RC auto Traxxas Nitro Rustler 1:10

RC auto Traxxas Nitro Rustler 1:10

RC model auta TRAXXAS Nitro Rustler so spaľovacím motorom TRX 2.5. Vybavené modelárskou RC súpravou TRX TQ 2.4 GHz, náhon 2WD, rýchlosť cez 50km/h, elektronický štartér EZ-Start s NiMH akumulátorom a 2A nabíjačkou s automatikou a konektorom do autozásuvky. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA44094-1
Záruka: 2 roky EAN: 0020334440938
292,80 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!
Charakteristika:

RC model auta Traxxas Rustler Nitro je výkonná 2WD Truggy. Je vybavený osvedčeným pretekárskym motorom TRX 2.5. Traxxas Nitro Rustler dokáže hravo zvládnuť rýchlosť až 80 km/hod! Motor TRX 2.5 udelí autu brutálne zrýchlenie, ktoré oceníte pri výjazde zo zákruty alebo na rýchlych rovinkách. Úplne nový dizajn karosérie podčiarkuje jeho ladné línie s vydarenou dravou grafikou, nízko položené ťažisko dáva RC autu skvelé jazdné vlastnosti.
Maximálna tuhosť šasi Rustler je zaistená dvojitou konštrukciou. Spodná časť šasi modelu je vyrobená z modro eloxovaného duralového plechu hrúbky 3.0 mm. Motor je priskrutkovaný na nastaviteľnom hliníkovom lôžku vrátane štartéra s elektromotorom, ktorý umožňuje jednoduché naštartovanie modelu. Z elektromotora štartéra a od žeraviacej sviečky sú vyvedené káble do konektora, do ktorého sa musí vkladať externá jednotka EZ-Start. Jednotka EZ-Start obsahuje NiMH batériu a elektronický zdroj pre napájanie žeraviacej sviečky. Štartovaní RC modelu je tak jednoduché a skvele funkčné. Pneumatiky sú na diskoch nalepené, kvalitná gumová zmes pneumatík zaisťuje skvelú priľnavosť na všetkých povrchoch, terénna vzorka na zadnej náprave pre prenos výkonu, drážkované pneumatiky na prednej pre vynikajúce riadenie.

Auto Nitro Rustler má nastaviteľnú trecie spojku, kotúčovú brzdu, závodnú geometriu zavesenia. Nitro Rustler je robustnej konštrukcie, hliníkovej šasi zo zliatiny 6061-T6 tvoria pevnú chrbticu, ktorá tiež odvádza teplo z motora. Plne utesnené ložiská poskytujú maximálnu ochranu a minimálnu údržbu. Planétová prevodovka diferenciálu Magnum 281 má ozubené kolesá z kalenej ocele. Preto nevyžaduje časovo náročné opravy a je prakticky bezúdržbová. Olejové tlmiče Ultra-Shocks majú exkluzívne X-krúžok pre zníženie trenia s vynikajúcou odolnosťou proti úniku oleja.

RC súprava TQ 2.4 GHz:
O riadenie sa stará jednoduchá dvojkanálová RC súprava TRAXXAS TQ 2.4 GHz. RC súprava pracuje v pásme 2.4 GHz, takže sa nemusíte starať o výber voľného kanála a báť sa rušenia cudzími vysielačmi. Riadenie tak bude vždy spoľahlivé. Anténa je integrovaná vo vysielači - nehrozí tak jej ulomenie pri páde či náraze vysielača. RC súprava obsahuje trim kanála riadenia, ďalej umožňuje nastavenie reverzu na kanáli plynu a kanáli konania. Rôzne chybové a informačné stavy sú indikované dvojfarebnou LED diódou na vysielači. Programovanie a párovanie s prijímačom sa vykonáva len jediným tlačidlom. Pre napájanie vysielača potrebujete iba 4 ks AA alkalických batérii, alebo 4 ks AA NiMH akumulátorov.

Odporúčané palivo:
Spaľovací motor Traxxas TRX 3.3 možno po zábehu prevádzkovať na palivo s obsahom nitrometánu od 10% do 33%. Pre bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16% - 20% nitrometánu podľa charakteru povrchu dráhy a závodu. Nižšie percento nitrometánu je vhodné pre preteky s On-road charakterom, pre Off-road preteky je lepšie palivo s vyšším obsahom nitrometánu. Nižšie percento nitrometánu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora a menšie opotrebenie motora. Vždy je však potrebné po skončení denného jazdenia aplikovať do motora olej pre konzerváciu motora, ktorý ochráni kovové časti motora od korózie spôsobenej zvyškami nitrometánu a pravidelne aplikovať olej do vzduchového filtra - odporúčame používať olej na vzduchový filter H-Speed (objednávacie číslo HSPM001).

Možnosť tuningu:
K dispozícii je pre vylepšenie auta množstvo tuningových dielov, ako napr. bubienky odstredivej spojky s rôznym počtom zubov, hliníkové alebo titánové tehlice kolies, kovové časti polos, hliníkové tlmiče Big Bore alebo Ultra Shocks, pružiny rôznych tuhostí, ladený tlmič výfuku, vodeodolné servá, rôzne typy diskov a pneumatík pre všetky závodné povrchy. Vďaka dostatočnému priestoru v šasi je možné nainštalovať RC súpravu Traxxas s telemetriou TQi (prípadne inú) a telemetrickými senzormi otáčok motora, teploty motora a napätia prijímačovej batérie.


Vlastnosti:

 • Obsahuje novú RC súpravu Traxxas TQ 2.4 GHz
 • Rýchlosť Nitro Rustler až 50 km/hod!
 • Výkonný závodný motor TRX 2.5 s kompozitovým karburátorom
 • Elektronický štartér EZ-Start s NiMH akumulátorom a 2A nabíjačkou na 12V vybaveným automatikou s konektorom do autozásuvky
 • Nastaviteľná disková spojka pre optimálne jazdné vlastnosti modelu
 • Systém riadenia Bellcrank s High Torque servom riadenia
 • Hliníkové šasi 6061-T6 a kompozitná konštrukcia podvozku
 • Prilepené pneumatiky Alias ™ 2,8 "s diskami TRX® Twin-Spoke ™
 • Elektrický štartovací systém spaľovacieho motora EZ-Start
 • Magnum 281 ™ prevodovka s guľôčkovými ložiskami
 • Diferenciál s planétovou prevodovkou s oceľovými kolesami
 • Ladený výfuk
 • Kotúčová brzda
 • Dlhé, veľkoobjemové, olejové tlmiče Ultra-Shocks umožňujú jazdu modelu aj na ťažkom teréne

K dispozícii vo farebných prevedení červenočierna s čiernou kapotou, červenočierna s červenou kapotou, modročierna s modrou kapotou, modročierna s čiernou kapotou, (v prípade záujmu o konkrétnu farbu uveďte prosím pri objednaní do poznámky).


Obsah balenia:

 • Kompletne zostavený RC model auta Traxxas Nitro Rustler s nainštalovaným motorom TRX 2.5, servom riadenia Traxxas 2055, servom plynu/brzdy Traxxas 2055
 • RC súprava Traxxas TQ 2.4 GHz
 • Elektronický štartér EZ-Start s NiMH akumulátorom a 2A rýchlo nabíjačkou na 12V vybavenou automatikou a konektorom do autozásuvky
 • Palivová nádobka
 • Olej do vzduchového filtra
 • Podložky pod pružiny tlmiča
 • Súprava náradia
 • Český návod na použitie


Príslušenstvo pre bežnú prevádzku:
Pre bežnú prevádzku RC autá Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbus skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú kompletnú súpravu od Dynamite Startup Tool pre autá TRAXXAS.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro aj. - Viď odporúčané príslušenstvo.

Odporúčame kúpiť:
Pre sprevádzkovanie modelu sú potrebné 4 AA batérie do vysielača, 4 AA batérie do prijímača, olej do vzduchového filtra, olej pre konzerváciu motora, palivo. Auto možno alternatívne napájať aj NiMH paky - v štvorcovom alebo plochom prevedení - viď odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na