I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo

RC lietadlo Stinson Voyager

RC lietadlo Stinson Voyager

Stavebnica, rozpätie 1016 mm, laser. vyrezávaná Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SK1817
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0660141018175
92,00 € s DPH
nie je skladom

Predvojnové americké športové letectvo nie sú len Pipere; v 30. a 40. rokoch boli veľmi rozšírené a obľúbené lietadlá značky Stinson. Poväčšine to boli veľmi podobné 2-4 miestne kabínové hornoplošníky, ktoré sa stavali pre civilných užívateľov rovnako ako pre armádne letectvo. Trojmiestnych strojov Voyager bolo postavených cez tisíc kusov v niekoľkých verziách s rôznymi motormi; na ich základe bol vyvinutý väčší vojenský spojovací a sanitný L-5 Sentinel.

Stavebnice americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelára, ktorý má už aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom alebo vetroňov a pilotážou RC modelu s ovládanou smerovkou a výškovkou. Zdokonalíte sa v stavbe "žbrdličkovej" kostry trupu i krídla, poťahovaní papierom a lakovaní - ide to vďaka vysoko predpracovaným, laserom vyrezávaným dielom ako po masle.

Stavebnica RC polomakety amerického športového a turistického hornoplošníka určená pre pohon elektromotorom. Model je jednoduchej klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a z kovu. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou z bočníc zlepených z bazových nosníkov, ktoré spojíte polopriehradkami a priečkami do priehradového rámu. Výsledné tvary získate po nalepení niekoľkých dodatočných pozdĺžnikov. Krídlo je klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z bazových líšt a laserom vyrezávaných dielov. Drobnou "vychytávkou" je zhotovovanie obvodových dielov chvostových plôch a koncových oblúkov krídla z bazových pásikov laminovaných za mokra. Získate tak ľahko prekvapivo pevné a veľmi ľahké diely - a bez použitia uhlíka! Výkresy potrebných šablón opäť nájdete v návode. Celý model môžete potiahnuť papierom dodávaným v stavebnici alebo vhodnou ľahko nažehľovaciou fóliou s malým zmrašťovaním, ako je Airspan alebo Litespanu.

Voyager je konštruovaný pre pohon malým jednosmerným motorom s prevodovkou - napr. pohonnou jednotkou GWS, ktorá je zakreslená na pláne. V dnešnej dobe pravdepodobne zvolíte malý striedavý motor - v takom prípade budete musieť prekonštruovať motorové lôžko (doplňte novú motorovú priehradku z 2 mm brezovej preglejky), ale to by nemalo predstavovať závažnejší problém. Pre pohodové lietanie stačí elektromotor triedy AXI 2208 a Li-poly dvojčlánok 800 mAh. "Namotorovanie" odporúčame nepreháňať - je to park-flyer, nie raketa.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora ...), číru plastovú fóliu na "zasklenie" kabíny, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, ľahké penové kolesá, farebný poťahový papier, súpravu samolepiek, stavebný plán.

Rozpätie [mm]1016
Dĺžka [mm]737
Plocha krídla [dm2]14.1
Ovládané funkcieS,V,M
Stavebná náročnosťS2
Náročnosť pilotážeP2

Doporučený pohon a RC vybavenie:

DUMASRAYFOXYAXI
MotorGWS EPU-4RAY C2826/12FOXY C2209/24AXI 2208/26
RegulátorJES 006FOXY R-25BFOXY R-25BFOXY R-12B
AkumulátorRAY 7,4 V 800 mAhRAY 7,4 V 800 mAhRAY 7,4 V 800 mAhRAY 7,4 V 800 mAh
VrtuľaGWS 8x6"GWS 8x4.3"APC 8x3,8SFAPC 8x3,8SF
Serva2x HS-55
RC súpravamin. 3 kanály

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi