Traxxas Maxx 1:8 4WD TQi RTR červený

Traxxas Maxx 1:8 4WD TQi RTR červený

Extrémne výkonný a odolný RC model auta Traxxas Maxx, ktorý vychádza z konštrukcie väčšieho X-MAXX, ale zachováva si kompaktné rozmery v obľúbenej mierke 1 : 8. Rýchlosť až 90 km/h. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA89076-4-REDX
Záruka: 2 roky
Bežná cena: 664,10 € Ušetríte: 19,90 € (3%)
Bežná cena: 664,10 €
Ušetríte: 19,90 € (3%)
644,20 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!

Charakteristika

Extrémne výkonný a odolný RC model auta Traxxas Maxx, ktorý vychádza z konštrukcie väčšieho X-MAXX, ale zachováva si kompaktné rozmery v obľúbenej mierke 1 : 8. Rýchlosť až 90 km/h. 

Obsah balenia

Balenie obsahuje RC model auta na diaľkové ovládanie Traxxas Maxx 4WD TQi RTR v mierke 1 : 8 s hotovou nafarbenou karosériou, ktorá využíva rýchloupínací systém. Balenie ďalej obsahuje striedavý motor 540XL a regulátor VXL-4S, prijímač TRA6533 s elektronickou stabilizáciou jazdy TSM, vysielač Traxxas 2,4 GHz TQi s možnosťou doplnenia o bluetooth modul TRA6511 (predáva sa samostatne), súpravu náradia a podrobný návod na použitie v angličtine a češtine.

Charakteristika

Nový RC model Traxxas Maxx si berie to najlepšie od svojho väčšieho brata X-MAXX, ale prichádza v menšom kompaktnom meradle. Konštrukcia šasi bola zachovaná a vyznačuje sa bezkonkurenčnou pevnosťou a odolnosťou. Nový Maxx sa nezľakne žiadneho terénu a prekoná ho rýchlosťou až 90 km/h. Extrémny výkon a akceleráciu dodávajú striedavý motor 540XL a nový regulátor VXL-4S. O presnú a bezpečnú jazdu aj vo vysokých rýchlostiach sa postará RC súprava Traxxas TQi 2,4 GHz s elektronickou stabilizáciou jazdy TSM.

Maxx zdedil nielen výkon a húževnatosť, ale aj ďalšie vychytávky, ako sú automatické otočenie na kolesá, meranie telemetrie bez nutnosti ďalších senzorov, bezsponkové upínanie karosérie alebo napríklad pohodlné nastavenie medzizubovej vôle pri zmene pastorka na motore. To všetko a oveľa viac robí z Maxxa jeden z najodolnejších, najrýchlejších a najdômyselnejších modelov, ktorý bol kedy vyrobený.

Extrémne pevné šasi

Nový Maxx je navrhnutý na nekončiacu celodennú zábavu. Model vyniká ultratvrdou konštrukciou kompozitného šasi s integrovanými tlmičmi a odolným systémom uchytenia akumulátora. Úchytky podvozka a nárazníkov účinne pohlcujú energiu pomocou vzájomne prepojených prepážok šasi.

Modulárna konštrukcia

Modulárna konštrukcia spája prednú a zadnú časť podvozka so stredovým šasi do jednej pevnej platformy. Toto pokročilé riešenie ideálne rozloží nárazovú energiu a zároveň umožní ľahký servis modelu.

Ochrana podvozka

Unikátna konštrukcia revolučne pristupuje k ochrane hnacieho hriadeľa a diferenciálov, integruje ich bezpečne dovnútra – do šasi modelu. Robustné spodné ochranné pláty absorbujú silné nárazy, ku ktorým určite dôjde. Po tom čo ochranné pláty vykonajú svoju prácu, môžete ich vymeniť a Maxx bude zase ako nový.

Pohonné ústrojenstvo

Odolnosť je pre pohonný systém jednou z najdôležitejších vlastností. Maxx si prepožičal osvedčené komponenty od väčších modelov, čo z neho robí mimoriadne odolný model. Pohonné ústrojenstvo tvoria oceľové čelné kolesá, 3 diferenciály s kovovými prevodmi, ktoré rovnomerne distribuujú výkon ku kolesám, hliníkový hrubostenný stredový hriadeľ a robustné teleskopické polosi. Rotačné časti sú uložené v kvalitných zapúzdrených ložiskách.

Absorpčný systém Cush drive

Inovatívny systém Cush drive využíva na pohltenie rázu motora špeciálny diel vybavený elastomérovými silentblokmi. Systém nahrádza treciu spojku a umožňuje efektívnejší a spoľahlivejší pohon bez zložitého nastavovania.

Olejové tlmiče GT-Maxx

Štyri mimoriadne veľké tlmiče GT-Maxx účinne absorbujú aj tie najtvrdšie dopady. Olejom plnené hliníkové telo tlmičov je opatrené závitom a maticou na jednoduché nastavenie predpätia pružín. Proti úniku oleja okolo piestnice je tlmič vybavený dvojitými X-krúžkami.

Kolesá a pneumatiky Maxx 2,8"

Jedinečný vzhľad modelu dodávajú čierne lúčové kolesá 2,8" nasadené na unášač 17 mm. Nalepené pneumatiky sa vyznačujú jedinečným dezénom behúňa s viacerými vrstvami na maximálnu trakciu. Vysokoodolná gumová zmes je špeciálne navrhnutá tak, aby odolávala roztrhnutiu.

Vylepšené lôžka motora

RC model Maxx využíva vylepšené lôžka motora s dvoma vodiacimi drážkami, ktoré fixujú motor bezpečne na mieste. Pomocou otvorov možno ľahko a hlavne presne nastaviť medzizubovú vôľu pastorka a čelného kolesa.

Striedavý motor 540XL

Model je poháňaný výkonným striedavým motorom 540XL 2400Kv s robustným hriadeľom 5 mm. Štvorpólové vyhotovenie dodáva motoru hladký chod s plynulou akceleráciou. Na účinné chladenie aj pri vysokej záťaži je motor vybavený pasívnym rebrovaným chladičom a kvalitným ventilátorom.

Regulátor VXL-4S

Celkom nový, striedavý regulátor je určený na napájanie jedným akumulátorom až 4S Li-Pol. Jednoduché nastavenie jedným tlačidlom. Indikácia stavu LED diódou. Odvod tepla pomocou masívneho chladiča a ventilátora. Vodoodolná* konštrukcia.

Jazdné režimy:

 • Sport – vred, brzda a spiatočka. Regulátor poskytuje plný výkon vpred i späť, tento režim je predvolený.
 • Race – vpred a brzda (t. j. nie je spiatočka). Tento režim je vodný na preteky, kde nepotrebujete spiatočku.
 • Trainer – regulátor má znížený výkon plynu a spiatočky na 50 %. Režim je vhodný pre začiatočníkov a deti.

Regulátor je vybavený konektorom na zapojenie inteligentného LED osvetlenia.

Telemetria v reálnom čase

Nový Maxx bol vybavený exkluzívnym regulátorom s funkciou telemetrie v reálnom čase. Pomocou bezdrôtového bluetooth modulu TRA6511 (predáva sa samostatne) a aplikácie Traxxas link app je možné sledovať rýchlosť, teplotu, otáčky motora, napätie akumulátorov a mnoho ďalšieho – priamo v reálnom čase na displeji vášho telefónu. Regulátor poskytuje telemetrické dáta a nie je nutná montáž ďalších snímačov.

RC súprava Traxxas TQi s bluetooth ready

Traxxas pre vás pripravil úplne novú sériu dvojkanálových RC súprav s bluetooth konektivitou. Bluetooth modul TRA6511 (predáva sa samostatne) umožní spojiť RC model s prehľadnou grafickou aplikáciou Traxxas Link, ktorú si bezplatne nainštalujete do smartfónu.

Aplikácia Traxxas Link pre zariadenia od Applu je k dispozícii zadarmo na AppStore, aplikácia pre zariadenia Google Android je zadarmo na stránkach Google Play.

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá vám poskytuje úplnú kontrolu nad prevádzkou a nstavením RC modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link zobrazuje telemetrické dáta v reálnom čase, ako sú rýchlosť, otáčky, teplota, napätie batérie a náklon modelu. Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo používateľa, napr. deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je samozrejmosťou od Traxxasu.

Na získanie telemetrických dát môže byť nutné inštalovať telemetrické snímače (podľa typu modelu). Viac informácií o aplikácii a možnosti telemetrie tu.

Servo

Úplne nové a vodoodolné* servoriadenie má rovnakú veľkosť ako v modeli 1 : 5 a má ohromnú silu 20 kg.cm. Okamžitý prenos sily ku kolesám zaisťuje najmodernejší systém Dual Bell-crank s integrovaným servosaverom, ktorý chráni prevody serva pri prudkých dopadoch a nárazoch modelu.

Prijímač Traxxas TQi

RC prijímač Traxxas TRA6533 pre vysielače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párovanie pomocou tlačidla. Indikácia stavu LED diódou. V prijímači sú integrované 3-osové MEMS senzory na učenie polohy prijímača.

Päťkanálový prijímač je tiež vybavený dvoma konektormi na zapojenie telemetrických snímačov RPM (otáčky) a V/T (napätie/teplota).

Ďalej možno k 4-pinovému konektoru pripojiť rozširujúci modul telemetrie, do ktorého môžete zapojiť až ďalších 6 snímačov vrátane veľmi presného GPS senzora rýchlosti.

Západkový systém uchytenia karosérie

Model auta na diaľkové ovládanie Traxxas Maxx je vybavený inovatívnym systémom uchytenia karosérie, ktorý nahrádza tradičné sponky západkovým systémom. Toto riešenie umožňuje jednoduché a rýchle uchytenie karosérie a už žiadne stratené sponky.

Výstuha karosérie

Karoséria je z vnútornej strany vybavená rámom, ktorý slúži ako výstuha pri prevrátení modelu. Na zaistenie ešte väčšej odolnosti sú pod hlavičky skrutiek umiestnené široké podložky, strecha modelu je opatrená rámom proti poškriabaniu karosérie, opatrená rámom je aj zadná časť.

Automatické otočenie na kolesá

Táto exkluzívna a patentovaná funkcia Traxxas  bola pôvodne implementovaná do modelu X-Maxx a teraz je použitá aj v modeli Maxx. Funkcia Self-righting sa aktivuje diaľkovo cez vysielač, prudkým pridaním plynu a brzdením sa model postupne rozhúpe a otočí späť na kolesá.

Funkcia je najúčinnejšia pri úplne nabitom 4S Li-Pol akumulátore.

Vlastnosti
 • Extrémne robustná konštrukcia šasi vychádzajúca z modelu X-Maxx
 • Výkonný a rýchly model, rýchlosť až 90 km/h
 • Pohon všetkých kolies 4WD
 • Modulárna konštrukcia šasi na ľahký servis
 • Kovové čelné ozubené kolesá a prevody diferenciálov
 • Absorpčný systém Cush drive, ktorý nahrádza treciu spojku
 • Veľkoobjemové olejové tlmiče GT-Maxx
 • Kolesá 2,8", pneumatiky z odolnej gumovej zmesi, hex 17 mm
 • Striedavý motor 540XL 2400Kv
 • Vodoodolný* regulátor VXL-4S
 • RC súprava Traxxas TQi 2,4 Ghz
 • Vodoodolné* servoriadenie – 20 kg.cm
 • Elektronická stabilizácia jazdy TSM
 • Vystužená karoséria s rýchloupínacím systémom
 • Funkcia automatického otočenia na kolesá

*Informácie o špecifikácii vodoodolnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Odporúčame kúpiť

Inteligentné LED osvetlenie

Kompletná súprava LED osvetlenia urobí z vášho modelu naozajstný skvost. Osvetlenie obsahuje prednú LED lištu do nárazníka, zadnú multifunkčnú brzdovú lištu, napájací modul a montážne príslušenstvo.

LED osvetlenie môžete zapínať/vypínať a konfigurovať pomocou mobilnej aplikácie Traxxas Link. Na pripojenie aplikácie Traxxas Link je nutný voliteľný bluetooth modul TRA6511.

Akumulátory a nabíjačka

Na sprevádzkovanie modelu sú potrebné 4 AA batérie do vysielača EM-B1320, pohonný akumulátor a adekvátna nabíjačka na pohonný akumulátor.

Odporúčané akumulátory Li-Pol

Model je možné prevádzkovať na 3-čl. alebo 4-č. Li-Pol akumulátor. Na bežné jazdenie plne dostačuje 3-článkový Li-Pol akumulátor (11,1 V).

 • Na bežné jazdenie Li-Pol akumulátor Li-Pol 11,1 V 4000 mAh
 • Na bežné jazdenie a maximálny čas jazdy Li-Pol akumulátor Li-Pol 11,1 V 6400 mAh
 • Pre náročných používateľov a vysoký rozsah rýchlostí Li-Po akumulátor Li-Pol 14,8 V 5000 mAh
Odporúčané nabíjačky Traxxas

Nabíjačky Traxxas v súčasnosti predstavujú najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob nabíjania akumulátorov. Spoločnosť Traxxas využíva jedinečný systém iD. Vďaka tomu máte vždy istotu, že všetko jednoducho a bezpečne zapojíte. V konektore akumulátora je integrovaný čip, ktorý nabíjačka Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za vás všetky parametre nabíjania akumulátora. Viac informácií tu.

Nabíjačky pre akumulátory 3S Li-Pol

 • Nabíjačka Traxxas EZ-Peak 50 W s jedným výstupom
 • Nabíjačka Traxxas EZ-Peak 2x 50 W s 2 výstupmi

Nabíjačky pre akumulátory 4S Li-Pol

 • Nabíjačka Traxxas EZ-Peak Live 100 W s jedným vstupom a bluetooth konektivitou
 • Nabíjačka Traxxas EZ-Peak Live 2x 100 W s 2 výstupmi a bluetooth konektivitou
Tuningové príslušenstvo

Upravte a vylepšite si model presne podľa vašich predstáv, a to vďaka jedinečnému originálnemu príslušenstvu Traxxas. Kompletný zoznam tuningových dielov nájdete v príslušenstve. Pre inšpiráciu navštívte náš blog tu.

Širší rozchod kolies WideMaxx

Nová súprava WideMaxx, ktorá je k dispozícii v šiestich rôznych farbách, rozširuje rozchod kolies o 40 mm. Maxx tak bude ešte viac stabilný aj v tých najostrejších zákrutách. Viac informácií sa dozviete v naše blogu tu.Parametre modelu
Kompletná súprava pripravená na jazdu :
Typ RC auta: Monster truck
Odporúčaný vek od: 18 rokov
Farba: červená
Mierka: 1/8
Dĺžka: 549 mm
Hmotnosť: 4400 g
Akumulátor a nabíjanie
Výmenný akumulátor:
Akumulátor súčasťou balenia:
Nabíjačka súčasťou balenia:
Spôsob nabíjania: nabíjač nie je súčasťou
Typ: LiPo
Ovládanie modelu
Batérie vo vysielači: AA batérie
Vysielač: volantový
Frekvencia: 2,4 GHz
Batérie do vysielača súčasťou balenia:
Počet batérií vo vysielači: 4 ks
Dosah: 300 m
Vlastnosti modelu
Pohon RC auta: 4WD (4x4)
Plynulá regulácia plynu:
Plynulá regulácia zatáčania:
Vodoodolnosť (striekajúca voda):
Olejové tlmiče:
Vodotesnosť (jazda vodou):
Svetelné efekty:
Zvukové efekty:
Vhodné na doma:
Motor/motory: striedavé
Rýchlosť: 30 km/h

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.