RC auto Traxxas Nitro Slash 1:10

RC auto Traxxas Nitro Slash 1:10

RC auto TRAXXAS Nitro Slash s motorom TRX 3.3 je novinkou roku 2012. S Nitro Slash hravo dosiahnete rýchlosť cez 80 km/hod. Auto je vybavené novou RC súpravou TQ 2.4 GHz, náhonom 2WD, dvojitým šasi. Môžete si vybrať zo štyroch licencovaných karosérií. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA44054
Záruka: 2 roky EAN: 0020334440549
390,30 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!

Charakteristika

RC auto TRAXXAS Nitro Slash s motorom TRX 3.3 je novinkou roku 2012. S Nitro Slash hravo dosiahnete rýchlosť cez 80 km/hod. Auto je vybavené novou RC súpravou TQ 2.4 GHz, náhonom 2WD, dvojitým šasi. Môžete si vybrať zo štyroch licencovaných karosérií.

Obsah balenia

Balenie obsahuje kompletne zostavené RC auto Traxxas Nitro Slash 1:10 s nainštalovaným motorom TRX 3.3, servami a prijímačom. RC súpravu Traxxas TQ 2.4 GHz. Elektrický štartér EZ-Start s NiMH akumulátorom a sieťovým nabíjačom. Palivová nádobka, podložky pod pružiny tlmičov, súprava náradia, arch samolepiek a návod na použitie.

Charakteristika

RC auto TRAXXAS Nitro Slash je novinkou roku 2012. Výkonný spaľovací motor TRX 3.3 dokáže hravo modelu udeliť rýchlosť cez 80 km/hod. Ďalšou novinkou je nová dvojkanálová RC súprava v pásme 2.4 GHz. Nitro Slash je dodávaný v štyroch licencovaných karosériách, kopírujúcich vzhľad skutočných pretekárskych áut: Mark Jenkins (# 25 Traxxas), Rob MacCacharen (# 21 Mopar), Chad Hord (# 9 BOSS Snowplow) a Robby Gordon (# 7 SPEED Energy).

Šasi

RC Nitro Slash je postavený na osvedčenom priestorovom šasi. Spodná časť šasi je tvorená 2.5 mm silným modro eloxovaným duralovým plechom. Motor je priskrutkovaný na nastaviteľnom CNC hliníkovom lôžku, ktoré umožňuje jeho pozdĺžny aj priečny posuv. Hliníkové šasi tiež účinne odvádzajú teplo cez hliníkové lôžka zo spaľovacieho motora. V prípade použitia iného prevodového pomeru jednoducho motor na nastaviteľnom lôžku posuniete. Motor je vybavený odstredivou bubienkovou spojkou s pastorkom. Horný diel šasi je tvorený priestorovým nylonovým výliskom, ktorý je pre väčšiu tuhosť a húževnatosť plnený uhlíkovými vláknami. Na nylonovom výlisku sú umiestnené škatule pre elektroniku, lôžka serv a palivové nádrže. Účelné používanie kovových dielov zaručuje ľahkú a pevnú konštrukciu šasi.

Náhon

Model má hnanú zadnú nápravu. V zadnej časti je umiestnený planetový diferenciál, z ktorého sú výstupy na polosi zadných náprav. Slash má nastaviteľný odklon zadných kolies a odklon a zbiehavosť predných kolies. V rámci tuningu možno auto vybaviť hliníkovými predným a zadnými tehlicami, hliníkovými spojovačkami, hliníkovými ťahadlami riadenia predných kolies, ladenými tlmičmi, kovovými CV polosami, a pod. Voliteľne je možné Nitro Slash vybaviť hliníkovými veľkoobjemovými tlmičmi Big Bore s piestnicami TiN.

Motor TRX 3.3 so štartérom EZ-Start

Auto je vybavené spaľovacím motorom strednej triedy TRX 3.3 s objemom 3.3 cm³. Motor je pre jednoduché nastavenie vybavený dvojihlovým karburátorom a dvojitým vzduchovým filtrom. Odporúčaný obsah nitrometánu v palive je od 10 do 35%. Pre bežnú prevádzku je odporúčané palivo od 16 do 25% nitrometánu (16% pre on-road, 25% pre off-road jazdenie). Štartovanie motora je zabezpečené elektrickým štartérom EZ-Start. Na kľukový hriadeľ motora je cez jednocestné ložisko a prevodovku pripojený elektromotor. Vývody z elektromotora a žeraviace sviečky sú vyvedené do konektora na karosérii. Do konektora sa zasunie riadiaca jednotka EZ-Start, ktorá obsahuje NiMH akumulátor pre pohon elektromotora a elektronického stabilizátora žeraviacej sviečky. Štartovanie modelu už nemôže byť jednoduchšie, stačí stlačiť len tlačidlo. Voliteľne možno odmontovať celý štartér a spaľovací motor štartovať pomocou štartovacieho boxu, ktorý prilieha k zotrvačníku.

RC súprava TQ 2.4 GHz

O riadenie sa stará jednoduchá dvojkanálová RC súprava TRAXXAS TQ 2.4 GHz. RC súprava pracuje v pásme 2.4 GHz, takže sa nemusíte starať o výber voľného kanála a báť sa rušenia cudzími vysielačmi. Riadenie tak bude vždy spoľahlivé. Anténa je integrovaná vo vysielači - nehrozí tak jej ulomenie pri páde či náraze vysielača. RC súprava obsahuje trim kanála riadenie, ďalej umožňuje nastavenie reverzu na kanáli plynu a kanáli riadenia. Rôzne chybové a informačné stavy sú indikované dvojfarebnou LED diódou na vysielači. Programovanie a párovanie s prijímačom sa vykonáva len jediným tlačidlom. Pre napájanie vysielača potrebujete iba 4 ks AA alkalických batérii, alebo 4 ks AA NiMH akumulátory.

Vlastnosti
 • Kompletne zostavený model RC Nitro auta Slash vrátane RC súpravy TRAXXAS TQ 2.4 GHz
 • Nitro Slash hravo dosiahne rýchlosť cez 80 km/hod
 • Svetlá výška umožňuje jazdu aj v ťažkých terénoch
 • Dvojité pevnostné duralové šasi 6061-T6 s hrúbkou 2.5 mm kombinované s nylonovým výliskom plneným uhlíkovými vláknami pre maximálnu tuhosť a húževnatosť
 • Nainštalovaný výkonný spaľovací motor TRX 3.3 strednej triedy
 • Palivová nádrž o objeme 150 cm³ umožňuje cca 15 minút jazdy
 • Nastaviteľná trecia spojka a planétový diferenciál
 • Licencované maketové kapotáže podľa skutočných Short Course Truckov
 • Licencované disky kolies SCT s pneumatikami BFGoodrich do každého terénu
 • Olejové nastaviteľné tlmiče Ultra Shocks
 • Prijímač s akumulátorom sú uzavreté v samostatných škatuľkách
 • Pre pohodlný servis sú použité metrické imbusové skrutky ???
 • Plná dostupnosť náhradných a tuningových dielov samozrejmosťou
 • K dispozícii vo farebných prevedení Chad Hord Edition, Mark Jenkins Edition, Rob MacCachren Edition, Robby Gordon Edition (v prípade záujmu o konkrétnu farbu uveďte prosím pri objednaní do poznámky)

Odporúčame kúpiť

K sprevádzkovaniu modelu sú potrebné 4 AA batérie do vysielača, 4 AA batérie do prijímača, olej do vzduchového filtra, olej pre konzerváciu motora, palivo. Auto možno alternatívne napájať aj NiMH paky - v lichobežníkovom prevedení - viď odporúčané príslušenstvo.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Pre bežnú prevádzku RC auta Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbus skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú kompletnú súpravu od Dynamite Startup Tool pre autá TRAXXAS.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jeho fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povoleniu skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro aj. - Viď odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na