromujúcou akceleráciou a dravým vzhľadom. Z 0 - 100 km/h za 4.2 s! Maximálna rýchlosť je viac ako 100 km/h! Závodný motor TRX 3.3, športový výfuk Maxx® Resonator a závodné pneumatiky Anaconda pre maximálnu priľnavosť na asfalte aj záber v teréne. Novinkou je dokovacia stanica pre zariadenia od Apple (iPhone, iPod, ...) a nainštalované telemetrické snímače otáčok motora (rýchlosti), teploty motora a napätia akumulátora.

Auto je vybavené automatickou dvojrýchlostnou prevodovkou. Uzavreté diferenciály sú používané pre masívny nárast krútiaceho momentu a dlhodobý výkon. X-krúžky tlmičov dokážu udržať olej a nečistoty, prevádzka je tak prakticky bezúdržbová. Môžete stráviť viac času jazdením s minimálnou údržbou. Vzhľadom k tomu, že sú tlmiče úplne uzavreté, môžu byť vyladené olejmi s rôznou viskozitou pre optimálne nastavenie auta pre danú trať.

Závodný motor TRX 3.3 je nainštalovaný na hliníkovom pevnostnom šasi, spúšťanie motora je pomocou systému EZ-Start. Väčšia kapacita vzduchového filtra dovolí jazdiť dlhšie bez nutného servisného zásahu. Dvojkomorový športový výfuk Resonator Maxx zvyšuje maximálne otáčky o viac než 10%.

Nová generácia RC súprav Traxxas TQi 2,4 GHz

Balenie novo obsahuje RC súpravu Traxxas TQi 2,4 GHz s integrovanou telemetriou a možnosťou intuitívneho programovanie vysielača pomocou Vášho iPodu alebo iPhonu. Aplikácia je k dispozícii zadarmo na App Store. iPod alebo iPhone sa pripája do dokovacieho zariadenia na vysielači, ktoré je dostupné pod obj. č. TRA6510. Vo vysielači môžete mať uloženú konfiguráciu až 30 modelov, pomocou aplikácie pre iPod alebo iPhone môžete nastavovať reverzy, exponenciály, trim plynu a mnoho ďalších funkcií. Do pred chystaných elektronických formulárov si môžete si uložiť aktuálnu konfiguráciu auta, napr. použitý prevod, typ pneumatík či nastavenie podvozku - pohodlne v elektronickej podobe. V prípade, že si do auta nainštalujete telemetrické senzory, môžete v reálnom čase sledovať na displeji aktuálne informácie a v prípade potreby si možno spätne záznamy prehrať vrátane zvukového sprievodu. Pre sprevádzkovanie telemetrie je potreba dokúpiť telemetrické senzory - ich zoznam nájdete v Príslušenstvo v sekcii Telemetria.

EZ Start

Štartér EZ-Start pozostáva z elektromotora, ktorý cez prevodovku a jednocestné ložisko roztočí kľukovú hriadeľ. Vývody z motora a žeraviace sviečky sú vyvedené do konektora, do ktorého sa pripája externá jednotka EZ-Start. Externá jednotka EZ-Start pozostáva z NiMH akumulátora a elektronického zdroja pre napájanie žeraviace sviečky. Štartovanie je jednoduché a skvele funkčné.

Vlastnosti
 • Extrémny výkon motora TRX 3.3 Racing Engine udeľuje autu zrýchlenie z 0 - 100 km/hod za 4,2 sekundy, maximálna rýchlosť je cez 110 km/hod.
 • Ladený dvojkomorový závodný tlmič výfuku Maxx® Resonator
 • Pretekárske pneumatiky Anaconda vhodné do terénu aj na asfalt
 • Agresívne nové sfarbenie karosérie
 • Nastaviteľná dvojrýchlostná prevodovka
 • Samosvorný diferenciál je plne nastaviteľný so štandardnými silikónovým olejmi
 • Integrovaný Servo saver a účinný Bellcrank riadiaci systém
 • Trecia spojka Revo® Torque-Control ™ s účinným systémom odvodu tepla rebrovaním kovového krytu
 • Semi-metalické brzdové obloženie zaisťuje stály brzdný výkon
 • Nízky profil 75ccm palivovej nádrže pre maximálne zníženie polohy ťažiska
 • Závodný motor TRX 3.3 je umiestnený v strede podvozku pre lepšie rozloženie hmotnosti
 • Možnosť doladiť ťažisko umiestnením akumulátora v integrovanej schránke
 • Tuhý 3 mm 6061 hliníkový podvozok so zapustenými skrutkami
 • Predný a zadný priečny torzný stabilizátor
 • Presné olejové tlmiče
 • Uzavretá schránka chráni citlivú elektroniku pred nečistotami a palivom
 • Vysielač Traxxas TQi 2.4 GHz s nainštalovanou dokovacou stanicou
 • Z výroby je model vybavený telemetrickými senzormi: senzor napätie, otáčok motora (rýchlosti) a senzorom teploty motora
 • K dispozícii vo farebných prevedení čierna v kombinácii so žlto a červenou, so žltou, s modrou alebo s červenou (v prípade záujmu o konkrétnu farbu uveďte prosím pri objednaní do poznámky)
Odporúčané palivo

Spaľovací motor Traxxas TRX 3.3 je možné po zábehu prevádzkovať na palivo s obsahom nitrometánu od 10% do 33%. Pre bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16% - 20% nitrometánu podľa charakteru povrchu dráhy a závodu. Nižšie percento nitrometánu je vhodné pre preteky s On-road charakterom, pre Off-road preteky je lepšie palivo s vyšším obsahom nitrometánu. Nižšie percento nitrometánu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora a menšie opotrebenie motora. Vždy je však potrebné po skončení denného jazdenia aplikovať do motora olej pre konzerváciu motora, ktorý ochráni kovové časti motora od korózie spôsobenej zvyškami nitrometánu a pravidelne aplikovať olej do vzduchového filtra - odporúčame používať olej na vzduchový filter H-Speed (objednávacie číslo HSPM001).

Odporúčame kúpiť

Pre sprevádzkovanie potrebujete 4AA batérie do vysielača, batérie do prijímača - 4AA batérie do prijímača alebo NiMH batériový pak, olej pre konzerváciu motora, olej do vzduchového filtra, palivo.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Pre bežnú prevádzku RC auta Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbus skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú kompletnú súpravu od Dynamite Startup Tool pre autá TRAXXAS.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jeho fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povoleniu skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Občas je potrebné doplniť silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro aj. - Viď odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na